למד כיצד לחיות עם טעויות שופטים

אותו סיפור ישן עם טעויות שופטים
אותו סיפור ישן עם טעויות שופטים.
נסקור את אחד הנושאים השנויים במחלוקת של ספורט מקצועני וחובבני. השופטים אחראים לשאת את משקל המשחק ולאכיפת החוקים במגרש. עלינו להבין את הטעויות שלהם גם אם אנחנו לא מסכימים עם ההחלטות שלהם.

אנו מודעים לכך שטעויות שופטים הן נושא מאוד שנוי במחלוקת, אך עלינו לנסות להבין את הנושא לפני שנהיה מתוסכלים מהחלטות השופט.

אותו סיפור ישן עם טעויות שופטים

עונה אחר עונה, אנו מוצאים טעויות שופטים שנדונו במהלך החדשות כי לקבוצה (לא משנה הספורט) נגרם עוול. עבור קבוצות הכדורגל הגדולות, להשלכות יש השפעה גדולה יותר.

האירועים שהתרחשו בשבועות האחרונים עזרו במידה ניכרת לנתח את הנושא לעומק, למרות שמדובר בוויכוח נצחי בכל הנוגע לטעויות השופטים.

תלונות נפוצות כוללות לרוב אי הסכמה להחלטות השופט.

איך הופכים לשופט מקצועי ונמנעים מטעויות?

אנחנו הולכים לשקול מה נדרש כדי להיות שופט:

כאשר נער בן 16, הוא יכול להירשם לקורס שופטים. זה קורס חינם והחלטה מכובדת.

אחרי שהם עוברים את הקורס העיוני והמעשי זה עדיין לא ממש מכין אותם למה שהם הולכים להתמודד איתו בשטח. במשך שתיים או שלוש עונות, כדאי לצבור ניסיון כשופט בפועל, אולי עם ילדים בגילאי 9 עד 14.

בהדרגה, הם יתקדמו בספורט שלהם ויהיה להם הזדמנות להיות חלק מאלית השופטים. זה אותו תהליך שחל על שחקני כדורגל. הם לא כל כך שונים זה מזה, נכון?

דברים שכדאי להרהר בהם עבור טעויות שופטים

אם לוקחים את זה בחשבון, שופט לא מתעורר בבוקר של משחק מתוך כוונה לפגוע באף אחד דרך החלטות השופט שלו?

איך הופכים לשופט מקצועי ונמנעים מטעויות
איך הופכים לשופט מקצועי ונמנעים מטעויות?

אני לא חושב שמישהו יכול לפקפק בכך ששופטים מנסים לעשות את עבודתם כמיטב יכולתם, אפילו יותר בעולם הספורט המקצועני מאשר בספורט החובבים.

הבעיה העיקרית היא שביקורת על השופט במהלך משחק הפכה להיות הדבר הרגיל לעשות. זה משהו שאנחנו מקבלים כרגיל. זה אותו דבר במהלך משחקים מקצועיים ומשחקי אימון, שבהם השופטים, (כמו השחקנים), תמיד לומדים ללא קשר לגילם.

נתח משתנים וקבל החלטה

המתנדבים או אנשי המקצוע האלה עובדים הרבה או יותר מהשחקנים. הם עושים את עבודתם בצורה הטובה ביותר מבחינה פיזית, תיאורטית ופסיכולוגית. זה עושה את זה די לא הוגן לקבל יחס לא צודק מתוך המגרש על טעות השופט הקטנה ביותר. ועוד יותר מבחוץ. לאף אחד לא יהיה נעים אם מישהו יצעק עליהם בכל פעם שהוא עושה טעות.

האם כל כך קשה להבין ששופטים צריכים לנתח משתנים רבים ולקבל החלטה בשבריר שנייה? בנוסף לחיות עם הלחץ הנוסף שהם לא ישמחו את כולם. האם כל כך קשה להבין שהם רואים דברים מנקודת מבט אחרת? עלינו לזכור שהם גם אנושיים וגם הם עושים טעויות. טעויות השופט הן חלק מהמשחק.

אנחנו צריכים להיות מודעים לכל הדברים האלה ושהשופטים עדיין יעשו טעויות ללא קשר לטכנולוגיה העדכנית ביותר (כגון VAR, IRS או Hawk-eye).

זה מסובך שהכבוד שניתן לשופט יכול להשתנות בן לילה. נקווה שאנשים יהיו מודעים יותר. לפני העלבת שופט עלינו לזכור את הנסיבות המקיפות את השופט.

לעתים קרובות ההורים נותנים את הדוגמה הגרועה ביותר כשמדובר במתן כבוד לשופט.

מסקנה סופית

כשמדברים על השופטים מדברים על רובם המכריע שלוקחים את עבודתם ברצינות ועובדים לאורך כל השבוע במטרה לשפר את הביצועים שלהם. ולא מאלה שפשוט עובדים כשופט בשביל כסף ומבקשים להתקדם בקריירה שלהם על ידי השקעת מינימום מאמץ.

אנא נסו לזכור שהשופטים הם ספורטאים שרק רוצים לעזור לשחקנים על המגרש. בלעדיהם, הספורט לא היה אפשרי. בסופו של דבר, השופטים הם גם חלק מקבוצת הכדורגל.

אנו מקווים שהשפיות תנצח לטובת השופטים. זאת ועוד, לטובת המשחק ולמען חינוך ספורטאים צעירים ומבוגרים. ספורטיביות וכבוד חייבים תמיד לנצח.

פופולריים