מיתוסים ואמיתות שוקולד

מיתוסים ואמיתות שוקולד
מיתוסים ואמיתות שוקולד.
כמעט כולם אוהבים אותו, אבל מלבד הטעם שלו, לשוקולד יש יתרונות בריאותיים נוספים. מסתבר שאלו די מרתק ללמוד עליהם.

שוקולד הוא אחד המאכלים הפופולריים ביותר בעולם. למרות טעמו הטעים והמגוון הרב של דרכים שונות שתוכלו להכין אותו. עם זאת, שוקולד אינו נטול מחלוקת! מסיבה זו אנו הולכים להסתכל על חומר המזון המרתק והפופולרי הזה, ולחשוף כמה מיתוסים ואמיתות שוקולד.

מיתוסים ואמיתות שוקולד

בשנים האחרונות, מדענים ערכו מספר מחקרים שחשפו את היתרונות הרבים של שוקולד. מסתבר שלאכילת שוקולד יתרונות בריאותיים רבים. עם זאת, לאורך ההיסטוריה שלה, אנשים הפיצו מיתוסים רבים של שוקולד.

האם שוקולד באמת טוב לבריאות שלנו? מה היתרונות שלו? האם שוקולד משמין? ישנן שאלות רבות שחובבי שוקולד סקרנים העלו לאורך ההיסטוריה בנוגע לצריכת האוכל הטעים הזה. למדע יש את התשובות לבסוף להפריך את המיתוסים ולחשוף את האמיתות סביב שוקולד.

מיתוסים ואמיתות על שוקולד

האם שוקולד משמין?

רוב האנשים מקשרים בין צריכת שוקולד לעלייה במשקל. עם זאת, אתה יכול לראות בהנחה זו מיתוס. הסיבה? בדיוק כמו מזונות רבים אחרים, שוקולד אינו מוביל לעודף משקל אם הוא נצרך בכמויות מתונות. זה צריך, למעשה, להיות חלק מתזונה מאוזנת.

לגבי התוכן הקלורי, כ-100 גרם שוקולד מכילים 500 קלוריות. אם השוקולד כהה ומריר יותר, ייתכן שיש בו אפילו פחות קלוריות מזה.

האמת היא שאם אוכלים שוקולד במתינות, זה לא יוביל לירידה מהפסים של תזונה מאוזנת. למעשה, מומחים ממליצים לצרוך בין 15 ל-20 גרם שוקולד מדי יום. גם מבוגרים וגם ילדים צריכים לעשות זאת.

האם שוקולד טוב למערכת הלב וכלי הדם?

מחקרים מדעיים שונים הוכיחו שאם אתם אוכלים שוקולד טהור, זה טוב למערכת הלב וכלי הדם שלכם. השוקולד הטוב ביותר לצרוך צריך להיות בעל אחוז גבוה של קקאו. כמובן, הממצאים הללו אינם חלים על שוקולד חלב או שוקולד עם הרבה סוכר.

הרכיבים הידועים בשם פלבנואידים, הנמצאים בקקאו, תורמים להרחבת כלי הדם. הם יכולים לעזור לשפר את זרימת הדם. לכן מומלץ לצרוך 10 גרם שוקולד מריר מדי יום.

אמיתות על שוקולד

הקשר בין שוקולד לחללים

זהו עוד אחד ממיתוסי השוקולד הגדולים שאתה עשוי לשמוע
זהו עוד אחד ממיתוסי השוקולד הגדולים שאתה עשוי לשמוע.

במשך שנים רבות, אנשים קשרו עששת וחורים בשיניים עם אכילת שוקולד. המתאם הזה לא בדיוק נכון. למעשה, חורים נוצרים עקב בעיות היגיינה, יותר מהרגלי תזונה.

מה שבאמת משפיע על מחלות חניכיים הוא הזמן שבו האוכל נשאר בפה. זו הסיבה האמיתית לחורים.

מומחים הראו שתרכובת התיאוברומין, שנמצאת בצמח הקקאו, יכולה למעשה למנוע עששת. זה אפילו מפחית את הרגישות הדנטלית. ניתן למצוא תרכובת זו בסוגים טהורים של שוקולד. כלומר, סוגי השוקולד הכהים והמרירים יותר.

האם שוקולד תורם להופעת אקנה?

זהו עוד אחד ממיתוסי השוקולד הגדולים שאתה עשוי לשמוע. אקנה נוטה להתפתח, ברוב המקרים, עקב חוסר איזון הורמונלי. יש גם נטייה גבוהה יותר לחלות באקנה בגילאים מסוימים. נשים נוטות יותר לסבול מזה במהלך הווסת.

כפי שראינו בפסקאות קודמות, אם אתם אוכלים שוקולד בכמויות מתונות, לא אמורה להיות לכך השפעה על התפתחות האקנה. עדיף גם אם תבחרו במגוון מריר ומריר של שוקולד.

שוקולד טוב לדיכאון

שוקולד מכיל סרוטונין ופנתילאמין. חוקרים הראו ששני החומרים הללו טובים לשיפור מצב הרוח שלך. למעשה, הם רואים בשתי התרכובות האורגניות הללו אופי אנטי-דיכאוני. יש להם אפילו השפעות אנטי אייג'ינג.

כשאתה אוכל שוקולד, אתה מקבל תחושה מסוימת של רווחה. אתה עשוי גם לחוות תחושת עונג. שני אלה משפרים את מצב הרוח והמצב הרגשי של האדם שאוכל אותו. תיאוברומין הוא התרכובת האחראית על גירוי תפקוד המוח ושיפור הריכוז.

שוקולד היה מסובך במחלוקות מאז גילויו. אנשים עוררו תיאוריות לגבי השפעות משניות או מועילות אפשריות של שוקולד. בכל יום, מומחים מגלים יותר ויותר יתרונות.

עם חלוף הזמן, מומחים אישרו כעת כי לצריכה מתונה של שוקולד אין השפעות שליליות על הבריאות. רק זכרו לבחור בשוקולד מריר או מריר כדי שתוכלו ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים הנלווים.

פופולריים