החוקים החדשים לכדורגל: מה השתנה?

האמת היא שהכדורגל השתנה בצורה ניכרת בשנים האחרונות ואנחנו חייבים להתחיל להתרגל לזה
האמת היא שהכדורגל השתנה בצורה ניכרת בשנים האחרונות ואנחנו חייבים להתחיל להתרגל לזה.
השינוי של תקנות הכדורגל הוא נושא שתמיד מעורר מחלוקת. איך אתה מרגיש לגבי חוקי הכדורגל החדשים האלה?

הידעתם שהספורט הפופולרי ביותר בעולם שינה לאחרונה את חוקיו? חלק מהשינויים הללו כרוכים בשינוי משמעותי באופן שבו אנו משחקים בספורט הזה. לכן, נוח להישאר מעודכן בחוקים החדשים לכדורגל. המשיכו לקרוא כדי לגלות מה הם!

מועצת התאחדות הכדורגל הבינלאומית, ארגון האחראי על כל נושאי הרגולציה בנוגע לספורט זה, הציג שבעה שינויים. הם כבר הודיעו לשופטים ולשחקנים על השינויים הללו.

למעשה, רוב הכללים החדשים האלה כבר נכנסו לתוקף במשחקים בינלאומיים. עם זאת, אחד מהשינויים הללו עדיין בשלב הניסויים.

אם נוסיף את השימוש הגובר ב-VAR (עוזר שופט וידאו) לחוקי הכדורגל החדשים הללו, נוכל לציין שאנו נכנסים לעידן חדש של הספורט הזה. האם אתה חושב שהשינויים שהם עשו חיוביים?

שבעת הכללים החדשים לכדורגל

1. שחקן מוחלף יכול כעת לצאת בנקודה הקרובה ביותר

בעבר, כל שחקן שהורחק היה צריך לצאת מהמגרש באותו מקום בו היה מחליפו נכנס למגרש. מעתה ואילך, שחקנים יכולים לצאת דרך הקו הקרוב יותר לעמדה שלהם. המטרה של זה היא להאיץ את המשחק ולהימנע מהפסדי זמן כדי להפיק את המרב מהמשחק.

2. השופט יכול כעת להחזיר את הכדור

אם הכדור קופץ לאחור על השופט והקבוצה שלא שלטה בכדור (עד אותה נקודה) משתלטת עליו, המשחק מתחדש כשהשופט מקפיץ את הכדור לאחור כדי שהקבוצה השנייה תוכל לשחזר אותו. אם זה היה קורה בתוך הרחבה, הזריקה תהיה של השוער, גם אם הקבוצה התוקפת היא זו שהושפעה מההפרעה.

3. שערים שנורו באמצעות ידיים לא נחשבים

זה לא היה כבר כלל בכדורגל? כן, אבל החוקים החדשים לכדורגל פירושם שהכוונה היא כבר לא גורם שחשוב.

המשמעות היא שאם טיפול בכדור בידיים או נגיעה בו מסתיים בטעות בשער או במשחק מסוכן, על השופט לפסול את הפעולה.

4. בעיטת שער, אחד הכללים החדשים לכדורגל כדי להאיץ את המשחק

שבעת הכללים החדשים לכדורגל
שבעת הכללים החדשים לכדורגל.

תמיד ידענו שכדור הכדורגל לא היה תחרותי עד לאחר זריקה. למען האמת, אם קבוצה לא עמדה בכלל זה כי היא התחילה לשחק מיד, לא היה עונש.

עם הכללים החדשים לכדורגל, הפעולה הזו לא תהיה קיימת יותר. מהרגע שהשוער מבצע זריקה, הכדור כבר במשחק והקבוצה מנגד יכולה להשתלט עליו.

5. אזהרות לשחקני הספסל

כלל חמישי זה כולל את המאמנים והשחקנים המחליפים. כל החברים הרשמיים בהרכב של צוות יכולים לקבל אזהרות עכשיו, ולא רק אי הכללות ישירות. זה כולל מאמנים ושחקני ספסל. כל שחקן שיתקרב לאזור עדכון ה-VAR יקבל גם עונש.

6. שחקני התקפה בחומה

מקובל לראות קבוצות מציבות שחקן התקפה בחומה כשהן צריכות לירות בעיטות חופשיות. מטרת הטריק הזה היא לצמצם את הנראות של השוער ולהזיז את השחקנים מהמערך שהוא בנה.

מעתה ואילך, שחקני התקפה לא יוכלו לעמוד במרחק של פחות מ-3 מ' מהחומה, כל עוד יש שם שלושה שחקנים או יותר.

7. ביטול הריבאונד לפנדלים, אחד הכללים החדשים העתידיים לכדורגל

לבסוף, עלינו להזכיר שיש כלל נוסף בשלב הניסוי, והוא יעיל רק בתחרויות לא מקצועיות. המשחק חייב להיפסק לאחר פנדל שנכשל או חסום. במילים אחרות, בעתיד, שערים שנובעים מפעולה שנייה לאחר בעיטת עונשין עשויים שלא להיחשב לניקוד המשחק.

חוקים חדשים אלה לכדורגל בהחלט מנסים לתקן את הפגמים בתקנות הנוכחיות. פעולה זו תעזור להבטיח משחק זריז יותר עם פחות הפסדי זמן, גם אם אנשים לא אוהבים אותם. היריבות בין חוקים חדשים למסורת תמיד תהיה בסביבה. האמת היא שהכדורגל השתנה בצורה ניכרת בשנים האחרונות ואנחנו חייבים להתחיל להתרגל לזה.

פופולריים