כיצד למנוע בעיות עיכול בשחייה?

אנו הולכים לבחון כיצד ניתן למנוע בעיות עיכול בעת שחייה
במאמר זה, אנו הולכים לבחון כיצד ניתן למנוע בעיות עיכול בעת שחייה.
המפתחות להימנעות מבעיות עיכול בזמן שחייה הם להקפיד על מה שאתה אוכל לפני כן. כמו כן, אתה צריך לשקול כמה זמן אתה נותן לגוף שלך לעבד ארוחות.

הפרעות עיכול עלולות לגרום לבעיות חמורות עבור ספורטאים, במיוחד עבור שחיינים. זה נגרם לעתים קרובות על ידי פעילות פתאומית לאחר תקופה של מנוחה או שינויים פתאומיים בטמפרטורה, במיוחד לאחר שזה עתה אכלת. במאמר זה, אנו הולכים לבחון כיצד ניתן למנוע בעיות עיכול בעת שחייה.

ספורטאים רבים סובלים מבעיות עיכול, כולל שלשולים ועצירות. עם זאת, מלבד היותן לא נוחות, בעיות אלו יכולות לפעמים להיות כואבות מספיק כדי למנוע מאנשים להתאמן או להשפיע לרעה על הביצועים שלהם. ברגע שמופיעות בעיות עיכול, עלול להיות קשה להיפטר מהן. לכן, עדיף למנוע מהם להופיע מלכתחילה.

מה גורם לבעיות עיכול?

אחד הגורמים העיקריים להפרעות עיכול הוא שינוי פתאומי בטמפרטורה לאחר שזה עתה אכלתי. זו הסיבה העיקרית שבגללה מומלץ לא לצלול ישר לבריכה לאחר הארוחה.

אם טמפרטורת המים שונה משמעותית מטמפרטורת הגוף שלך, זה יכול לגרום לכלי הדם שלך להתכווץ. הגוף עושה זאת כדי לעצור את איבוד החום, אבל זה גם מונע מהגוף שלך לעכל מזון.

מנקודה זו והלאה, נפוץ לסבול מבחילות ותחושת נפיחות. אפשר גם להרגיש קצת סחרחורת וצריך להקיא או אפילו לסבול מהזעה קרה. זו הרגשה ממש לא נעימה ובהחלט לא יהיה לכם חשק להתאמן!

סיבה נוספת להפרעות עיכול היא אימון מוגבר על בטן מלאה. זה קורה כי פעילות גופנית דורשת יותר זרימת דם לחלקים אחרים של הגוף.

בתורו, אספקת הדם לקיבה מופחתת, והיא מעכלת מזון לאט יותר, מה שמוביל לאותן השפעות כפי שהוזכרו לעיל.

כיצד אוכל למנוע בעיות עיכול בשחייה?

כיצד אוכל למנוע בעיות עיכול בשחייה
כיצד אוכל למנוע בעיות עיכול בשחייה?

הדבר הראשון שצריך לעשות כדי למנוע בעיות עיכול הוא פשוט להשאיר כמה שעות בין אכילה לאימון. ככל שתקדימו להתאמן לאחר האכילה, כך גדל הסיכוי שתהיו לכם בעיות עיכול.

למעשה, מחקר זה שפורסם בכתב העת Nutrients בוחן כיצד פעילות גופנית מאטה את הקיבה ואת תהליך העיכול.

מפתח נוסף הוא לוודא שהארוחה שאתם אוכלים לפני האימון לא מכילה יותר מדי שומן. לשומן הוכחה השפעה על מהירות העיכול, בדיוק כמו חלבונים וסיבים, על פי מחקר שפורסם ב- The journal of nutrition.

במקום זאת, לפני האימון, נסו לוודא שאתם אוכלים מאכלים קלים לעיכול והימנעו מרטבים ומזון מלא.

כדאי גם לנסות לא לשתות יותר מדי לפני פעילות גופנית, במיוחד אם זה לא מים. גם למשקאות קלים וגם לחלב לוקח הרבה יותר זמן לעכל מאשר מים, מה שמגביר את הסיכון להפרעות עיכול. אם אתה רוצה לוודא שאתה נשאר לחות, מים קרים הם האפשרות הטובה ביותר.

שפר את ההרגלים שלך כדי למנוע הפרעות עיכול

אם אתה רוצה למנוע בעיות עיכול בזמן שחייה, עליך לשקול תחילה לתכנן את הארוחות שלך לפני האימון. הקפדה על בחירת המזונות הנכונים המכילים את אבות המזון הדרושים לך היא דרך טובה לוודא שהעיכול לא מאט. באופן אידיאלי, יש להשאיר דגנים מלאים ושומנים עד לאחר האימון כדי לסייע בהתאוששות השרירים.

כדאי גם להימנע ממשקאות קלים או משקאות אלכוהוליים. חלב הוא גם בחירה גרועה בגלל תכולת החלבון והשומנים הגבוהה שלו. לבסוף, סביר להניח שלכל מזון מגרה תהיה השפעה על העיכול, אז הימנע מכל מזון חריף.

בנוסף לבחירת המזונות הנכונים, אתה צריך להשאיר מספיק זמן לגוף שלך לעבד אותם לפני שאתה מתאמן. אתה צריך לוודא שלמזון היה מספיק זמן לקיבה לפרק אותו.

זה לא ימנע רק הפרעות עיכול; זה גם יוודא שתקבל את מירב החומרים המזינים ברגע שהמזון יעבור למעיים. כך, לא רק תמנע אי נוחות אלא גם תשפר את הביצועים!

פופולריים