שופטי גביע העולם בגמר

הגמר של המונדיאל הזה היה בין ברזיל לאיטליה
הגמר של המונדיאל הזה היה בין ברזיל לאיטליה, משחק שהסתיים בשוויון ללא שערים.
הרבה אנשים זוכרים את שופטי המונדיאל על שהוציאו כרטיס אדום או לא גזרו פנדל. כאן נסקור כמה מהשופטים הזכורים ביותר.

אתם בטח לא זוכרים את שמות שופטי המונדיאל בגמר? אבל אולי אתה זוכר אירוע שקשור לפעולות שלהם במשחק, החשוב ביותר כל ארבע שנים. לאחר מכן, נדבר על אלו שאחראים על אכיפת החוקים במשחק המצופה ביותר בכדורגל.

מי היו שופטי גביע העולם?

בימים שלפני הגמר הגדול מדברים הרבה על מי יהיו שופטי המונדיאל, זה שאחראי לוודא שכללי הספורט הפופולרי ביותר בעולם מכובדים. עם זאת, ברגע שנדע מי המנצח, אנו צפויים לשכוח את "האיש בשחור" - אם כי לאחרונה, הם לובשים צבעים שונים.

לכן, ברשימה זו נספר לכם על כמה משופטי המונדיאל, החל מהמשחק האחרון.

1. Néstor pitana (ארגנטינה) ברוסיה 2018

בגמר שנערך בין צרפת לקרואטיה באצטדיון האולימפי לוז'ניקי במוסקבה היה השופט הראשון שלו, נסטור פיטנה הארגנטינאי, שכבר ניהל בברזיל 2014. כמו כן, לא רק זה, אלא שהוא גם נבחר לשופט ב-2014. משחק פתיחה במונדיאל, בו ניצחה הנבחרת המקומית את ערב הסעודית 5-0 באותו אצטדיון.

בגמר, פיטנה - על הכריכה - ספגה פנדל על צרפת, שהמיר גריזמן. תוצאת המשחק הייתה 4-2 לטובת הגאלים.

2. שופטי גביע העולם: ניקולה ריזולי (איטליה) בברזיל 2014

יחד עם בני ארצו רנאטו פבראני ואנדראה סטפני, ריזולי ביים את הגמר בין ארגנטינה לגרמניה. במשחק ניצחה נבחרת אירופה ב-1:0 בהארכה

אולם, אחת המחלוקות במשחק התרחשה בדקה ה-56 כאשר השוער הגרמני מנואל נוייר יצא להשיג את הכדור ותקף את החלוץ הארגנטינאי היגוואין, אך ריזולי לא העניש אותו. לאחר מכן, הוא לא פגע בסרחיו אגוארו הארגנטינאי, שהמרפק בפניו של שוויינשטייגר.

3. הווארד ווב (אנגליה) בדרום אפריקה 2010

אם אנחנו מדברים על מחלוקת, המשחק בין הולנד לספרד בדרום אפריקה 2010 יכול למלא עמודים. המינוי של ווב כבר נחשב כשגוי, לאחר שהוביל קבוצה ספרדית אחרת.

מי היו שופטי גביע העולם
מי היו שופטי גביע העולם?

אפילו שחקן עבר הולנדי ידוע כמו יוהאן קרויף אמר שהשופט היה צריך לשלוח שני שחקנים מארצו. מאוחר יותר, השופט הכריז כי מדובר בשעתיים הגרועות בקריירה שלו, בגלל הלחץ הפיזי והרגשי.

4. שופטי גביע העולם: הוראציו אליזונדו (ארגנטינה) בגרמניה 2006

מי לא זוכר את הגמר בין איטליה לצרפת? הדף של זידאן למטראצי והקליעות מהנקודה הלבנה העניקו לאיטליה את האליפות. השופט באותו משחק היה הארגנטינאי, הוראסיו אליזונדו.

אליזונדו הפך לשופט הראשון שניהל את משחק הפתיחה והגמר באותו גביע - אז גם בן ארצו פיטנה יעשה זאת. הראשון היה בין גרמניה לקוסטה ריקה.

5. פיירלואיג'י קוליני (איטליה) בקוריאה/יפן 2002

אפשר לומר שקולינה הוא אחד משופטי המונדיאל המפורסמים ביותר. נכון לעכשיו, הוא חבר בוועדת השופטים של אופ"א. בנוסף, הוא אפילו היה על השער של Pro Evolution Soccer 3.

עם זאת, בכל הנוגע להופעה שלו במונדיאל 2002, חייבים לומר שהיו לו הופעות טובות שהובילו אותו להוביל את הגמר בין ברזיל לגרמניה. כאן, הדרום אירופים ינצחו בפעם החמישית בתולדותיהם.

6. סעיד בלקולה (מרוקו) צרפת, 1998

בלקולה נודע בהנחיית הגמר בין צרפת לברזיל. כמו כן, הוא היה השופט הראשון מאפריקה שהגיע לשלב הזה. במשחק הזה, הגאלים ניצחו 3-0 והיו אלופים בפעם הראשונה בתולדותיהם.

7. Sandor puhl (הונגריה) אירופה, 1994

הגמר של המונדיאל הזה היה בין ברזיל לאיטליה, משחק שהסתיים בשוויון ללא שערים. מפנדלים לקחו הדרום אירופים את התואר.

באשר לשופט, ההונגרי, puhl הייתה הופעה טובה. בנוסף, הוא זכה שלוש פעמים בפרס הטוב של השנה. עם זאת, הוא לא נבחר לצרפת 1998 עקב השעיה לשנה, בעקבות מחווה אלימה במשחק בליגת האלופות.

שופטי גביע עולם אחרים

לבסוף, כמה שופטים נוספים במונדיאל היו אדגרדו קודסל המקסיקני באיטליה 1990, הברזילאי, רומואלדו ארפי במקסיקו 1986, סרג'יו גונלה האיטלקי בארגנטינה 1978, והאנגלי, ג'ון טיילור בגרמניה 1974.