מה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלך?

מה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלך
מה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלך, לפי ארגון הבריאות העולמי. סוכנויות הבריאות ממליצות על גבול עליון שאסור לחרוג ממנו.
מלח הוא אחד התבלינים שאנו משתמשים בהם הכי הרבה לבישול, אבל יותר מדי מלח יכול להזיק לבריאות שלך. גלה כמה צריכה להיות צריכת המלח שלך.

ההמלצות הנוכחיות מציעות דיאטה עם צריכת מלח נמוכה. זוהי המלצה נפוצה, אך לעתים קרובות אנו נותרים תוהים, "כמה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלי?"

כיום, ההורים והסבים שלנו יודעים שמלח קשור ליתר לחץ דם. אבל האם יש מינון או מדידה נכונה? ישנן בעיות בריאותיות רבות שנגרמות מצריכת מלח גבוהה, בואו נסתכל בפירוט.

נתרן: האשם העיקרי

מלח השולחן הממוצע שלך מכיל לפחות 40 אחוז נתרן. גוף האדם דורש כמות מסוימת של נתרן לתפקוד תקין. ובכל זאת, הסכומים הנדרשים נמוכים.

למעשה, מבחינת תזונה, נתרן נחשב למיקרו-נוטריינט. זה אחראי על בקרת לחץ הדם, נפח הדם וספיגת חומרי הזנה. יתרה מכך, חומר תזונתי זה ממלא תפקיד מרכזי בהתכווצות השרירים.

מכיוון שזהו חומר מווסת, אם תאכלו ממנו יותר מדי, הוא עלול להרוס את האיברים החיוניים שלכם. יתרה מכך, זה יכול להשפיע על תפקוד הכליות שלך, כמו גם על ספיגת הסידן.

הבעיה עם הסכומים

גרם בודד של מלח מכיל 400 מיליגרם של נתרן. הבעיה היא שמלח שולחן הוא לא המקור היחיד שלו. למעשה, יש הרבה מלח "נסתר" במוצרים שאתה עשוי לאכול מדי יום, כגון: חטיפים, רוטב סויה, נקניקים, גבינה, בשר וכו'.

מה קורה אחרי שצורכים את כל המלח הזה? אם תאכלו מזונות אלו באופן קבוע, ותוסיפו מלח נוסף מהמלחיה, הדבר יביא לרמות גבוהות של נתרן בגופכם. לרוב האנשים אין מושג לגבי כמות צריכת המלח שלהם.

לפי הסטטיסטיקה, 90 אחוז מהאירופאים צורכים כ-3400 מ"ג מלח ביום. המרכז לבקרת ומניעת מחלות, מנהל את הנתונים הללו. ברור שכמות זו היא יותר מהכמות היומית המומלצת. אז, נותרה השאלה העיקרית, "כמה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלי?"

מה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלך, לפי ארגון הבריאות העולמי

"כמה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלי?"
אז, נותרה השאלה העיקרית, "כמה צריכה להיות צריכת המלח היומית שלי?".

סוכנויות הבריאות ממליצות על גבול עליון שאסור לחרוג ממנו. לפי ארגון הבריאות העולמי (WHO), אדם ממוצע לא צריך לצרוך יותר מחמישה גרם מלח ביום. כמות זו תהיה שווה ערך לכפית רמה, של מלח מטופל היטב ומיועד.

מדידת מלח של חמישה גרם, נותנת בסביבות 2300 מ"ג נתרן ליום. כדאי גם לציין שלמרות שאתה יכול לשלוט במלחייה, לא ניתן לומר את אותו הדבר לגבי כמות המלח שנמצאת במזון מעובד. והאתגר העיקרי כאן הוא שלפחות 75 אחוז מצריכת המלח הכוללת שלנו מגיע מהמוצרים האלה.

ולמרות כל זה, אין קונצנזוס. חוקרים מאוניברסיטת mcmaster בקנדה מצביעים על כך שצריכת פחות מ-3000 מ"ג מלח בכל יום יכולה גם להוות סיכון. המחקרים נמשכים, אך צריכת מלח נמוכה מאוד אצל אנשים בריאים, אינה יעילה.

ההשפעות המזיקות של מחסור בנתרן

מחסור בנתרן בגוף ידוע בשם היפונתרמיה. זה נחשב סימפטום של יתר של הידרציה, מצב הקיים בכמה גופים. במצבו המתקדם ביותר, הוא יכול ליצור התקפים, לגרום לתרדמת ולגרום למוות. כפי שאתה יכול לראות, הידרציה של אדם קשורה קשר הדוק למינרל זה.

רוב המומחים ממליצים על צריכה נמוכה של נתרן, למעט מקרים ספציפיים מאוד. תזונה, תהליכי ייצור ואיכות המזונות הנוכחיים כבר מספקים כמויות מופרזות של מלח. צריכתו ללא הבחנה עלולה להיות מסוכנת לסובלים מיתר לחץ דם.

לכן, לסובלים ממחלות לב תהיה צריכת מלח מומלצת. זה זהה גם עבור אנשים מעל גיל 51, ועבור אלה עם יתר לחץ דם וסוכרת: הם צריכים לצרוך מקסימום 1500 מיליגרם ביום. זה חל גם על חולים עם בעיות כליות.

כמה המלצות

הכל מצביע על הבריאות שלך ותלוי בשליטה שיש לך על צריכת המלח שלך. לא רק צריך לשים לב למזונות תוצרת בית, אלא גם לנתרן הקיים במזון מעובד. לכן, עליך לאמת את התווית התזונתית של כל מוצר.

במטבח ניתן לבחור להוסיף מלח למאכלים הזקוקים לכך, אך תמיד להשתמש בכמות הנכונה. זו גם מציאות שמבחינת הטעם, מלח משפר את הטעם של המתכון.

פופולריים