מנצ'סטר יונייטד: ההיסטוריה של האדומים

הקבוצה שאנו מכירים כיום כמנצ'סטר יונייטד נוסדה תחת שם אחר
הקבוצה שאנו מכירים כיום כמנצ'סטר יונייטד נוסדה תחת שם אחר: מועדון הכדורגל Newton Heath LYR, בשנת 1878.
כולם מכירים את מנצ'סטר יונייטד הנהדרת, אחת הקבוצות המצליחות בעולם. הם היו במיטבם בתקופת סר אלכס פרגוסון.

זו אחת הקבוצות הטובות בעולם ומשחקת את המשחקים שלה באולד טראפורד האגדי. במאמר זה נספר לכם על מנצ'סטר יונייטד, השדים האדומים של אנגליה.

התחלות מנצ'סטר מאוחדות

הקבוצה שאנו מכירים היום כמנצ'סטר יונייטד נוסדה תחת שם אחר: Newton heath LYR football club, בשנת 1878. היוצרים היו פועלים של חברת רכבות והשתמשו בראשי התיבות LYR כדי להבדיל את עצמם מקבוצה אחרת שאורגנה באותה חברה.

בנובמבר 1880, ניוטון שיחק את התהילה הראשונה שלהם "מחוץ למשרד" נגד בולטון וונדררס. למעשה, הם הפסידו 6-0. עם זאת, זה לא הפחיד אותם, מכיוון שבשנים הבאות הם שיחקו כמה משחקי ידידות. ואז, ב-1884, הם השתתפו בגביע לנקשייר. רק ב-1892 הפך ניוטון לחלק מהדיוויזיה הראשונה.

בינואר 1902 היו לצוות הרבה חובות כספיים. בנוסף, המועדון לא היה במצב טוב. קפטן הארי סטפורד נפגש עם יזמים מקומיים כדי להשקיע בניוטון. בפגישה של מנהלים חדשים, הם החליטו להקים מועדון חדש, מנצ'סטר יונייטד. הצבעים היו אדום ולבן.

נראה ששינוי השם היה הצלחה מכיוון שהארנקים של הקבוצה החלו לגדול. בשנות ה-10 של המאה ה-20 הם נקראו "Moneybag United".

שנות המלחמה לא היו טובות למנצ'סטר יונייטד. לדוגמה, בשנת 1914, השחקן הכוכב שלו חולי טרנבול מת בצרפת, וב-1922 הם ירדו לליגה השנייה. אז, העשור הבא לא היה טוב יותר.

אצטדיון אולד טראפורד של מנצ'סטר סבל גם הוא מהשלכות המלחמה: הוא שימש לראשונה כמחסן נשק. לאחר מכן, הגרמנים הפציצו אותו פעמיים. חלק ניכר מהמתחם נהרס, והם נאלצו לבנות אותו מחדש.

לאחר המלחמה, מנצ'סטר יונייטד ממציאה את עצמה מחדש

התחלות מנצ'סטר מאוחדות
התחלות מנצ'סטר מאוחדות.

הרבה אנשים מכנים את העידן שלאחר המלחמה, "עידן האוטובוסים" בגלל המנהל של הקבוצה. בניהולו, מנצ'סטר הגיעה למקום השני בליגה שלוש שנים ברציפות וקיבלה גביע אנגלי. בנוסף להחתמת שחקנים טובים. ב-1949 הם חזרו לאולד טראפורד. ואז, ב-1952 הם זכו באליפות הליגה הראשונה לאחר 41 שנים.

שנת 1958 צוינה בהיסטוריה של הקבוצה בגלל תאונת מטוס שגבתה את חייהם של שמונה שחקנים. בסך הכל, 23 בני אדם מתו בהתרסקות. המטוס נסע מבלגרד ועצר לתדלק במינכן, אך לא הצליח להמריא.

שום דבר מעניין לא קרה בהיסטוריה של האדומים עד 1969 כשהם החליפו ניהול. זה יימשך עד 1986 כאשר סר אלכס פרגוסון, המאמן המצליח בתולדותיה, הגיע.

פרגוסון וכל הניצחונות שלו

כמובן, יש לפני ואחרי בהיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד: 1986 והעסקה של אלכס פרגוסון. הימים הראשונים לא היו קלים עבור הסקוטי, אבל בתחילת שנות התשעים, הוא הראה שאתה יכול לזכות בכל מה - או כמעט בכל דבר - שאתה מתכוון אליו.

מנצ'סטר זכתה לראשונה בגביע אירופה למחזיקות גביע ובסופרקאפ האירופי בשנת 1991. ואז, שנתיים לאחר מכן, היא זכתה באליפות הליגה האנגלית הראשונה שלה מאז 1967, וזכתה בגביע האנגלי לאחר יותר מ-30 שנה ב-1994.

במקום לקנות שחקנים חדשים, פרגוסון החליט לתת הזדמנות לנוער בקמפוס, כולל דיוויד בקהאם, ריאן גיגס, גארי ופיל נוויל וניקי באט... והוא צדק! ה"פרגי טירונים" כפי שהם כונו העממיים, זכו בליגת העל ב-1996 ועברו את העונה המוצלחת ביותר של המועדון ב-1998999. פרמייר, גביע האנגלי, ליגת האלופות והגביע הבין-יבשתי.

נכון לעכשיו, מנצ'סטר יונייטד היא הקבוצה האנגלית עם הכי הרבה תארים בליגה הראשונה (ליגת העל) עם 20 הכרות. בנוסף, יש להם 12 גביעי FA, 5 גביעי EFL ו-21 מגני קהילה (שיא נוסף).

מבחינה בינלאומית, השדים האדומים רכשו שלוש ליגות אלופות, גביע עולם אחד למועדונים, גביע בין יבשתי אחד, ליגה אירופית אחת, סופר קאפ אירופי אחד וגביע אירופי אחד, רובם עם פרגוסון כמאמן. ללא ספק, זהו סיפור הצלחה גדול!

פופולריים