התזונה האנטי דלקתית: במה מדובר?

התזונה האנטי דלקתית
התזונה האנטי דלקתית.
דלקת חיובית לבריאות, במידה מסוימת. כדי למנוע ממנו לצאת משליטה, אנו מציגים בפניכם את התזונה האנטי דלקתית, ששמה דגש על צריכת רכיבי תזונה מועילים.

הרבה פתולוגיות מורכבות נובעות מתהליכים דלקתיים בגוף, במיוחד כשהם יוצאים משליטה ומאבדים את יכולת הוויסות שלהם. ובכן, הדיאטה האנטי דלקתית משמשת למנוע מצב זה, בהתחשב בכך שהיא מסוגלת לספק חומרים מזינים המווסתים את תפקוד הגוף.

קודם כל, עלינו לציין שדלקת אינה תהליך מזיק בפני עצמו. בכל הכנות, זו תגובה טבעית והכרחית; בלעדיו, החיים לא היו אפשריים. הבעיה מתעוררת כאשר גוף האדם מאבד את היכולת לשלוט או לעכב תהליכים דלקתיים. זה עלול להגיע לנקודה שבה זה הופך לפתולוגי.

התזונה האנטי דלקתית

המאפיין העיקרי של התזונה האנטי דלקתית הוא שהיא מכילה מספר רכיבים תזונתיים שהוכחו כמפחיתים תהליכים של דלקת מערכתית. המייצגת ביותר מכולן היא חומצות השומן של אומגה 3. אלה נמצאים, מעל הכל, בשמנים צמחיים, דגים שמנים ואגוזים.

למעשה, יש שפע של עדויות מדעיות על ההשפעות הבריאותיות החיוביות של סוג זה של אלמנטים. הם מסוגלים, למשל, לסייע במניעת בעיות קרדיווסקולריות.

עם זאת, לא רק ליפידים יש תכונות אלה. רבים מהפיטונוטריינטים המצויים במזונות ממקור צמחי מסוגלים לחסום את ייצור הרדיקלים החופשיים ולהפחית את השכיחות של תהליכים דלקתיים.

במובן זה, הכורכומין בולט מעל השאר. נוגד חמצון זה, הקיים בכורכום, עוזר למנוע התפתחות של פתולוגיות מורכבות מרובות, כגון סרטן, כפי שנאמר במחקר שפורסם ב- Nutrients journal.

מזונות שכדאי להימנע מהם

חשוב לזכור שבתזונה האנטי דלקתית אין צורך רק להבטיח את נוכחותם של חומרים מזינים מסוימים, אלא גם הפחתת צריכת הרכיבים הרעילים או המזיקים חיונית.

התרכובות העיקריות המסוגלות להגביר תהליכים דלקתיים הן חומצות שומן טראנס. אלה נוצרים כאשר שומנים נתונים לטמפרטורות גבוהות. מסיבה זו, עדיף בהרבה לא לטגן מזון ובמקום זאת, לצרוך את השמנים הגולמיים.

הנוזל שכדאי לצרוך הכי הרבה בתזונה האנטי דלקתית הוא מים
הנוזל שכדאי לצרוך הכי הרבה בתזונה האנטי דלקתית הוא מים.

יחד עם זאת, חשוב שתגביל את צריכת הסוכרים הפשוטים מכיוון שהם עלולים לגרום לשינויים במערכת ההורמונלית ובבריאות המטבולית שלך. אם אתה מציג אותם לתזונה שלך על בסיס קבוע, אתה יכול לעורר דלקת לבלב על ידי דרישת יתר של האיבר.

לבסוף, כדאי להדגיש את הצורך להימנע מתרכובות רעילות אחרות שמקורן בבישול בטמפרטורות גבוהות. לדוגמה, אקרילאמיד או פחמימנים ארומטיים פוליציקליים.

אקרילאמיד מגיע מהכפיפת פחמימות לטמפרטורות גבוהות. מצד שני, פחמימנים נוצרים בצליית בשר (הם נצמדים אליו). תאמינו או לא, כל הרעלים הללו מגבירים את הסיכון לפתח סרטן.

משקאות חשובים גם בתזונה האנטי דלקתית

מזון מוצק חשוב, עם זאת, גם לנוזלים יש תפקיד חיוני. ראשית, לאלכוהול יש את היכולת לקדם תהליכים דלקתיים וליצור דלקת ברמת הכבד. מסיבה זו, אתה לא צריך לצרוך את זה.

באופן דומה, חיוני להימנע ממשקאות קלים ממותקים או כאלה הממותקים בכימיקלים, מכיוון שיש להם השפעה שלילית על המיקרוביוטה של המעיים.

הנוזל שכדאי לצרוך הכי הרבה בתזונה האנטי דלקתית הוא מים. אחרי הכל, זה המרכיב העיקרי בגוף האדם. יתר על כן, הוא מעביר חומרים מזינים בכל הגוף.

תרגל את הדיאטה האנטי דלקתית כדי להישאר בריא

די ברור ששמירה על תזונה מספקת מפחיתה מאוד את הסיכון לחלות. לכן, עליך לכבד את העקרונות הבסיסיים של התזונה האנטי דלקתית. מווסת תהליך זה מונעת מהאיברים המרכיבים את גוף האדם לסבול מלחץ מוגזם.

כדי להבטיח הצלחה, עלינו לשים דגש על צריכת רכיבי התזונה שכבר הזכרנו, במיוחד חומצות שומן אומגה 3 ופיטוכימיקלים. כמובן שגם הכורכומין בולט. עם זאת, כל מזון מממלכת הירקות מכיל אותם בהרכבו ואין חובה להקפיד על צריכת תבלינים.

באופן דומה, הכרחי להימנע מצריכת מוצרים רעילים המזיקים לבריאות, כמו אלכוהול. הגבלת צריכת המשקאות הקלים ובחירה בשיטות הבישול הנכונות יהוו יתרון בכל הנוגע לחיפוש בריאות טובה יותר בטווח הבינוני.