הדרבי האיטלקי הגדול ביותר

הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר: דרבי מילאנו
הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר: דרבי מילאנו.
יש הרבה קבוצות כדורגל חשובות באיטליה, אבל הדרבים האלה הם הגדולים והפופולריים ביותר. אם יש לך הזדמנות לראות אחד, אתה פשוט חייב ללכת!

ליגת הכדורגל האיטלקית היא אחת הליגות החשובות באירופה והן בעולם. לכן, אין זה מפתיע שחלק מהדרבים הם משחקי ענק. במאמר זה, נספר לכם הכל על הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר וכיצד הם נוצרו.

מהם הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר?

כדורגל הוא משהו שהאיטלקים לוקחים ברצינות רבה, ובכל סוף שבוע, התשוקות רצות במעלה ובמורד המדינה. הדרבים של הכדורגל האיטלקי תמיד מבטיחים להיות עניינים מרגשים, אפילו רק בטלוויזיה. להלן הבולטים ביותר:

1. דרבי ד'איטליה

זהו הדרבי בין יובנטוס לאינטר מילאנו, והן נפגשו לראשונה ב-1909 באליפות איטליה.

עם זאת, המונח 'דרבי ד'איטליה' הוטבע רק ב-1967 על ידי עיתונאי בשם ג'יאני בררה, שציין שלשני המועדונים יש את השיאים הגדולים ביותר ואת מספר האוהדים הגדול ביותר במדינה.

יובנטוס ואינטר שיחקו עד כה 237 משחקים רשמיים, כאשר יובנטוס ניצחה ב-108 ומילאן ניצחה ב-71.

2. הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר: דרבי מילאן

אתה אולי מכיר את זה בתור הדרבי דלה מדונינה, וזה אחד הדרבים החשובים ביותר באיטליה. במשחק הזה תתמודד AC מילאן מול היריבה המושבעת בין מילאן. לא רק שהם מאותה עיר, אלא שהם גם משתמשים באותו אצטדיון (סן צ'ירו או ג'וספה מאצה, תלוי מי הקבוצה הביתית).

הכינוי דרבי דלה מדונינה מגיע מהשם של פסל עליית הבתולה שנמצא בקתדרלת מילאנו. חלק מוזר מההיסטוריה של הקבוצות הללו הוא שאינטר מילאן מקושרת באופן מסורתי למעמד הגבוה, בעוד מילאן מילאן ייצגה את מעמד הפועלים של העיר באופן היסטורי.

שתי הקבוצות נפגשו 225 פעמים עם 82 ניצחונות לאינטר, 76 ניצחונות למילאן ו-67 משחקים בשוויון.

3. דרבי של האלופות

ליריבות בין יובנטוס למילאן יש את הכינוי 'דרבי האלופים' מכיוון ששתי הקבוצות הללו זכו ביותר תארים מכל קבוצה איטלקית אחרת. יש גם כמה סיבות אחרות ליריבות הזו, הקשורות לפופולריות, מסורת והיסטוריה.

בפרט, אחת הסיבות שהקבוצות הללו הן יריבות כל כך עזות היא שהן מגיעות מבירות לומברדיה (מילאנו) ופיימונטה (טורינו), האזורים החשובים ביותר בצפון איטליה.

דרבי טורינו: הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר
דרבי טורינו: הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר.

יובנטוס ומילאן נפגשו לראשונה באפריל 1901 באליפות איטליה. בסך הכל, הם שיחקו זה עם זה 231 פעמים, כאשר יובנטוס ניצחה 91 פעמים ומילאן ניצחה 66.

4. דרבי טורינו: הדרבים האיטלקיים הגדולים ביותר:

זה נקרא גם דרבי דלה שומה והוא אחד הדרבים המקומיים הידועים ביותר באיטליה. הסיבה העיקרית ליריבות היא ששתי הקבוצות, טורינו ויובנטוס, מבוססות בעיר טורינו.

עם זאת, סיפור רקע נוסף לדרבי הזה הוא שקבוצת טורינו נוסדה במקור לאחר מחלוקת בין חברי ההנהלה ביובנטוס.

כולל משחקי ידידות, הם שיחקו זה בזה 241 פעמים מאז שהם שיחקו לראשונה ב-1907. ליובנטוס יש את חלק הארי של הניצחונות עם 104 ניצחונות לעומת 73 של טורינו.

5. דרבי רומא

הדרבי דלה קפיטל כולל את רומא ולאציו, ששתיהן מבוססות בבירת איטליה. זהו אחד הדרבים הקשים ביותר באיטליה ואחד החשובים באירופה. עבור תושבי רומא, זה הרבה יותר ממשחק כדורגל והוא סמל להיסטוריה הפוליטית ולאידיאולוגיה של בירתם.

שתי הקבוצות התמודדו זו מול זו לראשונה ב-1929 והסתיימו בניצחון 1-0 לרומא. בסך הכל, הם שיחקו 190 פעמים, כאשר רומא ניצחה 71 משחקים ולאציו ניצחה ב-53.

6. דרבי השמש

הדרבי דל סול, או דרבי דל סוד, הוא עוד דרבי איטלקי קלאסי. משחקות בו רומא ונפולי, שתי הקבוצות הראשונות מאזור המרכז-דרום שהתקבלו לליגה האיטלקית הבכירה יחד עם לאציו.

המשחק הראשון בין המועדונים הללו היה באפריל 1928, עם ניצחון 4-1 לרומא. עד היום הם נפגשו 178 פעמים, עם 69 ניצחונות לרומא ו-52 לנאפולי.

דרבים איטלקיים גדולים אחרים

יש עוד כמה דרבי שראוי להזכיר, אם כי הם לא כל כך פופולריים: הדרבי דלה לנטרנה (גנואה נגד סמפדוריה) והדרבי של ורונה (צ'יבו ורונה נגד hellas verona). אל תפספסו את הפעם הבאה שבה הקבוצות האלה משחקות אחת נגד השנייה!

פופולריים