מזונות להורדת כולסטרול

מספר מחקרים הראו שבמקרים של כולסטרול גבוה
מספר מחקרים הראו שבמקרים של כולסטרול גבוה, מועיל לצרוך מזונות עם תכולת סיבים גבוהה.
מומחים רבים מצביעים על כך שניהול אורח חיים בריא, הכולל פעילות גופנית ואכילת מזון בריא, כולם עוזרים לשמור על רמות כולסטרול בריאות.

כולסטרול הוא חומר המצוי בגופנו ותפקידו העיקרי הוא לווסת יצירת חומצות מרה או סוגים שונים של הורמונים. יש צורך בכולסטרול בגוף, אך אם רמת הדם שלך גבוהה מזו הנחשבת לנורמלית, ייתכן שיש לך סיכון גבוה לסבול מצורות מסוימות של מחלות לב.

מספר מחקרים הראו שבמקרים של כולסטרול גבוה, מועיל לצרוך מזונות עם תכולת סיבים גבוהה. סיבים קושרים את הכולסטרול ומסייעים בסילוקו. כמו כן, חומצות שומן רב בלתי רוויות וסטנולים או סטרולים, עוזרים למנוע את ספיגת הכולסטרול. לאחר מכן, נשתף רשימה מפורטת יותר של מזונות המסייעים להורדת כולסטרול.

אבוקדו

מחקרים שונים הראו כי על ידי הכללת אבוקדו בתזונה שלנו, במיוחד עבור אלה עם היפרכולסטרולמיה, מעדיף את הפחתת הכולסטרול. ניתן להפחית את הרמות הללו בעד 45 אחוז, כולל כולסטרול LDL.

לאבוקדו יש תכולה גבוהה של סיבים, חומצות שומן רב בלתי רוויות וסטנולים וסטרולים. הרכיבים שדיברנו עליהם לעיל עוזרים כולם להפחתת רמות הכולסטרול. מומחים ממליצים לאכול אבוקדו כל יום כדי לשמור על רמות כולסטרול מקובלות.

אגוזים

אחד המאכלים הכי יוצאי דופן ומפתיעים. מכיוון שלמרות אחוז השומנים הגבוה שלהם, הם מסוגלים לווסת את רמות הכולסטרול בגוף שלך. אגוזים כוללים אגוזי מלך, פיסטוקים או שקדים.

הרכיבים שדיברנו עליהם לעיל עוזרים כולם להפחתת רמות הכולסטרול
הרכיבים שדיברנו עליהם לעיל עוזרים כולם להפחתת רמות הכולסטרול.

אגוזים מסוגלים להפחית את רמת ה-LDL (הכולסטרול הרע), עד ארבעה אחוזים. הם יכולים גם להעלות את רמות ה-HDL (כולסטרול טוב) בעד שבעה אחוזים. הצריכה היומית המומלצת של אגוזים היא כ-1.41 גרם, כל עוד הם לא מכילים יותר מדי מלח.

דגני בוקר מלאים

מזונות אחרים שיכולים להפחית את רמות הכולסטרול הם דגנים מלאים. במיוחד שיבולת שועל, שכאשר היא כלולה בתזונה וצורכת אותה במשך חודש וחצי, יכולה להפחית את רמת ה-LDL.

צרכו 4 גרם שיבולת שועל כל יום. לדוגמה, בארוחת הבוקר ועם כוס חלב, שיבולת שועל יכולה לספק עד 65 אחוז מהסיבים היומי המומלץ. בנוסף לשיבולת שועל, אנו יכולים לכלול דגנים אחרים בתזונה. אלה יכולים לכלול לחם, פסטה או אורז; כל עוד הם דגנים מלאים.

קטניות גם עוזרות להפחית כולסטרול

זהו מזון נוסף העשיר מאוד בסיבים, אשר מעדיף את הירידה ב-LDL. בנוסף, זה עוזר להעלות את רמות ה-HDL, דבר שמועיל לבריאותנו. אפונה יכולה להפחית את ה-LDL עד שמונה אחוזים, למרות שפולי סויה הם הקטניות שמפחיתות את הרמות הכי הרבה.

אנחנו יכולים לצרוך קטניות גם בצורת שעועית וגם בתור תוצר לוואי, כמו טופו. קטניות יכולות להוריד את רמות ה-LDL בעד 25 אחוז, מה שמשפר מאוד את בריאות הלב. מומחים רבים ממליצים לצרוך כשני גרם קטניות, לפחות שלוש פעמים בשבוע, המורכבות מסויה, אפונה ועדשים.

לסיכום, כפי שראינו יש כמות מגוונת של מזון שיכולה לעזור להפחית את רמות הכולסטרול בגופנו. בנוסף לאלו שדנו בהם, ישנם רבים אחרים, כגון ירקות, מעכבי כולסטרול טבעיים או מזונות עשירים באנתוציאנינים.

פופולריים