סיכונים באימון יותר מדי

יש כמה ימים של אימונים אינטנסיביים מעורבים עם ימים שבהם אתה משתמש בתרגילים מתונים יותר
כמו כן, רצוי ששגרת האימונים שלך תתבסס על סגנון אימון משולב; יש כמה ימים של אימונים אינטנסיביים מעורבים עם ימים שבהם אתה משתמש בתרגילים מתונים יותר.
אחד הסיכונים הרבים שעומדים בפנינו בעת פעילות גופנית הוא ליפול למלכודת של אימון יותר מדי. זה משהו שבאמת מזיק למטרות שלנו, לבריאות שלנו ולרווחה הפיזית והנפשית שלנו.

מוטיבציה היא גישה בסיסית שכל ספורטאי עם תקווה להשתפר צריכה להיות. למרות זאת. זה יכול גם להשפיע. אם לא ניגש לאימון בצורה רגועה ונקדיש לו את הזמן שצריך להקדיש למנוחה, אנחנו עלולים לסבול יותר מדי מהסיכונים של אימון.

מדוע יש למתן את תקופות האימון שלנו? בשל העובדה שכאשר אנו מתאמנים, תופעות מסוימות קורות בגוף, וכדי להבטיח שהן חיוביות, עלינו לאפשר תקופה של מנוחה. ככל שהתרגיל היה תובעני ומתגמל יותר, כך השאר חשוב יותר.

לדוגמה, כאשר מתאמנים בחדר כושר, אנו שוברים את סיבי השריר והרקמות. מאוחר יותר, כתגובה לתהליך זה, אנו חווים מחזור של התאוששות שמקדם צמיחה.

תסמינים שיכולים לרמז שאתה מתאמן יותר מדי

  • תשישות או עייפות: תוצאה ישירה של חוסר מנוחה בין אימונים
  • חוסר מוטיבציה וחוסר ריכוז: לעשות משהו שוב ושוב, במיוחד אם זה דורש מאמץ, יכול להכביד עלינו נפשית. ככזה, זה נורמלי עבורנו למצוא את עצמנו לא מסוגלים להתרכז או נאבקים להתמקד.
  • ירידה בביצועים: כתוצאה משתי הנקודות הקודמות, רמת הביצועים שלנו לא תהיה זהה אם נתאמן יותר מדי.
  • בעיות שינה: האם אי פעם היית כל כך עייף שאתה לא יכול לישון? למרות שזה נראה סותר, אימון יתר עלול לגרום לנו להתקשות לישון.
  • מחלות עצמות: אימון רב מדי מוריד את רמות האסטרוגן בגופנו, מה שעלול להשפיע על העצמות והמפרקים שלנו עקב אוסטאופורוזיס. הדבר עלול לגרום גם לשינויים הורמונליים, שבמקרים קיצוניים עלולים להוביל להפסקת המחזור.

בנוסף לתסמינים לעיל. יש כאלה שמתפתחים בתדירות גבוהה יותר; אימון רב מדי עלול לגרום לנו לרדת יותר מדי במשקל, לסבול מחוסר תיאבון, חרדה ואפילו דיכאון. כמו כן, זה יכול להשפיע על המערכת החיסונית וזה מקל על התפתחות מחלות ופציעות.

עצות כיצד להימנע מהסיכונים באימון יותר מדי

התאמן בהדרגה

זה בסיסי להעלות את המשקל איתו אתה עובד בהדרגה ואל תנסה לחרוג מגבולות הגוף שלך. כמו כן, רצוי ששגרת האימונים שלך תתבסס על סגנון אימון משולב; יש כמה ימים של אימונים אינטנסיביים מעורבים עם ימים שבהם אתה משתמש בתרגילים מתונים יותר.

הקפידו על תזונה בריאה המשקפת את סוג האימון שלכם

אחד הסיכונים הרבים שעומדים בפנינו בעת פעילות גופנית הוא ליפול למלכודת של אימון יותר מדי
אחד הסיכונים הרבים שעומדים בפנינו בעת פעילות גופנית הוא ליפול למלכודת של אימון יותר מדי.

כאן, לתזונה, כמו תמיד, יש חלק מהותי בחיינו. חשוב שנספק לגוף את ה'דלק' הדרוש לו כדי להחליף אנרגיה שאבדה, כמו גם להציע לו את הכלים לשחזר שרירים ורקמות.

אימון רב מדי עלול לגרום לגופך לייצר רמה מוגברת של קורטיזול, הורמון הנוצר על ידי בלוטות העל-כליות במצבי לחץ או לחץ.

תפקידו של קורטיזול הוא להבטיח שהמוח והשרירים מגיבים ברגעים אינטנסיביים; זה שורף רמות גבוהות יותר של אנרגיה ושומן בגוף. החלק הרע הוא שאם אתה מייצר את זה ללא הרף, קורטיזול יכול להוביל למצב של התפוררות שרירים שמעמיד אותך בסיכון לתשישות או לסבול מפציעה.

לדעת מתי להפסיק

אם חשת באחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל או שאתה מרגיש שאינך יכול לעמוד בקצב שגרת האימונים שלך, עליך להפסיק כדי למנוע פציעות. אתה יכול להפחית את התדירות, משך הזמן והעצימות של האימון שלך כדי למנוע אימון יתר.

התחל בהדרגה

אימון רב מדי וההשלכות הבאות שכיחות אצל אלו שחדשים באימון. בדרך כלל, הצמא לשיפור יכול לגרום לך לשכוח את הגבולות שלך, וזה המקום שבו מתעוררות בעיות.

בסך הכל, עליך לזכור שהסיכונים באימון יותר מדי אינם בלעדיים לענף ספורט ספציפי אחד וגם לא רק לספורטאים מקצועיים. זה יכול לקרות לכל אחד, כמובן. בהתחשב בפוטנציאל ובמצב הפיזי של כל אדם.

ככזה, חשוב להתאמן בצורה מתונה ולהמשיך בהדרגה לגבי הכמות שאתה מתאמן איתה והיעדים שלך. בנוסף לשמירה על הגוף שלנו, עלינו לעזור למוח שלנו לשמור על מוטיבציה וסיפוק מההישגים הריאליים וקצר הטווח שלנו.