תאנים: אפשרות מצוינת לספורטאים

תאנים עשירות בסידן - 35 מ"ג/100 גרם תאנים טריות ו-162 מ"ג/100 גרם תאנים מיובשות
תאנים עשירות בסידן - 35 מ"ג/100 גרם תאנים טריות ו-162 מ"ג/100 גרם תאנים מיובשות.
הם אולי לא הפרי הפופולרי ביותר - בעיקר בגלל שהם עשירים בקלוריות - אבל תאנים כל כך מועילות לספורטאים. המשיכו לקרוא ואנו נספר לכם עוד על פרי זה ויתרונותיו.

תאנים לא נצרכות באופן נרחב, למרות שהן מאוד מתוקות וטעימות. מלבד היותם טעימות, תאנים מאוד מזינות. רשימת היתרונות שלו ארוכה, במיוחד עבור ספורטאים.

המקורות של פרי זה אינם ברורים לחלוטין. חלק מהחוקרים מציבים את מרכז אסיה כמקום מוצאה; אחרים ממקמים אותו יותר מערבה בטורקיה של ימינו. משהו שהם כן יודעים הוא שהשימוש בו הורחב בכל הים התיכון.

משנת 9,000 AC, בני אדם כבר טיפחו תאנים. מאוחר יותר, ביוון העתיקה, ניתנו תאנים לספורטאים אולימפיים כמזון אימון.

יש אנשים שעשויים לחשוב פעמיים על הכללת תאנים בתזונה שלהם מכיוון שתאנים הן פרי עתיר קלוריות. עם זאת, אם אתה אוכל תאנים טריות, הן בקושי מכילות יותר קלוריות מתפוח.

טרי או מיובש?

אם תיקח תאנה ישירות מהעץ, יהיה לך פרי עם קליפה רכה מאוד, עיסת מתוק, זרעים פריכים וריח ריחני. תאנים מכילות 80 אחוז מים ובערך 65 עד 74 קק"ל ל-100 גרם.

תאנים מיובשות עוברות תהליך התייבשות המוריד את תכולת המים שלהן ל-30 אחוז. זה מושג לאחר ריסוק הפרי ולאחר מכן אחסונם בחדרי ייבוש, בדומה לחדרים שבהם מאוחסנים צימוקים. לתאנים מיובשות יש ערך אנרגטי מוגבר.

הרבה יותר מסתם אנרגיה

אנרגיה היא גורם מפתח בשמירה והגברת הסיבולת שלך. אבל, יש עוד הרבה סיבות לכלול תאנים טריות או מיובשות בתזונה שלך.

תאנים עשירות בסידן - 35 מ"ג/100 גרם תאנים טריות ו-162 מ"ג/100 גרם תאנים מיובשות. סידן חיוני לבריאות ולהתפתחות השרירים והעצמות שלך. אין פרי אחר שמכיל רמה כזו של סידן.

מסיבה זו, אכילת תאנים מועילה מאוד למניעת פציעות או שברים. הם גם מועילים במהלך החלמה או שיקום של פציעה.

בתאנים טריות יש 17 מ"ג ובתאנים מיובשות יש 68 מ"ג מגנזיום על כל 100 גרם פרי
בתאנים טריות יש 17 מ"ג ובתאנים מיובשות יש 68 מ"ג מגנזיום על כל 100 גרם פרי.

מלבד סידן, תאנים מכילות גם מינרלים חשובים נוספים כמו מגנזיום. בתאנים טריות יש 17 מ"ג ובתאנים מיובשות יש 68 מ"ג מגנזיום על כל 100 גרם פרי. מגנזיום חיוני לגוף שלך מכיוון שהוא עוזר לו לספוג סידן.

מינרלים נוספים המצויים בתאנים הם זרחן, ברזל, אשלגן, נתרן, אבץ ומנגן. אדם בוגר יכול ליהנות מ-26 אחוזים מהכמות היומית המומלצת של מנגן על כל 100 גרם תאנים. פרי זה מכיל גם ויטמינים C ו-K ועוד רבים אחרים מקבוצת ויטמין B.

תאנים עוזרות לך להישאר בריא

בנוסף לכל מה שסיפרנו לכם עד כה, תאנים עשירות גם בנוגדי חמצון, שעוזרים למזער את השפעת הרדיקלים החופשיים.

לתאנים יש גם תכונות אנטי דלקתיות, מה שהופך אותן לאידיאליות כדי להקל על כאבים ולהתאושש מעייפות שרירית לאחר תחרות או אימון אינטנסיבי.

היתרונות של התאנה אינם רק עבור השרירים או העצמות שלך. אכילת תאנים מועילה גם לעור שלך, הודות לפסורלן שבהן. פסורלן הוא מרכיב המשמש לטיפול באקזמה ופסוריאזיס.

תאנים עשירות בבטא-קרוטן, מועילות לבריאות העיניים. הם גם תורמים לסיבים, שעוזרים לעיכול ולמעבר המעי, מה שהופך את התאנים לבעלות ברית נהדרות כדי למנוע עצירות.

אכילת תאנים תעזור לווסת את רמות הכולסטרול, לחץ הדם ויכולה לשפר את זרימת הדם. אנשים שעוקבים אחר דיאטת הרזיה עשויים להסס לכלול תאנים בתוכנית הארוחות שלהם מכיוון שהן פרי עתיר קלוריות. אבל, לתאנים יש יכולת השביעה טובה, שמאזנת עובדה זו.

כיצד לכלול תאנים במתכונים שלך

קל לכלול תאנים טריות במנות רבות. אפשר להוסיף אותם לסלטי פירות (עם אפרסקים ובננות למשל) או להכין סלט עם חסה, תאנים, ריקוטה ופרושוטו.

תאנים מיובשות הן אפשרות חטיף מצוינת בין הארוחות או לאחר האימון. בין אם אתם מעדיפים לאכול אותן טריות או מיובשות, תאנים יביאו יתרונות גדולים לבריאותכם.

פופולריים