שישה יתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום

כתבנו מאמר זה כדי לתת לך את ששת היתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום
ככזה, כתבנו מאמר זה כדי לתת לך את ששת היתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום.
יש אינספור יתרונות בריצה במשך 30 דקות ביום. להלן, נבדוק אילו מהן הטובות ביותר.

ריצה היא אחד התרגילים הטובים והבריאים ביותר שאתה יכול לעשות. ובכל זאת, אתה לא צריך לרוץ מרתון כל יום כדי להפיק תועלת מההשפעות. ככזה, כתבנו מאמר זה כדי לתת לך את ששת היתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום.

יתרה מכך, מחקרים הראו שריצה של חמש עד עשר דקות ביום בלבד, בקצב מתון, יכולה לסייע בהפחתת הסיכונים להתקפי לב, שבץ מוחי ומחלות נפוצות.

עוד אחד מהיתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום הוא שאחרי כמה שבועות תראה שהתשוקה שלך לאוכל אינה כה עזה. כתוצאה מכך, לאחר ריצה ארוכים יותר, תרצו לאכול משהו בריא. להלן, נדון ביתרונות הבולטים ביותר. קריאה שמחה!

ששת היתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום

1. משפר את מצב הרוח שלך

בריצה הגוף משחרר אנדורפינים המשפרים את מצב הרוח ומשמחים אותך יותר. מעניין, אתה יכול לעורר את שחרור ההורמונים האלה, גם אם אתה רץ רק 10 דקות.

דוגמה טובה לאופן שבו מצב הרוח שלך מורם באמצעות ספורט, היא סקירת התוצאות ממחקר שנערך על עובדים. הוא מצא שהעובדים היו מאושרים ויעילים יותר בימים שהם התאמנו. החוקרים לא ראו את אותה חיזוק במצב הרוח ובביצועים בימים שבהם העובדים לא התאמנו.

2. משפר באופן משמעותי את בריאות הלב שלך

פעילות אירובית טובה ללב שלך. לכן, אין זה פלא שריצה יכולה לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך. באופן כללי, ככל שאתה רץ יותר, הלב שלך נוטה להיות בריא יותר.

אבל אתה יכול להפיק תועלת רבה מריצה גם במפגשים קצרים. ריצה של חמש או עשר דקות ביום יכולה להוסיף שנים לחיים שלך, כך לפי כתב העת של המכללה האירופית לקרדיולוגיה.

3. מקל על מתח ודיכאון

פעילות גופנית מגדילה את כמות הנוראפינפרין בגוף. זהו חומר כימי שיכול לשנות את הדרך שבה המוח שלך מגיב ללחץ ולמצבי לחץ.

ככזה, אם עבר עליך יום קשה, אל תהסס לצאת לרוץ במשך 30 דקות. זה יאפשר לך להפחית את רמות הלחץ שלך, ויגביר את יכולתך להתמודד עם מתח נפשי.

ששת היתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום
ששת היתרונות של ריצה במשך 30 דקות ביום.

למעשה, ריצה של 30 דקות מספיקה כדי להעלות את מצב הרוח של אלו הסובלים מהפרעת דיכאון מג'ורי, זאת על פי המכללה האירופית לרפואת ספורט.

4. משפר את השינה שלך

יתרון נוסף של ריצה במשך 30 דקות ביום, ואנחנו רוצים במיוחד להדגיש את הנקודה הזו - זה יכול לעזור לך לישון טוב יותר בלילה.

למעשה, מחקר שפורסם ב-Journal of Adolescent Health, הראה כי רצים קבועים חוו שינה אובייקטיבית טובה יותר. הם גם גילו שאיכות השינה הסובייקטיבית, מצב הרוח והריכוז שלהם השתפרו, בעוד שישנוניות בשעות היום פחתה.

יתר על כן, פעילות גופנית גורמת לחום הגוף שלך לעלות והירידה בטמפרטורה לאחר מכן יכולה לעזור לך לנוח טוב יותר. זה מסביר כיצד פעילות גופנית יכולה להקל על בעיות שינה על ידי הפחתת תסיסה, חרדה ודיכאון.

5. משפר את התפקוד הקוגניטיבי

ריצה של 30 דקות ביום משפרת תפקודים קוגניטיביים כמו זיכרון, חשיבה והבנה. כדאי לדעת שכאשר אתם רצים, המוח מקבל אספקת דם גדולה יותר שמובילה לחמצון מוחי טוב יותר.

בנוסף, ריצה יכולה גם להפחית את הסימפטומים של דמנציה ולהגן על המוח מפני אלצהיימר, גם לבעלי היסטוריה משפחתית.

עם החמצן הנכון, תהליך האימון של המוח פעיל יותר. זה בגלל שהוא מקבל כמה שיותר אנרגיה כדי לבצע את המשימות היומיומיות שלך.

6. שורף קלוריות

ריצה היא באמת אחת הדרכים היעילות ביותר לשרוף קלוריות, במיוחד במונחים של חיסכון בזמן וכסף. כל מה שאתה צריך זה זוג נעליים טובות. אתה לא צריך ללכת לחדר כושר מכיוון שאתה יכול לרוץ בחוץ.

כמו כן, הבסיס לירידה במשקל הוא שריפת יותר קלוריות ממה שאתה צורך וריצה היא דרך יעילה לעשות זאת. כל ריצה מקרבת אותך לגוף טוב יותר!

לסיום, זכרו שלא תבחינו מיד ביתרונות הטובים ביותר של ריצה במשך 30 דקות ביום. עם זאת, אם תעשה זאת באופן קבוע, לא תצטרך לחכות יותר מדי זמן. אנו משוכנעים שתרגיש הרבה יותר טוב לאחר מספר שבועות בלבד!