ענקיות כדורגל שספגו מיתון

רשימת ענקיות הכדורגל הבינלאומיות שספגו ירידה ארוכה מאוד
רשימת ענקיות הכדורגל הבינלאומיות שספגו ירידה ארוכה מאוד.
גורמים רבים יכולים להוביל ענקית כדורגל לסבול ממיתון. גם ספורט וגם סיבות אחרות מעבר למה שקורה על המגרש, יכולות להוביל קבוצה ומועדון שלם לכישלון גדול. המאמר של היום עוסק כולו במועדוני כדורגל עולמיים רבי עוצמה שנאלצו להתמודד עם זמנים קשים מאוד. בסופו של דבר הם ידעו איך לקום!

עבור אוהד כדורגל, הקבוצה המועדפת שמפסידה את הקטגוריה היא ללא ספק הדבר הכי כואב שיכול לקרות. למרות שזה נראה בלתי מתקבל על הדעת, ענקיות כדורגל רבות נאלצו לעבור את המצב הדרסטי הזה. הכירו את המקרים הכי סמליים במאמר הבא.

שישה ענקי כדורגל שהורידו דירוג נמוך

רשימת ענקיות הכדורגל הבינלאומיות שספגו ירידה ארוכה מאוד. בורוסיה דורטמונד, ולנסיה, אתלטיקו דה מדריד, פלמייראס, גרמיו, קורינתיאנס, אינטר דה פורטו אלגרה, סן לורנצו ו-Racing Club של ארגנטינה הן רק כמה דוגמאות שמלוות את הקבוצות המיתולוגיות שנפרט להלן:

1. יובנטוס

בעקבות השערורייה הידועה בשם Calciopoli, ענקית הכדורגל הזו חיה את הבמה האפלה ביותר שלה. ביולי 2006, לאחר אימות מאצ'-אפים בסרייה A, יובנטוס הורדה מהסקודטו של 2005 ו-2006 - שהוענקה לאינטר - ונשלחה לסדרה ב'.

עובדה זו זעזעה את היסודות של עולם הספורט, במיוחד משום שדווקא התאחדות הכדורגל היא שבלב כל אופרת הסבון הזו, נשארה עם גביע העולם בגרמניה ב-2006. יובה חזרה כמעט מיד, בזכות הקביעות של אלה כמו בופון, נדבד, טרזגה ודל פיירו.

תמונה: la10.rpp.pe

2. מנצ'סטר יונייטד

לפני שמתכונת הפרמיירליג הוקמה ב-1992, כל הגדולים של אנגליה ירדו בשלב מסוים. למרות שזה נראה בלתי אפשרי, השדים האדומים של מנצ'סטר הפסידו את הקטגוריה ארבע פעמים.

שישה ענקי כדורגל שהורידו דירוג נמוך
שישה ענקי כדורגל שהורידו דירוג נמוך.

הפעם הראשונה הייתה ב-1922, בכדורגל שהוא שונה בתכלית מהסטטוס הנוכחי. ההחזר נצרך רק לשנת 1925, אז זה היה שלוש שנים בליגה השנייה באנגליה.

לאחר מכן, הם חזרו ל'נפילה' ב-1931, כדי לחזור לקטגוריה העליונה ב-1936. השמחה תימשך שנה מאז, ב-1937, הם חידשו את מעברם והפכו לסגנית האלופה עם קידום ב-1938.

האחרון היה ב-1974, אבל המעבר בשנייה היה קצר יותר: מנצ'סטר יונייטד חזרה לליגה הראשונה רק שנה לאחר מכן.

3. באיירן מינכן: אחת מענקיות הכדורגל המוכות ביותר

מ-1965 ועד היום, באיירן מינכן היא אחת הקבוצות שחלקו על כל המהדורות של הבונדסליגה. השנייה היא המבורג, שנפלה רק ב-2018.

עם זאת, נבחרת בוואריה חוותה את הרגע הספורטיבי הגרוע ביותר שלה מ-1933 עד 1965. בתקופת הדיקטטורה הפשיסטית, המועדון, שהוקם על ידי יהודים רבים, עבר תקופה רעה מאוד.

יהודים הופלו לרעה במובנים רבים, והמטוס הספורטיבי לא היה יוצא מן הכלל. אחרי שנים של צמיחה איטית והדרגתית בליגה האזורית, הם הצליחו להגיע לקטגוריה הבכירה, הבונדסליגה, בשנת 1965. מאז הם לא נפלו.

4. נהר פלטה

בארגנטינה, שיטת הדירוג מבוססת על ממוצעים. בשל כך, שלוש הקבוצות ששיחקו בממוצע את כמות הנקודות הנמוכה יותר בשלוש העונות האחרונות - או פחות, אם רק עלו - יורדות לליגה ארצית ב' הראשונה.

מ-2008 עד 2011, היו לנהר שלוש שנים להישכח, תוצר של ממשל מנהיגות גרוע. למרות התאוששות בעונת 2010/2011, בה הוסיף 56 נקודות והעפיל לגביע דרום אירופה, המיליונרים לא יכלו להימנע מהתוצאה הגרועה ביותר במשחק המכריע - שנקרא 'העלאה' - מול בלגראנו דה קורדובה.

בכל מקרה, העלייה שלהם הייתה מהירה: תוך פחות משנה הם חזרו לקטגוריה המובילה. מאז יצא המועדון בשיפוץ מוסדי וספורטיבי מוצלח ביותר.

5. ליברפול: עוד ענקית כדורגל

ענקיות כדורגל רבות נאלצו לעבור את המצב הדרסטי הזה
למרות שזה נראה בלתי מתקבל על הדעת, ענקיות כדורגל רבות נאלצו לעבור את המצב הדרסטי הזה.

הנתון הגרוע של 22 נקודות ב-42 משחקים בעונת 1953954 הוביל את ליברפול לקטגוריה השנייה. הקבוצה האנגלית הזו, סיימה במקום האחרון בליגה ההיא, וכדי להחמיר את המצב, לקח להם שמונה שנים לחזור לראשונה.

6. AC מילאן

בדומה למה שקרה עם יובנטוס, מילאן הפסידה את הקטגוריה מסיבות מנהליות בפעם הראשונה. זה היה ב-1980, כאשר נחשפה השערורייה הידועה בשם טוטונרו, למרות שהם הצליחו לחזור במהירות תוך שנה אחת בלבד.

עם זאת, הם ירדו שוב ב-1982, וזה היה גם לעונה הבאה שהמועדון יחזור לסרייה A, כדי להתחיל לכתוב את ההיסטוריה הגדולה שלו בכדורגל האירופי.

ריאל מדריד, ברצלונה ועוד ענקיות כדורגל שנשארו בפסגה

ריאל מדריד ובארסה אינן ברשימה הזו. לשני הענקים האלה של הכדורגל הספרדי והעולמי יש את הכבוד שמעולם לא איבדו את הקטגוריה שלהם. באיטליה, האינטרנציונל דה מילאן הוא היחיד שמחזיק בזכות זו.

מסי בראש רשימת הספורטאים בעלי השכר הגבוה ביותר.

בליגה הארגנטינית, בוקה ג'וניור גם מתגאה בכך שמעולם לא הייתה להם קטגוריה נמוכה יותר. מצד שני, האינדיפנדנט ב-2012 היה האחרון שאיבד את הכבוד הזה במדינה הדרום אירופית. לגבי הליגה הברזילאית A, קרוזיירו, פלמנגו, סנטוס וסאו פאולו מעולם לא ירדו לקטגוריה השנייה.

מעבר לנתונים המוצעים, יש לציין שלמרות שאף אחד מהמועדונים הללו לא "ירד בדירוג", חלקם כן שיחקו בקטגוריה השנייה של ארצם לפני שעלו למקום הראשון. עם זאת, הם מעולם לא חזרו אחורה, הישג חשוב לא פחות או יותר מכל תואר שהם יכולים להגיע אליו!