האם תוספי מזון באמת עובדים?

ישנם הבדלים רבים בין מותגי מוצרים מסוג זה שאומרים שתוספי מזון עובדים בצורה מושלמת לבין אלו שבאמת עובדים
עם זאת, ישנם הבדלים רבים בין מותגי מוצרים מסוג זה שאומרים שתוספי מזון עובדים בצורה מושלמת לבין אלו שבאמת עובדים.
ברוב המוחלט של המקרים, ספורטאים אינם זקוקים לתוספי מזון. הסיבה לכך היא שהעצימות שבה מבצעים את התרגיל והמשקל שהם מצליחים להרים מספיקים כדי להפעיל את השרירים כמו שהם רוצים.

ראשית, עלינו לדעת שעזרים ארגוגניים, כלומר אותם תוספי מזון לשיפור ביצועי ספורט, אינם עוזרים לנו אם איננו מתעמלים כל הזמן ועם מטרות מתוכננות. השרירים שלנו צריכים גירויים כדי להתחזק, רק על ידי שימוש בתוסף פשוט לא נקבל כלום.

גורם חשוב מאוד הוא הדיאטה, תזונה טובה עם פעילות גופנית שמתבצעת כל הזמן. זה יספק לנו את כל התוספים הטבעיים שאנחנו צריכים.

עכשיו, יש מקרים מיוחדים כמו אנשים שמתאמנים כל יום בעצימות רבה מדי או פשוט אותם ספורטאים שמתחרים ברמה מקצועית. אנשים אלו זקוקים גם לתזונה מאוזנת, עם תוספי מזון כדי להשלים אותה.

איך לדעת אם תוספי מזון באמת עובדים?

מטרת התוספים היא לשפר את הביצועים של העוסקים בפעילות גופנית. שיפור זה עשוי להיות מורכב מאופטימיזציה של תרגול הספורט עצמו, או בשיפור זמני ההתאוששות והתהליכים של הגוף כך שלמחרת נוכל לחזור שוב לפסגה.

עם זאת, ישנם הבדלים רבים בין מותגי מוצרים מסוג זה שאומרים שתוספי מזון עובדים בצורה מושלמת לבין אלו שבאמת עובדים. כאן, נראה לך כיצד לבחור ביניהם.

איך לדעת אם תוספי מזון באמת עובדים
איך לדעת אם תוספי מזון באמת עובדים?

ראשית, אל תאמין לכל מה שעל התוויות. ישנם תוספי מזון רבים שפועלים באופן חוקי, בעוד שאחרים מבטיחים תוצאות בלתי אפשריות, כמו שרירים מדהימים בפחות מחודש של טיפול.

מסיבה זו, עליך תמיד לפנות לתזונאי טוב שייעץ לך בנושא. הם יודעים טוב יותר מכולם את העדויות המדעיות מאחורי תוספי מזון. זה חשוב מאוד כי הראיות המדעיות לא מבטיחות את תקן המוצר, אבל הן מבטיחות את הפעולה ברוב המקרים.

ישנה גם אפשרות של מוצרים ללא הוכחות מדעיות, ובדרך כלל מדובר במוצרים הקרובים להשגת הוכחות מדעיות. הם יכולים להיות גם מוצרים שפועלים מאפקט הפלצבו. זה בגלל שאתה חושב שהם עובדים, אתה מתחיל לראות יותר תוצאות.

אתה צריך להיות זהיר מאוד עם מוצרים אלה. הם עשויים להכיל חומרים לא חוקיים שמובילים לביטול תחרות, או חומרים שעלולים לסכן את בריאותך.

סוגים שונים של ראיות מדעיות

ישנם סוגים שונים של עדויות מדעיות לתוספי מזון, המסווגים בעיקר בארבע הקבוצות הבאות:

  • קבוצה ראשונה: אלו הם מוצרים עם הוכחות שהקהילה המדעית הסכימה. אין יותר מדי מוצרים בקבוצה זו, מה שמפתיע בהתחשב בהיצע התוספים בשוק, שעשוי להשתנות בהתאם לארגון שמפרסם אותם.
  • קבוצה שניה: מחקרים נערכו על היעילות האפשרית שלו, אך הם אינם מספיקים כדי להשיג ראיות מדעיות.
  • קבוצה שלישית: הם אלו שיש להם יעילות מוגבלת בחלק מהמחקרים, או שפשוט אין להם יעילות. עדיף לא לקחת תוספים מהסוג הזה.
  • קבוצה רביעית: אלו חומרים אסורים. או בגלל שהם מסכנים את בריאותו של הצרכן, או בגלל שהם מבחנים חיוביים לשליטה נגד תרופות.

לסיכום, ישנם תוספי תזונה שפועלים נכון והוכחו על ידי הקהילה המדעית. עם זאת, עם תזונה נכונה ואימונים מתמידים, הם אינם נחוצים כדי לחזק את השרירים שלך.

פופולריים