מרפק גולף: סיבות וטיפול

דוגמה אחת היא מרפק גולף
דוגמה אחת היא מרפק גולף, הידוע גם בשם אפיקונדיליטיס מדיאלי, שהוא מצב המשפיע על הגידים בחלק הפנימי של המרפק.
מרפק גולף הוא השם שניתן לדלקת בגידים בחלק הפנימי של המרפק. ניתן להימנע מכך אם תפעל לפי כמה הנחיות פשוטות.

כמה ענפי ספורט כוללים תנועות ספציפיות כל כך שהם עלולים לגרום לפציעות ספציפיות. דוגמה אחת היא מרפק גולף, הידוע גם בשם אפיקונדיליטיס מדיאלי, שהוא מצב המשפיע על הגידים בחלק הפנימי של המרפק. בואו נסתכל על הסיבות והטיפולים האפשריים שלה.

מרפק גולף, מה זה?

אפיקונדיל הוא בליטה עגולה על הקונדיל של עצם, והוא יכול לספק נקודת חיבור לגידים ולרצועות.

בחלק הפנימי של קצה עצם הזרוע יש שני אפיקונדיל: האפיקונדיל הצידי והאפיקונדיל המדיאלי, שניהם בצד הפנימי של המרפק. כאן מחוברים גידים ורצועות שונות בזרוע.

הסיומת '-itis' מציינת דלקת, לכן, אפיקונדיליטיס הוא השם לדלקת של האפיקונדיל, והמילה 'מדיאלית' מציינת איזה אפיקונדיל מושפע.

גורמים למרפק גולף

עכשיו כשאתה יודע מהו המרפק של שחקן גולף, קל יותר לזהות מה גורם לו. הסיבה העיקרית היא בעצם דלקת בגידים כתוצאה משימוש יתר בגידים הנצמדים לאפיקונדיל.

זה יכול לקרות בארבע דרכים שונות:

  • תנועה חוזרת הדורשת כוח רב מהשרירים הללו, כגון נדנדת גולף או טניס.
  • תנועות לא נכונות במהלך ספורט. אם אתה לא מתחשב ביציבה שלך בעת ספורט, יש לך סיכון גדול יותר לפציעת שרירים וגידים.
  • תנועות חוזרות בעבודה. מכיוון שהגידים הסובלים הם בדרך כלל אלה השולטים בשורש כף היד והאצבעות, המרפק של הגולף עשוי גם להתפתח פשוט על ידי עבודה רבה מול המחשב.
  • הכוח המופרז המופעל או מופעל ללא חימום הולם.

לכן, כפי שאתה יכול לראות, זה נובע בעיקר מבלאי מצטבר ברמות קטנות או פציעה פתאומית אחת שפוגעת בגידים. המקום העיקרי בו תרגישו כאב יהיה המקום בו הגיד מחובר לעצם, במקרה זה, האפיקונדיל המדיאלי.

טיפול במרפק גולף

קשה לרפא דלקת בגידים באופן כללי, ומרפקו של שחקן גולף אינו יוצא מן הכלל. עם זאת, ההסתברות להחלמה מוצלחת עולה במידה ניכרת אם תבצע את השלבים הבאים.

מנוחה

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לתת לגידים להתאושש. זה אומר לא לבצע את התנועות שגרמו לפציעה מלכתחילה. למרפק נגרם נזק מבני והוא צריך להחלים. אתה לא יכול לצפות שזה יקרה בלי מנוחה.

אמצעים אנטי דלקתיים

מרפק גולף הוא השם שניתן לדלקת בגידים בחלק הפנימי של המרפק
מרפק גולף הוא השם שניתן לדלקת בגידים בחלק הפנימי של המרפק.

שנית, עליך לנקוט בצעדים להפחתת הדלקת. שמרו על הזרוע מורמת, הפעילו קור או חום (בהתאם למועד הפציעה) מספר פעמים ביום, ודחסו את האזור.

באופן דומה, ניתן להשתמש גם בנוגדי דלקת. עם זאת, אם אתה מבחין בשיפורים בלעדיהם, תמיד עדיף להימנע מהם אם אתה יכול.

פיסיותרפיה

פיזיותרפיה היא דרך מצוינת להילחם בכל סוג של דלקת בגידים, ותרגילים אקסצנטריים בשלבים מסוימים של החלמה הוכחו כמועילים מאוד.

הפיזיותרפיסט שלך יכול גם לייעץ לך לגבי תרגילים שכדאי לך לעשות או להימנע, כמו גם להמליץ על מתיחות לשרירים הפגועים. יהיו גם טכניקות אחרות להרפיית השרירים ושימוש בתחבושות נוירו-שריריות.

אמצעי זהירות

בנוסף לכל האמור לעיל, חשוב גם ללמוד כיצד להימנע מפציעה מלכתחילה. אם הפציעה נגרמת כתוצאה מעבודה, יהיה עליך לנקוט בצעדים כדי למנוע זאת בעתיד.

אפשרות נוספת היא לחזק את השרירים הפגועים כך שיוכלו לעמוד בעומס לאורך זמן. אם אפשר, למד לעבוד גם עם היד או הזרוע השנייה ולהיות מסוגל לשנות.

מצד שני, אם הפציעה נגרמה על ידי ספורט, חשוב להבין אם אתה עושה את זה נכון. לאחר מכן, עליך לשקול אם הציוד או הלבוש שלך מתאימים.

אנחנו גם לא יכולים לשכוח את החשיבות של תכנון אימונים שלך ולתת לעצמך מספיק מנוחה. לבסוף, התאימו את עומס העבודה שלכם ליכולות שלכם והגדילו אותו בהדרגה כדי לתת לגוף שלכם זמן להסתגל.

פופולריים