רעיונות לארוחת בוקר לספורטאים

מומלץ מאוד לספורטאים
זה נראה מדהים, אבל תפריט ארוחת הבוקר הזה, המושרש עמוק באירופה, מומלץ מאוד לספורטאים.
האוכל שאנו אוכלים בבוקר קובע את כמות האנרגיה שתהיה לנו במהלך שאר היום. לא מספיק שספורטאים פשוט יאכלו יותר במהלך ארוחת הבוקר, הם חייבים גם לעצב תזונה מתאימה לפעילות שהם מבצעים.

כל התזונאים מסכימים שהארוחה הראשונה ביום היא החשובה ביותר. אבל, אם אנחנו מתאמנים בספורט, אנחנו צריכים לראות ולשלוט במה מרכיבים את ארוחות הבוקר שלנו. ארוחת בוקר של ספורטאים קצת שונה מזו של אדם ממוצע.

ארוחת בוקר אירופאית עוצמתית

זה נראה מדהים, אבל תפריט ארוחת הבוקר הזה, המושרש עמוק באירופה, מומלץ מאוד לספורטאים. כלומר טוסט, ביצים וחתיכת בשר חזיר כדי להשיג חלבונים.

כמובן שזה לא יספיק. לכן, כדאי תמיד להשלים את הארוחות שלנו במיץ תפוזים טבעי, רצוי. יחד עם בננה, כדי שיהיה לנו מספיק מאשלגן שכל כך חיוני לשמירה על פעילות גופנית.

לצד האמור לעיל, קצת יוגורט קל לעולם לא יזיק. בעולם הכושר, ארוחת הבוקר הזו מועדפת מאוד בתנאי שהיא מלווה בשייקים לפני ואחרי ארוחת הבוקר.

ארוחות בוקר לשחקני כדורגל

לאלו העוסקים בספורט זה, אולי עדיפה ארוחת בוקר קלילה יותר כדי לעזור להחזיק מעמד באימונים. במקרה זה, אנחנו חייבים מקור טוב של דגנים ולחם. זהו הרכיב הבסיסי והחשוב ביותר.

חלב וקפה הם מקור חשוב לחלבונים ומפעילים את השרירים. ספורטאים מסוג זה צריכים לנסות לאכול כמות הגונה של פירות לארוחת הבוקר, שבהם הם ישתמשו כדי לסנתז ויטמינים ומינרלים.

כמובן שעלינו ללוות את כל זה בהרבה מים ומשקאות אנרגיה במהלך ואחרי האימון. ארוחת הצהריים ושאר הארוחות ישוו את הדרישות האנרגטיות שלנו.

ארוחות בוקר לספורטאי מים

אכילת כמות הגונה של פחמימות לארוחת הבוקר לפני ביצוע ספורט ימי היא קריטית. עם זאת, הדבר מחייב את הספורטאי להמתין לפחות שעתיים לפני האימון.

ארוחת בוקר מעודדת אנרגיה לספורטאים
ארוחת בוקר מעודדת אנרגיה לספורטאים.

דגנים וכמויות מתאימות של לחם ואגוזים יגדירו את שגרת ארוחת הבוקר של השחיין. השלם את ארוחת הבוקר הזו עם דבש, ריבה ומוצרי חלב כדי לעזור להתמודד עם אחד מענפי הספורט התובעניים ביותר שיש. כמו כן, אכלו הרבה בננות מכיוון שהן מקור נהדר לאשלגן.

אבל, אם האימון הוא מוקדם בבוקר, הדבר הנכון לעשות הוא להכין ארוחה זמנית ועשירה באנרגיה המבוססת על נוזלים. מיצי פירות, חלב רזה וחטיף אנרגיה אמורים להספיק כדי שתחזיקו מעמד באימונים. לא יהיה צורך לשתות משקאות ספורט מבוססי אלקטרוליטים בזמן האימון.

ארוחת בוקר מעודדת אנרגיה לספורטאים

אבל, אם מה שאנחנו רוצים הרבה אנרגיה לחדר הכושר, אנחנו חייבים להוסיף כמה תוספי מזון נוספים. אז יחד עם הטוסט, הביצים, הדגנים והחלב, מורחים מעט חמאה על הלחם, למשל.

ריבה, שמן זית ועגבניות יתנו לנו קצת יותר אנרגיה. ובנוסף למיץ התפוזים, רצוי לאכול כעשרה צימוקים וחמישה אגוזים.

פעולה זו תיתן לנו מספיק אנרגיה להתמודד עם המשקולות והמכונות עד השייק או החטיף הבא שלנו. הדינמיקה עד לנקודה זו צריכה להיות די ברורה: ארוחות בוקר חלבון - שליטה בצריכת חלבונים - עם הרבה ויטמינים, רק תוודא שהיא לא כבדה מדי. במילים אחרות, ארוחה מאוזנת היטב.

ארוחות בוקר לספורטאים

הפרופורציות האידיאליות לארוחת בוקר של ספורטאים כבר נקבעו. בגדול, ארוחת בוקר צריכה להכיל בין 55 ל-70 אחוז פחמימות, 20 או 25 אחוז שומנים ו-10 עד 20 אחוז חלבונים. כמובן, הפרופורציה משתנה בהתאם לסוג הספורט.

בלי קשר, הדבר החשוב הוא שספיגה של חומרים מזינים מספיקה ומאוזנת. מה שאנחנו רוצים מהמשטר הזה הוא לספוג אנרגיה מבלי לפגוע במערכת העיכול.

בדרך כלל, ארוחת בוקר של ספורטאים לא תכיל יותר מ-729 קלוריות למנה יומית. פחמימות ושומנים מספקים תזונה נכונה, אך הם מתפרקים במהלך פעילות גופנית. כך שומרים על מצב גופני טוב ומשיגים את טונוס השרירים הרצוי.

מעבר לכך, רצוי להתייעץ עם מאמן אישי ותזונאית כדי לדעת מה בדיוק הגוף שלך צריך. הרי כל גוף הוא שונה ודורש טיפול שונה.

פופולריים