ההיסטוריה של באיירן מינכן: כוכב נולד

ההיסטוריה של באיירן מינכן לא תמיד הייתה נוצצת כמו היום
ההיסטוריה של באיירן מינכן לא תמיד הייתה נוצצת כמו היום.
ההיסטוריה של באיירן מינכן היא מחזה שכדאי לראות. במאמר של היום נסקור את כל מה שצריך לדעת כדי להבין איך המועדון הגרמני הזה הגיע להיות הענק המרשים שהוא היום.

ההיסטוריה של באיירן מינכן לא תמיד הייתה נוצצת כפי שהיא היום. ההצלחות והתארים של העשורים האחרונים מקשים לחשוב שהם היו צריכים לעבוד קשה מאוד כדי לקבל גישה לבונדסליגה. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על זה!

באיירן היא אחד המועדונים היוקרתיים בעולם ושנשיא הכבוד שלו הוא לא פחות מפרנץ בקנבאואר. המועדון הזה, הידוע גם בתור הענק של בוואריה, הוא הקבוצה עם הכי הרבה תארים בבונדסליגה ויש לו היסטוריה עשירה.

ההיסטוריה של באיירן מינכן: ההתחלות

ב-27 בפברואר 1900, קבוצה של שחקנים מהעיר הגרמנית מינכן החליטה להקים קבוצה. הם רצו לקחת חלק באיגוד הכדורגל הדרומי של המדינה. מפגש היסוד התקיים במסעדה: שם בחרו בנשיא הראשון, פרנץ ג'ון, וגם בחרו את צבעי החתימה שלהם: כחול ולבן.

השדה הראשון ששימש את באיירן מינכן עדיין קיים: הוא נקרא schyrenplatz. שם, הקבוצה התמודדה מול Muncher FC. באותו זמן, הם ניצחו את Muncher FC ב-5 ל-2 חזק. האצטדיון הזה היה גם המגרש בו הם נתקלו לראשונה ביריבתם העירונית.

כדי להתקדם, המועדון שיתף פעולה עם אחר, מועדון הספורט Muncher ב-1906. בגלל השותפות, הם הסכימו לשנות את הצבעים שלהם לאלה של הקבוצה השנייה: חולצה לבנה ומכנסיים אדומים.

ההיסטוריה של באיירן מינכן היא מחזה שכדאי לראות
ההיסטוריה של באיירן מינכן היא מחזה שכדאי לראות.

שנה לאחר מכן, ב-1907, המועדון קיבל בית חדש. זה יהיה אצטדיון הכדורגל הראשון במינכן. זמן קצר לאחר מכן, הם שיחקו באליפות דרום גרמניה, ולאחר מכן גם באליפות אזור בוואריה.

כמובן, תחילת המאה העשרים הייתה תקופה קשה מאוד עבור גרמניה. המצב של מועדוני הכדורגל שלהם היה חמור גם כן. באיירן מינכן לא הייתה יוצאת דופן!

אפילו נשיאה ומאמנה, שהיו ממוצא יהודי, נאלצו להתפטר ולהגר. אותו דבר קרה לשותפים רבים ולכמה שחקנים.

לאחר המלחמה החל השיקום להתגבש. זמן קצר לאחר מכן זכתה באיירן מינכן בגביע הגרמני הראשון שלה. עם זאת, הצוות נאלץ לחכות עד שנות השישים כדי ליהנות מהצלחה אמיתית.

פרנץ בקנבאואר. תמונה: FC באיירן מינכן.

העידן החדש של המועדון הבווארי

בתחילת שנות השישים, המועדון ביצע מספר החתמות חשובות. עם זאת, הם נותרו מודרים מהבונדסליגה. זה היה בגלל שהיו שתי קבוצות ממינכן, וזה היה בניגוד לכללים שיש שתי קבוצות שונות שייצגו את אותה עיר.

ההיסטוריה של באיירן מינכן מכירה בעידן זהב, בין 1966 ל-1979. אז, הקבוצה התקבלה סוף סוף לליגה הגרמנית! חוץ מזה, הם זכו באליפות חמש פעמים באותה תקופה.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מכך שב-1976 הם זכו בגביע הבין-יבשתי הראשון שלהם ובשלוש ליגות האלופות של אופ"א (1973-1974, 1974-1975 ו-1975-1976). שנות השבעים היו עשור מדהים עבור הצוות!

למרות רצף הניצחונות, שנות השמונים היו תקופה קשה עבור הקבוצה. באיירן מינכן צנחה במהלך שנות ה-80, עקב בעיות כלכליות רבות.

עם זאת, כמו עוף החול, הם צצו מחדש מהאפר ונכנסו לעשור הבא עוברים מתואר לתואר: הם זכו בחמישה תארים בבונדסליגה, שני גביעים גרמניים וגביע ליגה אירופה אחד של אופ"א.

תמונה: Twitter @HomeFCB

המילניום החדש החל וההיסטוריה של באיירן מינכן רק השתפרה. הם המשיכו ברצף הניצחונות שלהם עם עוד בונדסליגה, גביעים גרמניים, גביעי סופר גרמניים, ליגות אלופות ועוד אינטרקונטיננטל. בסך הכל, לענק הבווארי יש 22 תארים אזוריים, 61 תארים לאומיים, שמונה תארים אירופיים ושלושה תארים עולמיים. בסך הכל, יש להם רקורד מרשים של 94 גביעים!

ההיסטוריה של האצטדיון של באיירן מינכן משתנה

השדה הראשון ששימש את באיירן מינכן עדיין קיים
השדה הראשון ששימש את באיירן מינכן עדיין קיים: הוא נקרא schyrenplatz.

כפי שאמרנו קודם, הקבוצה שיחקה את משחקיה הראשונים ב- schyrenplatz. לאחר מכן, הם נסעו לטרזין. לבסוף, בשנת 1901 הם חנכו שדה משלהם. הם עברו למקום חדש לאחר המיזוג עם ה-MSC, ובשנת 1920 הם שינו שוב את המיקום עקב בעיות שטח.

מ-1925 עד 1945 חלק המועדון את אצטדיון גרונוולדר עם יריבו, 1860 munchen. המקום הזה נהרס במלחמה.

עם זאת, מכיוון שמינכן בנתה אצטדיון אולימפי למשחקי 1972, לבאיירן מינכן סוף סוף היה בית. בתורם, הם שינו את האצטדיון הזה מספר פעמים כדי שיתאים לצרכים שלהם.

לאחר ויכוחים רבים, מדינת בוואריה, יחד עם באיירן מינכן ומינכן 1860, החליטה לבנות אצטדיון חדש בשנת 2000.

כך נולדה זירת אליאנס. היא אירחה כמה משחקים של מונדיאל 2006 בגרמניה ומאז נותרה בידי העיר.

נכון לעכשיו, לזירה יש קיבולת של 70,000 צופים, היא מחולקת לשלוש שורות ומכונה בדרך כלל "הסירה המתנפחת" בשל צורתה.

לבסוף, ראוי לציין את המוטו של באיירן מינכן: 'מיה סן מיה'. האמרה הזו היא בניב בווארי ומשמעותה 'אנחנו אנחנו'. המוטו הזה הפך לחלק משירי המעריצים והשחקנים: «אנחנו מה שאנחנו; אנחנו חזקים יותר משורים, אנחנו חזקים יותר מעצים כי אנחנו הבווארים האמיתיים ». האם אתה מתרגש מהבונדסליגה הבאה?

פופולריים