האם פעילות מינית משפיעה על הביצועים הספורטיביים שלך?

האם פעילות מינית משפיעה על ביצועים ספורטיביים בחדר כושר או בשיעור אירובי
האם פעילות מינית משפיעה על ביצועים ספורטיביים בחדר כושר או בשיעור אירובי?
מקובל לשמוע שפעילות מינית לפני אימון או עיסוק בספורט, עלולה להפחית את הביצועים הספורטיביים שלך במידה רבה או פחותה. זה משהו שלא כל הספורטאים מסכימים איתו.

לחלק מספורטאי עילית אסור לקיים כל פעילות מינית לפני תחרויות, מכיוון שמקובל להאמין שהיא 'מחלישה' את השרירים. אחרים טוענים שזה מספק יתרונות הקשורים לייצור אנדורפין וטסטוסטרון. האם אתה רוצה לדעת אם הפעילות המינית שלך משפיעה על הביצועים הספורטיביים שלך? נספר לכם במאמר זה.

פעילות מינית וביצועים אתלטיים: האם הם תואמים?

בעולם ספורט העילית, יש פתגם שאומר שאי אפשר לקיים יחסי מין לפני תחרות. למרות שזה אולי נראה כמגמה מודרנית, האמת היא שהיתה להם אותה תיאוריה ביוון העתיקה - ספורטאים אולימפיים נאלצו להימנע ממין לפני משחקים. ככל הנראה, שמירה על התנזרות אפשרה להם להגיע לתוצאות ספורטיביות טובות יותר.

עם זאת, כמה מאות שנים מאוחר יותר, הגיע למסקנה ש'עשיית אהבה יכולה להחיות אותנו' אם חסר לנו אנרגיה. זה לא קשור רק לספורט, אלא לכל פעילות אחרת.

אולי שמעתם על המשפט, בסרט המפורסם, בו השתמש מאמנו של רוקי: 'נשים מחלישות את הרגליים' לפני קרב? זו גם עובדה ידועה שהמתאגרף המפורסם, מוחמד עלי, לא קיים יחסי מין במשך שישה שבועות לפני שנכנס לזירה.

מחלוקת זו מוטבעת גם בתחומי התמחות אחרים. אצן ג'מייקני ידוע מציין שפעילות מינית בלילה שלפני המירוץ יכולה למנוע ממנו לזכות במדליית זהב.

כמובן, אנחנו לא יכולים לעזוב את המאמן לשעבר של נבחרת ארגנטינה בכדורגל, סלבדור בילרדו. הוא אפשר לשחקנים להמשיך בקשרים מיניים, כל עוד 'הנשים עשו את כל המאמץ!' לפיכך, הגנה על רגליו של הכפוף שלו.

אחת ההצהרות הזכורות ביותר בנוגע לנושא הזה נאמרה על ידי שחקן בייסבול לשעבר של ניו יורק יאנקי: "הבעיה היא לא לקיים יחסי מין לפני משחק, אלא לבלות את כל הלילה בחיפוש אחר מישהו ללכת איתו לישון". ברור שהוא רמז ללילות הבילוי של הספורטאים, ולא למערכת היחסים האינטימית עצמה.

האם אתה רוצה לדעת אם הפעילות המינית שלך משפיעה על הביצועים הספורטיביים שלך
האם אתה רוצה לדעת אם הפעילות המינית שלך משפיעה על הביצועים הספורטיביים שלך?

ככל הנראה, ההשפעה של פעילות מינית היא 'מנוגדת' בנשים, ולכן חיובית. מכיוון שלדברי מתאגרף, זה מעלה טסטוסטרון נותן לך יותר אנרגיה ואגרסיביות בזירה.

מה לגבי ספורטאים חובבים?

אם נשים בצד את הדוגמאות הקודמות, עלינו לדעת מה קורה לאנשים רגילים שעוסקים בספורט. האם פעילות מינית משפיעה על ביצועים ספורטיביים בחדר כושר או בשיעור אירובי?

כאשר אתם מקיימים יחסי מין, הגוף משחרר כמה הורמונים של 'אושר', אשר למעשה יכולים לשפר את הביצועים שלנו בעת הרמת משקולות, ריצה על הליכון, רכיבה על אופניים או כפיפות בטן.

הכל תלוי בעוצמת הפעילות המינית שלנו, וכמובן בסוג האימון שאנו עושים. עבור אנשים מסוימים, סקס מחייה ונותן להם יותר אנרגיה להשלמת שגרה; עבור אחרים, זה מוריד את החיוניות והם לא יכולים להרים את אותו משקל או לרוץ במהירות שווה.

בכל מקרה, אותו דבר קורה עם אירועים אחרים בחיי היומיום. למשל, אם היו לנו בעיות בעבודה, לא נוכל להתרכז באימונים. מצד שני, אם נקבל חדשות מצוינות, סביר להניח שתהיה לנו יותר אנרגיה לסיים את האימון שלנו.

האם ספורט משפיע על הפעילות המינית שלך?

יש לקחת בחשבון גם את המצב ההפוך: האם פעילות גופנית סדירה מפחיתה את תדירות הפעילות המינית? אם שגרת הכושר שלכם הייתה אינטנסיבית, כנראה שלא יישארו לכם מספיק אנרגיה לאינטימיות, או שהביצועים שלכם יהיו נמוכים ממה שהייתם רוצים.

אסור לנו להתעלם מהעובדה שעיסוק בספורט מאפשר לנו להיות בריאים יותר, להרגיש יותר בנוח עם הגוף שלנו, ומגביר את הביטחון שלנו. אם ניראה אטרקטיביים, תהיה לנו יותר מוטיבציה בדרך כלל. כמובן, זה בלי לספור את היתרונות הרבים של מחזור הדם והנשימה שמציעה פעילות גופנית סדירה.

לכן, זה לא קשור לדעת אם פעילות מינית משפיעה על ביצועים אתלטיים או להיפך. מדובר ביכולת לאזן בין שתי הפעילויות.

פופולריים