היתרונות של שיבולת שועל

על ידי ניתוח היתרונות העיקריים של שיבולת שועל
נחקור כיצד שיבולת שועל היא חיונית לשמירה על בריאות, על ידי ניתוח היתרונות העיקריים של שיבולת שועל.
יש מעט מזונות שלמים ורב-תכליתיים כמו שיבולת שועל. הוסיפו את היתרונות של שיבולת שועל לתזונה שלכם והשתמשו בשיטות הכנה שונות כדי שלא תשתעממו ממנה.

קל לשלב את היתרונות הרבים של שיבולת שועל בשגרת היום יום שלך. נחקור כיצד שיבולת שועל חיונית לשמירה על בריאות, על ידי ניתוח היתרונות העיקריים של שיבולת שועל.

עשיר בויטמיני B

אחד היתרונות הרבים של שיבולת שועל הוא שהיא עמוסה בוויטמינים מקבוצת B. ליתר דיוק, הוא מכיל ויטמינים B1, B2, B5 ו-B6. להלן היתרונות של כל סוג ויטמין שמנינו והמאפיינים העיקריים שלהם:

  • B1. ידוע גם בשם תיאמין, ויטמין B1 ממלא תפקיד אינסטרומנטלי בתפקוד מערכת השרירים והשלד. יתרה מכך, הוא גם אחראי על חילוף החומרים של הגלוקוז בגוף.
  • B2. תפקידו העיקרי של ויטמין B2 הוא פירוק שומן, חלבון ופחמימות. זה גם מספק לגוף שלך אנרגיה.
  • B5. ויטמין B5 שומר על בריאות השיער שלך ועוזר לשמור על רמות הלחץ שלך בשליטה. זה נפוץ שאנשים עם דלקת פרקים או ארתרוזיס לוקחים תוספי ויטמין B5, מכיוון שהם גם עוזרים להקל על הכאב.
  • B6. ויטמין B6 מונע מחלות לב ועוזר לשמר את הזיכרון שלך. זה גם מווסת הורמונים ומפחית כאבי מחזור.

מכיל חומצות אמינו חיוניות

חומצות אמינו חיוניות לתזונה של כל אחד. הסיבה לכך היא שהגוף שלך לא מייצר אותם באופן טבעי, כלומר מזון הוא הדרך היחידה לספוג אותם. ישנן 10 חומצות אמינו חיוניות שונות. הנפוצים ביותר שאולי שמעתם עליהם הם: לאוצין, ליזין ותריונין.

אתה צריך לאכול כמויות קטנות של מזונות המכילים חומצות אמינו חיוניות, כגון שיבולת שועל מדי יום. לעשות זאת חשוב; אחרת, אתה יכול לחוות עייפות, חולשת שרירים, ולהיות מועדים למחלות. לצד שיבולת שועל, ביצים ומוצרי חלב, הקטניות עשירות גם בחומצות אמינו חיוניות.

עשיר בסיבים

אחד היתרונות העיקריים של שיבולת שועל הוא שהיא עמוסה בסיבים. יש 10 גרם של חומר תזונתי רב עוצמה זה בכל 100 גרם של שיבולת שועל. סיבים חיוניים לתפקוד תקין של הגוף שלך ובמיוחד למערכת העיכול שלך.

אחד היתרונות הרבים של שיבולת שועל הוא שהיא עמוסה בוויטמינים מקבוצת B
אחד היתרונות הרבים של שיבולת שועל הוא שהיא עמוסה בוויטמינים מקבוצת B.

זה טוב גם למי שחווה עצירות מדי פעם. זוהי דרך טבעית ופשוטה לטפל בבעיה זו. יתרה מכך, סיבים הם המפתח לשמירה על פלורת המעיים שלך ולסיוע לעיכול שלך.

היתרונות של שיבולת שועל: ברזל וסידן

הידעת שכוס שיבולת שועל מכילה 36 אחוז מכמות הסידן היומית המומלצת שלך? והכי חשוב, חלב שיבולת שועל אינו מכיל לקטוז, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור אלה שאינם סובלניים ללקטוז. סידן צריך להיות מרכיב בתזונה שלך, מכיוון שהוא עוזר לשמור על מערכת השלד שלך.

בנוסף, שיבולת שועל עשירה בברזל ולכן מסייעת במניעת מצבים כמו אנמיה. מזונות עשירים בברזל חשובים גם למערכת הדם שלך. ללא ברזל, הגוף שלך לא יכול לייצר המוגלובין. זה אומר שהוא לא יוכל לשאת חמצן ולהפיץ אותו בכל הגוף.

עשיר בשומן בלתי רווי

שומן בלתי רווי ידוע גם בשם השומן הטוב. כדי לשמור על תזונה בריאה, כדאי להחליף שומנים רוויים בשומנים בלתי רוויים, במידת האפשר. פעולה זו תפחית את רמות הכולסטרול שלך תוך הגדלת מה שנקרא, הכולסטרול הטוב שלך.

בנוסף לשיבולת שועל, ישנן קבוצות מזון נוספות העשירות בשומן בלתי רווי. כמה דוגמאות כוללות: פירות יבשים, דגים ושמן חמניות. כל המאכלים האלה מראים שלא כל השומן הוא רע ושהגוף שלך צריך אותם כדי לתפקד כראוי.

פופולריים