מהם הסמלים האולימפיים השונים?

הסמלים האולימפיים הם אותם סמלים שבהם השתמש הוועד האולימפי הבינלאומי (בקיצור IOC) במהלך המשחקים האולימפיים
הסמלים האולימפיים הם אותם סמלים שבהם השתמש הוועד האולימפי הבינלאומי (בקיצור IOC) במהלך המשחקים האולימפיים.
כשאתה חושב על סמלים אולימפיים, אתה כנראה חושב אוטומטית על חמש הטבעות המשולבות זו בזו. אבל אלה לא היחידים! יש אפילו יותר שאנחנו משתמשים בהם. המשך לקרוא כדי לגלות מה הם!

כולם מכירים את הטבעות הצבעוניות שמופיעות כל ארבע שנים בעיר אחרת. עם זאת, אלה אינם הסמלים האולימפיים היחידים. בואו ללמוד עוד על כמה מהאחרים במאמר הבא.

מהם הסמלים האולימפיים, ואילו עדיין קיימים?

הסמלים האולימפיים הם אותם סמלים שבהם השתמש הוועד האולימפי הבינלאומי (בקיצור IOC) במהלך המשחקים האולימפיים. ספורטאים מכל העולם מתחרים כל ארבע שנים. בלי להכביר מילים, הנה הם:

1. סיסמה

הסיסמה האולימפית הרשמית היא בלטינית: " Citius, Altius, Fortius". זה אומר "מהיר יותר, גבוה יותר, חזק יותר". ברון פייר דה קוברטין אחראי לתת לו את הסיסמה הזו בשנת 1894 כאשר הוקם לראשונה הוועד האולימפי הבינלאומי.

לדברי "יוצר המשחקים האולימפיים המודרניים", מילים אלו מייצגות את מוסר התחרות במובן זה שלא מדובר רק בניצחון, אלא בהשתתפות.

2. טבעות: אחד הסמלים האולימפיים האיקוניים ביותר

אלו הם, ללא ספק, הסמלים האולימפיים הידועים ביותר והיוו מקור לכמה מחלוקות ודעות קדומות. הן כמובן חמש טבעות שלובות. הצבעים שלהם הם כחול, צהוב, שחור, ירוק ואדום על רקע לבן.

קוברטין עצמו עיצב את הסמל הזה. בהתחלה, הוא אמר שכל טבעת מייצגת יבשת, אבל ברון ציין אז שלמעשה, זה היה בגלל שלפחות אחד מכל צבע מייצג לפחות צבע אחד בדגל של כל מדינה. צופים וספורטאים ראו את העיצוב הזה לראשונה במשחקים האולימפיים של 1920 באנטוורפן, בלגיה.

אתה יכול לראות את הטבעות לבד, או על הדגל. כל טבעת היא בצבע של לפחות צבע אחד של דגל כל מדינה.

3. לפיד ולהבה: סמלים אולימפיים

מהם הסמלים האולימפיים, ואילו עדיין קיימים
מהם הסמלים האולימפיים, ואילו עדיין קיימים?

המסורת של נשיאת הלהבה האולימפית כ"ממסר" מיוון לאתר המשחקים האולימפיים החלה במהלך המשחקים האולימפיים של ברלין בשנת 1936. כמה חודשים לפני התחרות, גורמים רשמיים מדליקים את הלפיד עם קרני השמש שהם עבר דרך רפלקטור שנמצא בעיר אולימפיה היוונית.

הלפיד הזה עובר ממדינה למדינה ויבשת ליבשת. ספורטאים, מנהיגים וסלבריטאים ממקומות שונים נושאים אותו. ביום הראשון של המשחקים, הלפיד מגיע למדינה המארגנת ומואר באגן כדי לסמן את תחילת המשחקים.

4. מדליות ותעודות

אלו הם הסמלים האולימפיים שכל הספורטאים משלימים עבורם בכל אחד מהמשחקים. המדליות, כמובן, הן משלושה חומרים שונים: זהב, כסף וברונזה. ספורטאים המגיעים למקום הראשון, השני והשלישי (בהתאמה) הם המקבלים את המתכות הללו.

במקרה של דיפלומות, ספורטאים המגיעים למקום הרביעי, החמישי, השישי, השביעי והשמיני קיבלו אותן מאז 1981.

5. פזמונים

הפזמון האולימפי מושר כשהדגל האולימפי מורם. ספירידון סמאראס הלחין את השיר, תוך שימוש במילים משיר של היווני קוסטיס פאלמאס.

אנשים שמעו את השיר בפעם הראשונה במשחקי אתונה של 1896, אבל ה-IOC לא הכריז עליו כרשמי עד 1958. לפני כן, כל מדינה חיברה את הגרסה שלה לפזמון האולימפי.

6. כתר ענף זית

זה אולי אחד הסמלים האולימפיים המוכרים ביותר, אבל משהו שרוב האנשים לא חושבים עליו. למרות זאת, יש לו היסטוריה ארוכה. ענפי זית שימשו כמדליות בימי יוון העתיקה מכיוון שלא היו מדליות לתת לספורטאים.

לקישוט הכתר השתמשו בעלי זית קדושים ממקדש זאוס בעיר אולימפיה. ענידת הכתר הזה על הראש הייתה הגאווה האולטימטיבית של ספורטאי. גורמים רשמיים החליטו להעיר מחדש את המסורת הזו במשחקי אתונה של 2004.

7. קמע

קמעות הם גם סמלים אולימפיים. הם הופיעו לראשונה במשחקי החורף האולימפיים בגרנובל, צרפת, ב-1968. הקמע הוא בדרך כלל חיה שמקורה באזור או במדינה המארגנת, אם כי היו גם דמויות אנושיות שייצגו את רכושם התרבותי.

במהדורות האחרונות של המשחק, הקמע היה סמל שיווקי של המשחקים; הדגל והטבעות, לא כל כך.

8. ברכה

הסמל האחרון של המשחקים אינו בשימוש עוד בגלל הדמיון שלו להצדעה הנאצית בה השתמש היטלר. הפעם האחרונה שמישהו השתמש בברכה האולימפית באופן רשמי הייתה במשחקי החורף של 1948. זו וריאציה של הצדעה רומית, עם זרוע ויד מושטות ומצביעות כלפי מעלה עם כף היד כלפי מטה.

מלבד הסמל האחרון הזה, הסמלים האולימפיים האחרים עדיין נוכחים בכל מהדורה של המשחקים. כמה זכרת?

פופולריים