איך לפתח מוטיבציה פנימית?

כיצד להגביר מוטיבציה פנימית אצל ספורטאים
כיצד להגביר מוטיבציה פנימית אצל ספורטאים.
מוטיבציה היא הדחף שמגייס אתלטים לתת את המיטב מעצמם. על ידי חיזוק המוטיבציה הפנימית של הספורטאי, תשפיע לטובה על כל ההיבטים הקשורים לביצועי ספורט.

פיתוח מוטיבציה פנימית יכולה להגביר את הביצועים של הספורטאי. הסיבה לכך היא שהמוטיבציה משפיעה באופן חיובי על משתנים פסיכולוגיים אחרים, כגון ריכוז, ביטחון עצמי ומחויבות. אבל איך אפשר לפתח את זה?

מוטיבציה פנימית קשורה להנאה שאתה חווה על ידי ביצוע פעילות ואינה תלויה בגורמים חיצוניים. ספורטאים בעלי מוטיבציה מהותית מתאמנים עם גישה חיובית, מוכנים להתמודד עם אתגרים ומבקשים לשפר את היכולות שלהם.

בהתחשב עד כמה חשוב לספורטאי להיות בעל מוטיבציה בזמן שהוא מתאמן ומתחרה, החלטנו לשתף את הקווים המנחים הבאים כיצד לפתח מוטיבציה פנימית. אל תחמיצו אותם!

כיצד להגביר מוטיבציה פנימית אצל ספורטאים

אומנם סוג זה של מוטיבציה הוא ממושך ויציב יותר, אבל החיסרון שלה הוא שנדרש מאמץ רב כדי להתפתח. לכן, אתה חייב להיות מתמיד. עם זאת, אל תיתן לעצמך להתייאש, שכן אסטרטגיות יעילות יכולות לעזור להגביר את המוטיבציה אצל ספורטאים.

1. מוטיבציה פנימית: הגדירו מטרות משותפות

בכל הנוגע להגדרת יעדים, עדיף שהמאמן יתחשב בדעתו של הספורטאי, במקום לעשות זאת בצורה אוטוריטרית. השתתפותו של הספורטאי בהצבת יעדים מגבירה את מחויבותו לכל פעילות.

הסיבה לכך היא שהספורטאי תופס את המטרה כחשובה עבורו. לפיכך, הם מזדהים עם הצורך להשיג את המטרות הללו כדי לשפר את הביצועים שלהם.

2. לקדם מגוון פעילויות

בהזדמנויות רבות, מוטיבציה נמוכה מתרחשת מכיוון שהפעילויות שהספורטאי עושה אינן עולות בקנה אחד עם טעמו האישי. קשה מאוד לאדם לפתח רמות מוטיבציה פנימית גבוהות אם הוא צריך לעשות פעילות שהיא לא נהנית ממנה.

בהקשר זה, הפתרון יהיה להציע פעילויות שונות בעלות אותה מטרה, כך שהאדם יוכל לבחור את זו שהוא הכי נהנה ממנו. לדוגמה, כדי לשפר את היכולת האירובית, מאמנים יכולים להציע פעילויות שהספורטאים יכולים לעשות בזוגות, כגון ריצה, קפיצה בחבל או מעגלים.

3. הסבירו את מטרת הפעילות

פיתוח מוטיבציה פנימית יכולה להגביר את הביצועים של הספורטאי
פיתוח מוטיבציה פנימית יכולה להגביר את הביצועים של הספורטאי.

מאמנים צריכים להיות זהירים מאוד איך הם מסבירים את התרגילים לספורטאים. אם הם עושים זאת מתוך מחשבה על היבטים מסוימים, הסברים יכולים להיות מקור רב עוצמה למוטיבציה פנימית.

לדוגמה, כאשר מדובר בהחדרת תרגיל חדש, עדיף להתייחס להיבטים עליהם עבדו הספורטאים בעבר או מכירים ולעורר אמון בספורטאים על ידי עידוד השתתפותם. בנוסף, חשוב מאוד גם להסביר את מטרת הפעילות, כלומר מדוע היא מועילה לביצועים.

4. צרו אקלים מוטיבציוני המעודד תחושת שליטה

דרך יעילה מאוד להגביר את המוטיבציה הפנימית היא להגביר את תפיסת השליטה של הספורטאי. המשמעות היא שעליך להיות מודע לכך שאתה שולט בתהליך וכי לפעולות שלך יש השלכות המשפיעות עליו.

למטרה זו, זה מאוד שימושי עבור הספורטאי להיות מודע לקשר בין המאמצים שלהם והשגת יעדים. אם השגת היעדים תלויה במאמצים של האדם, זה אומר שיש לו שליטה על התהליך ומשפיע עליו. לבסוף, תחושת שליטה משדרת שקט נפשי וביטחון.

5. מוטיבציה פנימית: לספק חיזוקים מילוליים קבועים

חיזוקים מילוליים משפיעים מאוד על ההתנהגות. מילות עידוד, הדגשת התקדמות או עידוד ספורטאים להתאמץ הן דוגמאות לחיזוקים מילוליים שהמאמנים יכולים להשתמש בהם בקלות.

חיזוק התנהגויות אומר שאתה רוצה שהם יחזרו על עצמם בעתיד. מעטים הדברים מעודדים את המוטיבציה של הספורטאי יותר מאשר המאמן שלו מזהה את ההתקדמות שלו ומרגיש שהוא מוערך על ידם. הכוח של חיזוק הוא שהוא זול לחלוטין ויש לו השפעה עצומה על אנשים.

פתח מוטיבציה פנימית להשגת המטרות שלך

חיזוק המוטיבציה הפנימית שלך ישפיע לטובה על הביצועים ועל הרווחה האישית שלך. מוטיבציה היא הדלק שמניע, שומר ומכוון את התנהגותו של ספורטאי.

מנקודת מבט מעשית, זה נכון שקל יותר להגביר את המוטיבציה החיצונית של ספורטאי באמצעות פרסים ותגמולים חומריים. עם זאת, סוג זה של מוטיבציה אינו יציב יותר ואינו גורם לשינויים בהתנהגות או בערכים של אדם.

בקיצור, ספורטאי בעל מוטיבציה מהותית מזדהה עם הפעילות עד שהיא מושרשת בחייו. לכן, הם ירצו לעבוד קשה ולתת את המיטב מעצמם כי הם מרגישים שהפעילות הזו גורמת להם לצמוח כאדם.

פופולריים