פרישתו של פטר צ'ך: אגדת שוער

יכלו ליהנות מהכישורים האדירים של פטר צ'ך
אנשים שאוהבים את עמדת השוער ואת אוהדי הכדורגל בכלל, יכלו ליהנות מהכישורים האדירים של פטר צ'ך.
הדרכים שבהן פטר צ'ך כמעט עף כדי לחסום כמה שערים מדהימים יישארו בזיכרון של כולם לנצח. אחרי שהיה באור הזרקורים של הכדורגל למעלה מעשרים שנה, השוער הצ'כי שם קץ לקריירה שלו.

אנשים שאוהבים את עמדת השוער ואת אוהדי הכדורגל בכלל, יכלו ליהנות מהכישורים האדירים של פטר צ'ך. השחקן הסמלי הזה מהרפובליקה הצ'כית ומהליגה הבכירה החליט לאחרונה לתלות את הכפפות שלו. נסקור את קריירת הספורט המדהימה שלו במאמר זה.

בסוף הקריירה שלו, אנשים יכלו לזהות בקלות את צ'ך לפי הקסדה שחבש בכל פעם שהיה על המגרש. הוא לובש את זה כי הוא סבל משבר בגולגולת מדוכא עקב פגיעת ברך בראשו באוקטובר 2006. תאונה זו אילצה אותו לעבור ניתוח והרחיקה אותו ממגרש הכדורגל למשך מספר חודשים.

לאחר התקרית הזו, פטר צ'ך הצליח להחזיר את עצמו לאליטה העולמית של הכדורגל ולהשיג הצלחה גדולה ללא בעיות. אוהדי הכדורגל יזכרו אותו בגלל הסגנון הצנוע והבטוח שלו, הכיבושים שלו והבלוקים המרהיבים שביצע במשך כל כך הרבה שנים.

פטר צ'ך: קריירה והתארים החשובים ביותר

הוא פרש מכדורגל מקצועני בגיל 36. הוא שיחק בקבוצת הכדורגל האולטימטיבית באנגליה במשך 15 שנים; קבוצה שרבים מחשיבים אותה כאחת הקבוצות הטובות בעולם. פטר גם הצליח להשתתף ולנצח ברוב הטורנירים הבינלאומיים החשובים.

צעדיו הראשונים כשחקן כדורגל מקצועני היו בספרטה פראג, קבוצת ליגה א' בכדורגל צ'כי. ב-2001, כשהיה רק בן 19, הוא שבר את השיא של מרבית הדקות מבלי לספוג שער בליגה המקצוענית של אותה מדינה.

הוא התחיל לשחק עבור הרנאיס בקיץ 2002. הקבוצה שילמה סך של 5.5 מיליון יורו כדי להעסיק אותו. ההופעות הנהדרות שלו בקבוצה שנלחמה על הישארותו הביאו למעבר למועדון הכדורגל צ'לסי ב-2004.

צ'לסי, התהילה האולטימטיבית באירופה ובאנגליה

מאז הגעתו, פטר צ'ך חווה את היותו השוער בעל השכר הגבוה ביותר בהיסטוריה של המועדון הלונדוני. בהנהגתו של המאמן הפורטוגלי, מוריניו, הוא זכה בתואר הראשון שלו בליגת העונה של 2002005. הוא הצליח להגן על השער שלו ב-21 הזדמנויות וספג רק 15 שערים לאורך כל התחרות. במילים אחרות, הוא הפגין ביצועים פנומנליים.

הדרכים שבהן פטר צ'ך כמעט עף כדי לחסום כמה שערים מדהימים יישארו בזיכרון של כולם לנצח
הדרכים שבהן פטר צ'ך כמעט עף כדי לחסום כמה שערים מדהימים יישארו בזיכרון של כולם לנצח.

הקבוצה שלו הצליחה להגן על האליפות בטורניר הבא. שוב, לפטר צ'ך הופעה יוצאת מן הכלל. הוא ספג רק 22 שערים ב-34 המשחקים בהם שיחק. הוא גם יהפוך לאלוף בליגת העל 2004,5010 וב-2012015.

צ'ך זכה בתואר החשוב ביותר בקריירה שלו בליגת האלופות 2010,5012. למרות שצ'לסי פיטרה את מאמנה באמצע העונה, הקבוצה האנגלית הגיעה לגמר במינכן, מול באיירן.

השוער הצ'כי עבר את ליל החלומות שלו. יחד עם הפורוורד השנהב שלו, דידייה דרוגבה, הוא זכה בכוכב נוסף למועדון שלו. מלבד הופעה נהדרת במשחק, הוא הכתיר את הלילה בבלימה של שני פנדלים בסיבוב המכריע. בדרך זו, צ'לסי קיבלה את התואר הראשון שלה ב-UCL ו-cech היה השחקן הרביעי בארצו שזוכה בו.

המעבר לארסנל

אחרי כל כך הרבה כניסות בצ'לסי, פטר צ'ך המשיך את הקריירה שלו במועדון אחר בלונדון, ארסנל, בתמורה ל-10 מיליון פאונד. אמנם הוא לא הצליח לזכות באליפות ליגה, אבל הוא זכה בשני מגני קהילה ובגביע אנגלי. הוא גם שבר שיא בליגת העל - שוער עם 181 רשתות נקיות.

בעונתו האחרונה, במהלך משחק הפרידה שלו כמקצוען, הייתה לצ'ך ההזדמנות לזכות בתואר הבינלאומי הראשון של התותחנים. עם זאת, הוא הפסיד בגמר ליגת אופ"א מול צ'לסי, קבוצתו לשעבר, בתוצאה חזקה של 4-1.

פטר צ'ך בנבחרת שלו

כשהוא לובש את חולצת הבחירה הצ'כית, שיחק פטר צ'ך 142 משחקים במהלך 14 שנים. במהלך תקופה זו שיחק בגביע העולם עד גיל 20 (ארגנטינה 2001) בו הגיע לרבע הגמר ולמונדיאל נוסף בגרמניה 2006. הוא הודח בשלב הראשון של אותו גביע.

הייתה לו גם הזדמנות לשחק ארבעה גביעי יורו. ההופעה הטובה ביותר שלו בתחרות זו עלתה בקנה אחד עם המיקום ההיסטורי הטוב ביותר של בחירתו בטורניר. בפורטוגל 2004, צ'ך ספג רק ארבעה שערים בחמישה משחקים. צ'כיה קיבלה מעבר חסר תקדים לחצי הגמר, בו הפסידה מול יוון, האלופה.

הסיכום הקצר הזה בהחלט מאפשר לנו לטעון שראינו את אחד השוערים הטובים בהיסטוריה של צ'לסי והבחירה הצ'כית, שתי הקבוצות שהכי זכו להנות ממנו. אנחנו גם בטוחים שכל מי שאוהב כדורגל נדהם מתגובה של cech לפחות פעם אחת.

פופולריים