האם מחסור באבץ יכול להשפיע על ביצועים ספורטיביים?

גלה עוד על השפעת האבץ על ביצועים ספורטיביים
גלה עוד על השפעת האבץ על ביצועים ספורטיביים.
אבץ קשור קשר הדוק למטבוליזם של טסטוסטרון. עם זאת, תוספי אבץ אינם מומלצים. גלה עוד על השפעת האבץ על ביצועים ספורטיביים.

לתזונה יש תפקיד מהותי בביצועים ספורטיביים. חומרים מסוימים יכולים לשפר את הביצועים, ומחסור בחומרים מזינים מסוימים יכול להחמיר את המצב. במאמר זה נפרט יותר על מחסור באבץ והשלכותיו.

הגוף הוא מכונה מורכבת מאוד. אי מתן חומרי הזנה הנכונים לו בכמויות שהוא צריך עלול לשבש כמה תהליכים פיזיולוגיים, לפעמים עם השלכות חמורות.

למעשה, מקרו-נוטריינטים וויטמינים עשויים להיות החומרים החשובים ביותר כאשר בוחנים ביצועים אתלטיים. אבל יש כמה מתכות שנמצאות בכמויות קטנות בגוף שמסוגלות להשפיע בצורה משמעותית על המערכת ההורמונלית, ואבץ הוא אחד מהם.

מחסור באבץ ומטבוליזם של טסטוסטרון

אבץ הוא מתכת שנמצאת בכמויות קטנות בתוך הגוף. הגוף לא יכול לסנתז אותו, ולכן צריך לרכוש אותו דרך התזונה שלנו. הוא נמצא בעיקר באגוזים אך ניתן למצוא אותו גם בסוגים רבים של בשר.

אלמנט זה ממלא תפקיד חשוב מאוד בוויסות חילוף החומרים של הטסטוסטרון, והספרות המדעית מראה כי מחסור באבץ עלול להוביל לירידה ברמות הטסטוסטרון.

המשמעות היא שאבץ הוא מרכיב חיוני לתפקוד תקין של השרירים. אם רמות הטסטוסטרון אינן גבוהות מספיק, היפרטרופיה תיעצר ואולי אפילו תאבד מסת רקמה רזה.

ברור שככל שכוח השרירים יורד, כך גם הביצועים הספורטיביים שלך יצטמצמו. וזה בלי לדבר על ההשפעות שיש לזה על תפקודי גוף אחרים, כמו פוריות.

חשיבותה של תזונה מגוונת

מחסור באבץ אינו נפוץ מדי אצל ספורטאים. מומחים אומרים שצריכה לקויה של ויטמין D היא נורמלית יותר.

מחסור באבץ ומטבוליזם של טסטוסטרון
מחסור באבץ ומטבוליזם של טסטוסטרון.

בכל מקרה, כל מחסור תזונתי יכול להוביל לירידה ניכרת בביצועים. אם תזונה כה חיונית לבריאות היומיומית שלנו, היא חיונית עוד יותר לביצועים ספורטיביים.

הגוף של ספורטאי עילית צריך להיות במצב מושלם כדי להופיע במיטבו, ומחסור במיקרו-נוטריינטים יכול למנוע זאת.

זו הסיבה שחשוב להקפיד על תזונה מגוונת ומאוזנת שמתעדפת פירות וירקות ומתחשבת גם בחומרי הזנה החשובים ביותר, כמו חלבון.

הרגלים וביצועים רעים

בנוסף לשמירה על הדיאטה שלך, אתה צריך גם לנסות להימנע מהרגלים אחרים שמזיקים לך. צריכת אלכוהול או סמים עלולה להפריע לחילוף החומרים או לספיגה של חומרים מזינים מסוימים ובכך להוביל למחסור תזונתי.

בכל מקרה, הרגלים מסוג זה אינם רעים רק לביצועים הספורטיביים שלך אלא לבריאות שלך באופן כללי. מזון מעובד הוא גורם מרכזי נוסף לחסרים תזונתיים.

הכמויות הגדולות של סוכרים ותוספים פשוטים במזון מעובד עלולות להפריע לחילוף החומרים ההורמונים ולהיבטים אחרים של בריאותך הכללית. כתוצאה מכך, ספורטאים יהפכו רגישים יותר לסבול ממצבים בריאותיים מסוימים.

מחסור באבץ: מסקנה

מחסור בחומרים מזינים מסוימים עלול לגרום לירידה רצינית בביצועים אתלטיים. אבץ קשור קשר הדוק לאופן בו הגוף מווסת את הטסטוסטרון. אז זה חשוב לתפקוד השרירים ולהיפרטרופיה.

זה גם קשור לפוריות, אז חומר תזונתי זה חשוב מסיבות מעבר למאמצים הספורטיביים בלבד.

אבל יש גם בטנה כסופה: קל למצוא אבץ בטבע. למשל, אפשר למצוא אותו באגוזים וסוגי בשר שונים. זו הסיבה שזה כל כך נדיר, למעט מקרים של חילוף חומרים או דיאטות מגבילות.

כנקודה אחרונה, תוספי אבץ אינם מומלצים אלא אם כן יועץ על ידי איש מקצוע. בתנאים רגילים, תוספי מזון אינם מייצרים עלייה ברמות ההורמונים או שיפור בביצועים ספורטיביים. עם זאת, מנת יתר עלולה לגרום לך בקלות לבעיות חמורות.

פופולריים