סבסטיאן אבראו: שחקן כדורגל ברוב הקבוצות

שחקן הכדורגל האורוגוואי סבסטיאן אברו מחזיק בשיא של משחק בתוך יותר קבוצות כדורגל מכל שחקן אחר
שחקן הכדורגל האורוגוואי סבסטיאן אברו מחזיק בשיא של משחק בתוך יותר קבוצות כדורגל מכל שחקן אחר.
סבסטיאן אברו מחזיק בשיא גינס בכך ששיחק בקבוצות הכדורגל הרבות ביותר במהלך הקריירה שלו. לא ייאמן, הוא עדיין משחק!

שחקן הכדורגל האורוגוואי סבסטיאן אברו מחזיק בשיא של משחק בתוך יותר קבוצות כדורגל מכל שחקן אחר. הוא עדיין משחק בגיל 43! היום, נספר לכם על כל המועדונים שבהם שיחק לפחות משחק אחד. זו באמת לא מעט קריירה.

הכירו את סבסטיאן אבראו: שחקן הכדורגל שובר השיאים

וושינגטון סבסטיאן אברו נולד באורוגוואי ב-1976 וידע מגיל צעיר מאוד שהוא רוצה לשחק כדורגל. הוא ערך את הופעת הבכורה המקצועית שלו ב-1992 ב-Nacional de Minas, ובאותה שנה הוא זומן לייצג את נבחרת ארצו עד גיל 17.

לאחר הטורניר ההוא, ארבע נבחרות אורוגוואי נלחמו על חתימת אבראו. בסופו של דבר, הוא חתם על החוזה המקצועי הראשון שלו עם דפנסור ספורטינג, שם שיחק במשך שלוש עונות והופיע בגביע הליברטדורס. בהמשך הקריירה שלו, הוא יזכה לכינוי 'אל לוקו' (המשוגע).

ב-1996 נסע אברו לארגנטינה כדי להצטרף לסן לורנצו, שם שיחק במשך שתי עונות. דפורטיבו לה קורוניה החתימה אותו ב-1998, אבל באותה שנה הוא חזר לדרום אירופה, כדי לשחק בג'מיו בברזיל. מאוחר יותר, ב-1999, הוא עבר למקסיקו כדי לשחק ב-Tecos. בתחילת המילניום הוא חזר לסן לורנצו בארגנטינה.

ב-2001 הוא חתם לראשונה ב-nacional, מועדון הילדות שלו. הוא יחזור לכאן פעמיים נוספות, ב-2003 וב-2002005. אחת הדרכים שבהן הבהיר את אהבתו למועדון הייתה שהוא תמיד הרוויח שם פחות כסף מאשר במועדונים אחרים.

סבסטיאן אבראו: מקסיקו והלאה

בין 2002 ל-2003 שיחק בקרוז אזול ובאמריקה, שתי הקבוצות ממקסיקו. הוא חזר למקסיקו ב-2005 כדי ללבוש את הצבעים של דוראדוס דה סינלואה, מונטריי, סן לואיס ו-UANL... כל זה תוך שנתיים בלבד!

סבסטיאן אברו מחזיק בשיא גינס בכך ששיחק בקבוצות הכדורגל הרבות ביותר במהלך הקריירה שלו
סבסטיאן אברו מחזיק בשיא גינס בכך ששיחק בקבוצות הכדורגל הרבות ביותר במהלך הקריירה שלו.

ב-2008 הוא חזר לארגנטינה כדי לשחק בריבר פלייט. עם זאת, הוא היה שם פחות מעונה, ועבר לבית"ר ירושלים בישראל באמצע העונה. מעניין לציין שהוא חזר לריבר פלייט בספטמבר עקב סכסוך חוזי, אם כי יישאר רק לכמה חודשים.

ב-2009 שיחק בשתי קבוצות: ריאל סוסיאדד בספרד ואריס סלוניצה ביוון. ואז קרה משהו מוזר! הוא שהה שנתיים באותו מועדון, ושיחק בבוטפוגו בברזיל מ-2010 עד 2012. לאחר מכן, בתום חוזהו, חתם בפיגוארנסה עד תום העונה.

סבסטיאן אבראו: שינויים מסחררים לאחרונה בקבוצה

בין 2013 ל-2014 הוא שיחק ברוסאריו סנטרל בארגנטינה (לאחר חזרה מהירה בזק לנסיונל), וב-2015 החליף את אוקאס באקוודור לאהובתו נסיונל.

מאוחר יותר, ב-2016, הוא חי תקופה מסוימת בפרגוואי, כששיחק עבור סול דה אמריקה ולאחר מכן באל סלבדור, ושיחק בסנטה טקלה.

ב-2017 שיחק אל לוקו בשלוש קבוצות: באנגו בברזיל (בתמונה למעלה), מרכז אספניול באורוגוואי ופוארטו מונט בצ'ילה. בשנה שלאחר מכן, הוא נשאר בצ'ילה אך החליף קבוצה פעמיים, תחילה שיחק עבור Audax Italiano ולאחר מכן עבור Magallanes. למרבה הפלא, הוא גם הספיק לקפטן סנטה טקלה ולזכות בגביע אל סלבדור.

הוא החל את 2019 לשחק בריו ברנקו בברזיל אבל אז חתם בבוסטון ריבר, קבוצתו ה-29. כאן הוא עבד גם כמאמן. כאילו כל זה לא מספיק, סבסטיאן אברו שיחק בנבחרת אורוגוואי בין 1996 ל-2012, איתה זכה בקופה אמריקה ב-2011.

הסטטיסטיקה של סבסטיאן אבראו

ב-2017, סבסטיאן אברו לקח את השיא של השחקן עם הכי הרבה קבוצות בקורות החיים שלו, ולקח את השיא מלוץ פפננסטיל, 'הגלובטרוטר'. במהלך קריירה כה ארוכה, הוא זכה במספר תארים, כולל:

  • שני כותרים ארגנטינאים (עם סן לורנצו ב-2001 וריבר פלייט ב-2008).
  • שתי אליפויות אורוגוואי (עם נסיונל ב-2001 וב-2005).
  • ארבעה תארים ברזילאים (עם Botafogo, שלושה ב-2010 ואחד ב-2012).
  • שני כוסות באל סלבדור (עם סנטה טקלה, ב-2016 וב-2019).

נכון לעכשיו, סבסטיאן אבראו הוא הכובש הפעיל השמיני בעולם, עם 435 שערים. לאורך כל הקריירה שלו, הוא שיחק 839 משחקים, עם ממוצע של (כמעט) שער בכל שני משחקים.

פופולריים