מהי ליגת הכדורגל המקצוענית?

תפקידה של ליגת הכדורגל המקצוענית הוא לארגן משחקי ליגה א' ושנייה בספרד
תפקידה של ליגת הכדורגל המקצוענית הוא לארגן משחקי ליגה א' ושנייה בספרד, בשיתוף עם התאחדות הכדורגל הספרדית המלכותית.
הכדורגל בספרד מוסדר על ידי ליגת הכדורגל המקצוענית והתאחדות הכדורגל הספרדית המלכותית. אז מה בדיוק עושה ליגת הכדורגל המקצוענית?

לעתים קרובות אנו שומעים על ליגת הכדורגל הספרדית, היא נחשבת לאחת מליגות הכדורגל היוקרתיות והמקצועיות ביותר בעולם. עם זאת, האם אתה יודע מה זה ולמה זה כל כך מפורסם? במאמר זה נשתף את ההגדרה והתפקודים של ליגת הכדורגל הספרדית המפורסמת.

מהי ליגת הכדורגל המקצוענית?

PFL (Professional Football League) היא אגודת ספורט פרטית שנוסדה בשנות התשעים (1994 ליתר דיוק). למרות שזה חלק מהתאחדות הכדורגל הספרדית המלכותית (RFEF), היא מוכרת כישות משלה.

כפי שנקבע בחוק הספורט הנוכחי (חוק 10/1990, מיום 15 באוקטובר) ה-PFL מורכבת מכל מועדוני הליגה הראשונה והשנייה ואגודות ספורט הלוקחות חלק בתחרויות רשמיות ומקצועיות המתקיימות ברמת המדינה.

פונקציות של ליגת הכדורגל המקצוענית

תפקידה של ליגת הכדורגל המקצוענית הוא לארגן משחקי ליגה א' ושנייה בספרד, בשיתוף עם התאחדות הכדורגל המלכותית הספרדית. תיאורטית, שני הארגונים צריכים לתאם את עיקרי התחרויות והאירועים בהסכמה משותפת.

בפועל, תפקידו של ה- Pfl הוא לפקח, לשלוט ולהפעיל סמכות משמעתית מול מועדוני הכדורגל הספרדים. זה כולל את התנאים במגרש ובקרה על מכירת כרטיסים והימורים.

כיום, PFL בולטת בעיקר בניהול חלוקת זכויות הטלוויזיה ביחס ל-42 הקבוצות שבשליטתה. זה כולל 20 קבוצות מליגה א' ו-22 קבוצות מליגה ב'.

הכדורגל בספרד מוסדר על ידי ליגת הכדורגל המקצוענית והתאחדות הכדורגל הספרדית המלכותית
הכדורגל בספרד מוסדר על ידי ליגת הכדורגל המקצוענית והתאחדות הכדורגל הספרדית המלכותית.

עם זאת, במהלך השנים האחרונות, היחסים בין ה-PFL ל-RSFF היו תחת עומס בתחום התיאורטי. אי השוויון הפוליטי והאידיאולוגי בין הארגונים הללו גרמו לפגיעה בביצוע היבטים מעשיים. כיום, לעיתים קרובות יש הבדלים בין הסכמים ולוחות זמנים.

ה-PFL הקימה הסכמים רבים עם איגוד שחקני הכדורגל הספרדים (AFE), מועצת הספורט הגבוהה (HSC) וגופים ציבוריים ופרטיים אחרים. הם עשו זאת על מנת לייעל את מימוש הפונקציות שלהם.

ה-PFL ונושאים מסחריים

תפקיד חשוב נוסף ומעט שנוי במחלוקת של ה-PFL הוא לנהל את הניצול המסחרי של הליגה הספרדית. למעשה, כל ההסכמים המסחריים המעורבים בליגה הספרדית חייבים להיבדק על ידי ליגת הכדורגל המקצוענית.

להלן הפונקציות של PFL בתחום הכלכלי:

  • אשר את כללי הפרסום על בגדי ספורט.
  • סקירת הסכמי סיור של מועדונים.
  • ארגן פרסום בתוך מקומות ספורט.
  • שליטה בהימורים.
  • להסדיר את גבולות הון המניות של תאגידי ספורט.

ה-PFL והמאבק באלימות במתחמי ספורט

בין הייחוסים הרבים של ה-PFL, יש לה גם את המשימה למנוע מעשי אלימות, אפליה וחוסר סובלנות במתחמי ספורט. החל משנת 2014, ה- PFL היה צריך לקחת על עצמו את התפקיד המוביל במאבק באלימות בכדורגל.

תפקיד זה עורר הרבה מחלוקת. דוגמה ידועה הייתה כאשר ה-PFL לא השעתה משחק בוויסנטה קלדרון לאחר אירוע מצער שהתרחש באצטדיון שהוביל למותו של אוהד צעיר.

לאחר האירוע הבלתי נשכח הזה, ה-PFL נאלץ לתגבר את האבטחה ולשלוט בכניסות לאצטדיון. בנוסף, הם מבצעים מספר קמפיינים לקידום כבוד ולהפסקת חוסר הסובלנות בכדורגל.

פופולריים