חשיבות המינרלים בתזונה של הספורטאי

חשיבותם של המינרלים בתזונה נובעת מהתפקיד הגדול שהם ממלאים בתפקודי גוף רבים
חשיבותם של המינרלים בתזונה נובעת מהתפקיד הגדול שהם ממלאים בתפקודי גוף רבים.
תזונה נכונה ובריאה חייבת להכיל כמות מאוזנת של מינרלים. במאמר זה נראה לך אילו מזונות אתה יכול לאכול כדי להפיק תועלת מאותם מינרלים נחוצים.

תזונה בריאה מבוססת בעיקר על צריכה של סוגי מזון שונים הכוללים פחמימות, חלבונים, שומנים וויטמינים. עם זאת, איננו יכולים לשכוח את החשיבות של מינרלים בתזונה בריאה ומאוזנת.

חשיבות המינרלים

מינרלים הם רכיבים אנאורגניים המצויים במזון שלנו. הם מרכיבים חיוניים לאורגניזם שלנו ומשחקים חלק בתהליכים חיוניים רבים בגוף. להלן התפקידים העיקריים של מינרלים תזונתיים.

  • הם תורמים לגוף בריא. לדוגמה, זרחן, סידן, פלואוריד, מגנזיום וסיליקון מרכיבים את השיניים.
  • הם גם פועלים כאלקטרוליטים בנוזלי הגוף. הם עוזרים לשמור על לחץ דם בריא ואיזון ph נכון בגוף.

להלן סיכום של חשיבות המינרלים בגוף וכיצד לכלול אותם בתזונה.

סידן

סידן משמש בכל הגוף, כולל רקמות חיבור, שרירים, ובמיוחד בעצמות. בנוסף, יחד עם אשלגן ומגנזיום, הוא ממלא תפקיד חיוני במחזור הדם.

שלא לדבר על כך שהוא גם משחק תפקיד גדול בכיווץ השרירים, שהוא חיוני לספורטאים. אתה עשוי למצוא אותו במזונות כגון ירקות, אגוזים ומוצרי חלב.

נתרן

נתרן עוזר לגוף להפיץ מים לחלקים שונים בגוף. עם זאת, רמה גבוהה של נתרן בגוף עלולה להוביל ללחץ עורקי גבוה, הגורם לאגירת נוזלים. מצד שני, רמה נמוכה עלולה להוביל לבחילות, הקאות, כאבי ראש ובעיות ראייה.

המקור התזונתי העיקרי לנתרן הוא מלח. אנו יכולים למצוא מלח באופן טבעי ברוב המזונות, ולכן עלינו להיזהר לא להוסיף יותר מדי מלח נוסף למזון שלנו.

אשלגן

לא נוכל לשכוח את חשיבות המינרלים בתזונה בריאה ומאוזנת
עם זאת, לא נוכל לשכוח את חשיבות המינרלים בתזונה בריאה ומאוזנת.

כמו נתרן, לאשלגן תפקיד חשוב בוויסות תכולת המים בגוף. בנוסף, זה עוזר ללב ולמערכת העצבים לפעול כראוי. רמות נמוכות של אשלגן עלולות להוביל לכאבי שרירים, חולשה, תשישות ואסתניה.

אחד הגורמים העיקריים למחסור באשלגן בגוף הוא פעילות גופנית מוגזמת מכיוון שהוא אובד בקלות בהזעה.

אנו יכולים למצוא אשלגן בברוקולי, חצילים, כרובית ופירות כמו אבוקדו, בננות ודובדבנים.

זרחן

חשיבותם של המינרלים בתזונה נובעת מהתפקיד הגדול שהם ממלאים בתפקודי גוף רבים. לדוגמה, זרחן מרכיב עצמות ושומנים, שהם חלק חשוב ממברנות התא. ריכוזו קשור ישירות לכמות הסידן בגוף.

מינרל זה ניתן למצוא באותם מזונות המכילים סידן, כמו אגוזים, ירקות, סויה וחלב.

מגנזיום

מגנזיום חשוב על מנת לספוח סידן בגוף. בנוסף, זה חיוני להתפתחות לב ושרירים בריאה. יחד עם סידן, הוא גם ממלא תפקיד במבנה העצם.

אנו יכולים למצוא מגנזיום באגוזי לוז, שקדים, בוטנים, דגנים, שעועית ופירות.

ברזל

כאשר אנו בוחנים את רמות החשיבות השונות של המינרלים בגוף, הברזל ממלא את אחד התפקידים הגדולים ביותר. זה עוזר בסינתזה של המוגלובין, המעביר חמצן מהריאות לתאי הדם האדומים ולאחר מכן לשאר הגוף. בנוסף, זה עוזר לווסת את השימוש בויטמין B.

מחסור בברזל גורם לאנמיה, וחשוב לשמור על רמות בריאות בגוף. כמה מזונות עשירים בברזל הם קטניות, פירות, אגוזים ודגנים. כמו כן, מקורות אחרים כוללים מוצרים על בסיס בעלי חיים כגון בשר אדום ופירות ים.

במאמר זה למדנו על חשיבות המינרלים בתזונה, במיוחד עבור ספורטאי. אלו הם רק חלק מהמינרלים החשובים ביותר, אך עליכם לשמור על תזונה מגוונת ומאוזנת כדי להפיק תועלת מכולם. הם ממלאים תפקיד חשוב מאוד ברווחתך.

פופולריים