פציעות בכתף משחייה

מכל פציעות הכתף השכיחות בשחייה
מכל פציעות הכתף השכיחות בשחייה, כתף השחיין היא הפציעה שפוגעת בהכי הרבה אתלטים.
כתף שחיין, בורסיטיס ודלקת בגידים הן שלוש הפציעות הנפוצות ביותר בשחייה. למידע נוסף במאמר הבא.

שחייה היא בדרך כלל צורת האימון שנקבעה לאנשים הסובלים מכאבי גב, אם כי באופן כללי, זהו ספורט טוב לבריאותם של כולם. עם זאת, יש גם לזכור כי ניתן לסבול מפציעות בכתף בזמן שחייה. כאן נסקור כמה מפציעות הכתף הנפוצות ביותר הנובעות משחייה.

בדיוק כמו בכל ענף ספורט, לשחייה יש סיכונים. הסיכון הגדול ביותר הוא עבור הכתפיים, בשל התנועות הספציפיות שנעשות בזמן השחייה.

כתף שחיין: פציעות משחייה

כאשר לפציעה יש שם של ספורט בכותרת שלה, זה סימן ברור שזה נפוץ עבור ספורטאים בספורט המסוים הזה. מכל פציעות הכתף השכיחות בשחייה, כתף השחיין היא הפציעה שפוגעת בהכי הרבה אתלטים.

מבחינה טכנית, פתולוגיה זו היא פגיעה תת-אקרומית או פגיעה בגידים של השרוול המסובב. הגידים הללו עוברים דרך אזור בכתף עם מעט מאוד מרווח, וכאשר אנו מרימים את הידיים מעל הראש בסיבוב פנימי, החלל מצטמצם עוד יותר. שחיינים מבצעים מחווה זו כאשר זרועותיהם נכנסות למים בסגנון זחילה.

פציעה זו יכולה להתבטא מכמה סיבות:

  • ביצוע תנועה זו שוב ושוב, אם אתה שחיין תכוף. ספורטאי עילית, למשל, יכולים לבצע את המחווה הפוגענית הזו אלפי פעמים ביום. ככל שהתנועה נעשית יותר, כך מופעל לחץ על הגידים.
  • חולשת שרירים. ככל שהשרירים שלך חזקים יותר, כך הגידים שלך יכולים לעמוד במתח.
  • חוסר יציבות שרירית. אם השרירים שלך אינם יציבים, שרירים מסוימים לא יוכלו לבצע את תפקידם, מכיוון ששרירים חזקים וחזקים יותר ישלטו עליהם.
  • כושר אתלטי ירוד. אם אתה שוחה חופשי או מנסה לשחות בזחילה ללא כושר טוב, יכול להיות שאתה עושה תנועות עם טכניקה גרועה. צורה לא נכונה זו עלולה לסכן אותך יותר מכתף שחיין.

טיפול בפציעות כתף משחייה

הדבר הראשון שצריך לעשות בעת טיפול בכתף שחיינים הוא לתקוף את הדלקת. חשוב לקחת תקופה של מנוחה קצרה ולמרוח קומפרס קר, ובמידת הצורך לקחת תרופות אנטי דלקתיות.

לאחר שליטה על הדלקת, עליך לעבוד על השרירים המעורבים בפציעה.

  • הגדל את הגמישות שלך על ידי ביצוע מתיחות תכופות.
  • עבוד על כוח השרירים שלך על ידי ביצוע תרגילים במיוחד עבור שרירי הזרוע, הכתף והגב.
  • עבוד על צורת השחייה שלך. זה אומר להבטיח שאתה עושה את התנועות והמשיכות בצורה נכונה.
כאן נסקור כמה מפציעות הכתף הנפוצות ביותר הנובעות משחייה
כאן נסקור כמה מפציעות הכתף הנפוצות ביותר הנובעות משחייה.

לאחר שהשלמת את שלושת סוגי התרגילים האלה מחוץ למים ללא טרחה, זה בטוח לחזור למים. ההחלמה תמיד צריכה להיות הדרגתית, כך שלא תוכל לצפות לחזור לאימונים באותה עצימות שעשית לפני שנפצעת. חשוב ללכת בהדרגה, לשים לב לכל כאב או אי נוחות שאתה עלול לחוות.

בורסיטיס: פציעות בכתף משחייה

כעת נעבור לסוגים הכלליים יותר של פציעות כתף כתוצאה משחייה. ראשית, יש בורסיטיס, שהיא דלקת של הבורסה. בורסה הן שקיות מלאות נוזל הממוקמות באזורי חיכוך.

לגוף יש בורסה במפרקים המרכיבים את הכתף. בשל החיכוך המתמיד שנוצר בזמן שאנו שוחים, בורסים אלו עלולים להיות דלקתיים.

מבחינת הטיפול, השלב הראשון הוא טיפול בדלקת, כפי שציינו בעבר. לאחר מכן, יש צורך להזיז את הכתף בטווח התנועה הגדול ביותר האפשרי כדי להבטיח שתהיה תנועה טובה.

לאחר שאי הנוחות פחתה, יש להגביר בהדרגה את עצימות האימון. על ידי תנועה הדרגתית, תוכל להימנע מהחמרה חוזרת של הפציעה.

דלקת הגיד

ממש כמו בכל חלק אחר בגוף, גם גידי הכתף המעורבים בתנועות הזרוע עלולים להיפצע.

כמו במקרים האחרים שהוזכרו, ריפוי דלקת בגידים מתחיל בתקיפת הדלקת. במקרה זה, בנוסף לשיטות אנטי דלקתיות, צריך לשלב גם מתיחות אקסצנטריות. ברור שתצטרכו לקחת הפסקה מהפעילות הגופנית או מהספורט שגרם לפציעה עד שהסימפטומים שלכם ישככו.

שחו נכון והשתמשו בראש

כדי למנוע פציעות בכתף בזמן שחייה, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהצורה שלך נכונה. טכניקה גרועה מציבה אותך בסיכון לסבול ממגוון פציעות.

מצד שני, עלינו לכבד תקופות של אימונים כמו גם תקופות של מנוחה. על ידי החלפת ימים בהם אנו עושים ענפי ספורט מסוימים, נוכל להימנע ממאמץ יתר של אותם השרירים.

פופולריים