13 דרכים להפוך את הרמת המשקל ליעילה יותר

אבל אחרי כמה שבועות אנחנו מבינים שהרמת משקל לא נותנת לנו את התוצאות שציפינו
אבל אחרי כמה שבועות אנחנו מבינים שהרמת משקל לא נותנת לנו את התוצאות שציפינו.
כאן תוכלו למצוא כמה טיפים להפיק את המרב משגרת הרמת המשקולות שלכם; הרמת משקל בצורה נכונה ובמסגרת הזמן הנכונה יכולה להיות מועילה באמת.

הרמת משקל דורשת מידה מסוימת של מחויבות על מנת להשיג תוצאות נראות לעין בפחות זמן, ועל מנת לשמור על תוצאות אלו. במאמר זה, אנו נותנים לך את הטיפים הטובים ביותר, שיעזרו לך להשיג תוצאות.

איך להפוך את הרמת המשקל ליעילה יותר?

כשאנחנו מתחילים להתאמן לראשונה בחדר הכושר, יש לנו מוטיבציה גבוהה. אנחנו קונים את הבגדים המתאימים, לא מפספסים יום אחד ועושים כל מה שהמדריך אומר. אבל אחרי כמה שבועות אנחנו מבינים שהרמת משקל לא נותנת לנו את התוצאות שציפינו. כיצד נוכל לפתור את הבעיה הזו? שימו לב לעצות הבאות:

1. אל תאבד את הזמן שלך

אין טעם לבלות שעתיים בחדר כושר, אם אתה לא משלים אפילו חצי מהשגרה. הפסקות הן חשובות, כל עוד הן לא נמשכות יותר מדי זמן. לכן, קצת התרועעות היא בסדר, אבל אל תבזבזו חצי שעה בדיבור ולא בפעילות גופנית.

2. שלטו בטכניקה שלכם

זה לא קשור לעוד חזרות וסטים, או להרים יותר משקל. המפתח להשגת תוצאות טובות יותר הוא שמירה על צורה נכונה, גם אם לוקח לך יותר זמן או שאתה איטי יותר. שאל את המדריך שלך כיצד להפיק את המרב מכל תרגיל והקדיש תשומת לב מיוחדת לתנועה הספציפית. אל תבטלו צורה, הסתכלו על עצמכם במראה והתמקדו.

3. הימנע מהמכונות

כדי שתרגילי משקולות יעבדו, אנו ממליצים להשתמש רק במשקולת ובצלחות (או במשקולת אם אתה רק מתחיל), מכיוון שמכונות עושות חלק גדול מהעבודה עבורך.

4. הרם את כמות המשקל המתאימה

זה נורמלי כאשר מתחילים בחדר כושר, לרצות להרים משקלים כבדים. עם זאת, לא רק שזה לא אפשרי, זה גם מאוד מסוכן. אתה עלול לפצוע את עצמך וכתוצאה מכך, לא תוכל ללכת לחדר כושר במשך שבועות ואפילו חודשים.

5. שלבו את האימון עם אירובי

אם אתה רוצה שתרגילי משקל יעבדו, עליך גם לשרוף שומן. אתה יכול להשיג זאת על ידי ביצוע אירובי. גם אם אינך אוהב להשתמש בהליכון או באופניים הנייחים, אנו ממליצים להשתמש בהם כדי להתחמם, או לסיום ההפעלה. אתה תקבל הרבה יותר התנגדות!

6. תנוח קצת

לרצות להתאמן כל יום זה דבר טוב, אבל גם הגוף שלך צריך להתאושש מהמאמץ. אם אתה רוצה ללכת לחדר כושר על בסיס יומי, תצטרך לשנות את השגרה שלך כדי לעבוד על אזורים ושרירים שונים.

7. מצא איזון

איך להפוך את הרמת המשקל ליעילה יותר
איך להפוך את הרמת המשקל ליעילה יותר?

איזון באימון שלך ייתן לך תוצאות מדהימות. למה? כי זה מגרה את השרירים שלך ודורש כוח. לדוגמה, ניתן להשתמש בכדור יציבות לפילאטיס או במשטח 'נע', על מנת לעבוד על שיווי המשקל.

8. זכרו להתמתח בסוף

סיבה נוספת לכך שהרמת משקל אולי לא עובדת בשבילך, היא שברגע שתסיים עם האימון, אתה לוקח את הדברים שלך ועוזב. התמתחות בסוף השגרה תעזור לך להרפות את האזורים העובדים, והיא מונעת פציעה. אל תשכח לעשות את זה!

9. שימו לב לגוף שלכם

הגוף שלך נותן לך סימנים כל הזמן ואתה חייב ללמוד לקרוא אותם. אם הרמת משקל גורמת לך להרגיש כאב באזור מסוים, הפסק לעשות זאת ודבר עם המדריך שלך. זה עלול להיגרם לחוסר צורה נכונה, או שאתה צריך עזרה רפואית. אל תתעלם מכאב; זה יכול לגרום לפציעות קשות.

10. הציבו יעדים ריאליים

אתה לא יכול לצפות שיהיו לך שרירי שוורצנגר אחרי רק כמה ימים של הרמה. היו מציאותיים עם המטרות שלכם וחגגו בכל פעם שאתם משיגים משהו. על ידי כך, תשמור על מוטיבציה.

11. עקוב אחר

ניתן למדוד את ההתקדמות בדרכים רבות, אך חשוב שיהיה דף שבו תשימי לב לתרגילים שאתה מבצע מדי שבוע. כך תדעו כמה השתפרתם.

12. לבשו בגדים מתאימים

גם בגדים וגם נעליים הם הבסיס לפעילות גופנית נכונה. הם יתנו לך חופש תנועה ואת ההגנה שאתה צריך. אתה לא צריך להוציא הון: כל עוד הם נוחים ומתאימים, אתה מוכן ללכת.

13. חפשו שותף לאימון

הרמת משקולות או ביצוע כל שגרה אחרת לבד יכולה להפוך למשעממת ואולי זה לא יניע אותך. מה דעתך ללכת לחדר כושר עם בן זוגך, חבר או קרוב משפחה? אתה יכול גם לנסות למצוא בן זוג באותו מקום שאתה מתאמן. זה יהפוך הכל למרגש יותר!

עם 13 הטיפים האלה, תקבלו תוצאות טובות יותר בפחות זמן, תמנעו פציעות ותישארו מוטיבציה לאורך כל הדרך!

פופולריים