מה חשוב לזכור בבחירת תוספי מזון?

זכור כי לא כל התוספים זהים ולכל אדם דרישות שונות
עם זאת, זכור כי לא כל התוספים זהים ולכל אדם דרישות שונות.
ישנם כל כך הרבה מותגים שונים בשוק המכילים מגוון רחב של מרכיבים ותפקודים תזונתיים. יתר על כן, לכולנו יש תנאים פיזיים ויעדים שונים לעמוד בהם. אלו הם כל הדברים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת תוסף.

השגת גוף אתלטי דורשת מכסות נוספות של חלבונים, ויטמינים ומינרלים. עם זאת, זכור כי לא כל התוספים זהים ולכל אדם דרישות שונות. בחירת התוסף הנכון היא נושא חשוב, במיוחד כשמדובר בספורטאים. מאמר זה ילמד אותך את כל מה שאתה צריך לזכור בעת בחירת תוסף.

למד היטב את המותגים ואת הרכב המוצרים שלהם

שוק תוספי החלבון הוא רחב מאוד. יש הרבה טווחי מחירים ומרכיבים שונים. כלקוח, אתה צריך לקחת את הזמן שלך כדי לנתח את המוצרים השונים. אחרי הכל, זה משהו שאתה תבלע שיצור השפעות מסוימות בגוף שלך.

זו אזהרה שיש להתייחס אליה ברצינות. המוצרים בשוק לא כולם באותה איכות. מוצרים זולים יותר הם בדרך כלל שם נרדף לאפקטיביות נמוכה, ולכן עדיף לעשות השקעה טובה לקנות ממותג מוכר ולא עותק.

כדאי גם לזכור שיש מותגים שיש להם בקרת איכות פנימית גרועה. כדאי לבדוק ולהשוות את טבלת התכולה התזונתית בין מותגים שונים. מחקר הוא מרכיב בסיסי שיעזור לך להשיג גוף טוב יותר.

היזהרו מתערובות

אנחנו רגילים לראות מאמנים ומפתחי גוף שצורכים כמויות גדולות של תוספי מזון, ויטמינים וחומצות אמינו. עם זאת, הסוד לתזונת כושר עוסק באיכות ולא בכמות. שליטה בתזונה חשובה כי אחרי הכל, אנחנו מה שאנחנו אוכלים.

לא כל התוספים תואמים זה לזה, למשל, לא כדאי לערבב קריאטין עם קפאין. שילובים מסוימים יכולים אפילו להוביל למצב של עודף חלבון.

קריאת מידע זה חיונית כשמדובר בבחירת התוסף הנכון
קריאת מידע זה חיונית כשמדובר בבחירת התוסף הנכון.

צריכת החלבון שלך לא תעלה על שלושה גרם ליום. יותר משלושה גרם עלול לגרום להשמנה ולמגוון רחב של מחלות. על מנת לבחור את התוסף המתאים, עליך להתאים לצרכים הספציפיים של הגוף שלך.

סקור את הערבויות המשפטיות של המוצר

הנקודה הראשונה שאתה צריך להיות מודע אליה היא שיש לסמן את המוצר כ"תוסף ". כשמדובר במוצרים אירופאים, ערך זה הוא חלק מהתקנות שנקבעו על ידי מינהל המזון והתרופות (FDA). אסור לציין חלבונים, מינרלים וויטמינים כתרופות.

כל המותגים המיובאים מחויבים להציב את התיאור והכמויות המדויקות של כל מרכיב שהתוסף מכיל. באותו אופן, החקיקה האירופית מחייבת פרסום של ההרכב המדויק של מוצרי המזון. קריאת מידע זה חיונית כשמדובר בבחירת התוסף הנכון.

כדאי גם להסתכל על המוסדות שמאשרים את איכות התוסף. בכל הנוגע למוצרים מצפון אירופה ישנם מוסדות כמו US pharmacopeia ו- Consumerlab המבטיחים את איכות התוספים.

בחירת תוסף תזונה: למד מה אתה צריך

כדאי לבחור תוסף תזונה בהתאם לצרכים שלכם. האם אתה שואף להשיג אנרגיה, טונוס שרירים, עלייה במשקל או ירידה במשקל? בחירה לא נבונה עלולה להוביל לתוצאות שליליות. אתה יכול לשאול את המאמן או התזונאי שלך לייעוץ.

ישנם גם תוספים וויטמינים הנחשבים לגנריים. אלה כוללים מולטי ויטמינים, שייק חלבון ואפילו קריאטין. מוצרים אחרים יהיו תלויים בצרכים ספציפיים.

לדוגמה, תוספי מזון תרמוגניים תורמים להפחתת שומנים וחיטוב. לעלייה במשקל ישנן פחמימות וחלבונים הזמינים בצורת אבקה וכן L-גלוטמין חומצת אמינו שיש לה שימושים רבים בגוף. יש לקחת בחשבון גם משטרי משקל, מבנה ואימון בעת בחירת תוסף.

לסיכום, בחירת התוסף הנכון היא לא קלה, זה לוקח קצת זמן ומאמץ. 70 אחוז מהגוף מוגדר לפי מה שאנו אוכלים וזה כולל תוספי תזונה. נטילת יותר ממוצר מסוים אינה תמיד מועילה.

פופולריים