חלבונים או חומצות אמינו: באיזה תוסף לבחור?

ספורטאים רבים המנסים להעלות מסת שריר עשויים לשאול את עצמם האם לבחור חלבונים או חומצות אמינו בתוספי התזונה
ספורטאים רבים המנסים להעלות מסת שריר עשויים לשאול את עצמם האם לבחור חלבונים או חומצות אמינו בתוספי התזונה שלהם?
חשוב להכיר את ההבדלים והדמיון בין תוספי התזונה השונים לביצועי ספורט. אחת הבחירות שיש לעשות היא האם לבחור חלבונים או חומצות אמינו.

ספורטאים רבים המנסים להעלות מסת שריר עשויים לשאול את עצמם האם לבחור חלבונים או חומצות אמינו בתוספי התזונה שלהם? שני אלה די דומים אך ההבדלים ביניהם עשויים להציע לך תוצאות אימון נהדרות.

במאמר זה, נדון במאפיינים העיקריים שלהם וכיצד לבחור את התוסף האידיאלי עבורך. בחירה זו תהיה תלויה בעיקר במבנה הגוף שלך, בלוח הזמנים של האימונים ובסוג המשמעת שלך.

חלבונים וחומצות אמינו דומים למדי

ספורטאים מסתמכים באופן משמעותי על תוספי תזונה כדי להגדיל את מסת השריר שלהם. הפופולריים ביניהם הם אלה המכילים חלבונים או חומצות אמינו.

רוב הספורטאים חושבים שהתוצאות שמגיעות משני התוספים הללו די דומות. לפיכך, הם צורכים כל אחד מהם ללא הבחנה. עם זאת, ייתכן שזה לא נכון. שניהם עוזרים להעלות מסת שריר, אך בהתאם לאופן ומתי צורכים אותם, הם יתנו תוצאות שונות.

זו הסיבה שבגללה חשוב לדעת את ההבדל בין שני תוספי התזונה הללו. כך תוכל לקחת אותם בצורה נכונה ולקבל את התוצאות שאתה מחפש.

זמני עיכול שונים

ההבדלים העיקריים ביניהם הם הזמן שלוקח לגוף לעכל כל אחד מהם.

לחלבונים, למשל, יש זמן עיכול מהיר יותר מאז שהם מגיעים לקיבה והגוף מחלק אותם לחומצות אמינו שונות. לאחר מכן, המעי הדק אחראי לספיגתם בגוף.

מצד שני, חומצות אמינו אינן מספקות עיכול מהיר, שכן לגוף לוקח יותר זמן לקלוט אותן. תהליך זה יכול לקחת עד כמה שעות ולכן הגוף יקצור את היתרונות לאחר זמן זה.

אחת הבחירות שיש לעשות היא האם לבחור חלבונים או חומצות אמינו
אחת הבחירות שיש לעשות היא האם לבחור חלבונים או חומצות אמינו.

חשוב להבהיר שאנחנו לא מציעים שאחד טוב מהשני, אבל יש להם פונקציות שונות. אם אנחנו מתכוונים לשמור על אימון קבוע במשך כמה שעות, אז עדיף לקחת חומצות אמינו.

אם, לעומת זאת, אם זה עתה סיימנו להתאמן וצריך להזין במהירות את הגוף בחומרי הזנה, אז תוספי חלבון מתאימים יותר.

שניהם תואמים

גם לחלבון וגם לחומצות אמינו יש את אותה השפעה סופית על הגוף. הם עוזרים לבנות מסת שריר מהר יותר. הם משתנים במאפיינים מסוימים ולכן בתוצאות ספציפיות.

עם זאת, עליך לבחור אחד או אחר בזמן מסוים, מכיוון שאין להם את אותן השפעות מדויקות על הגוף. הגורם העיקרי שיעזור לך לבחור בין חלבון או חומצות אמינו הוא אם אתה נוטל אותם בדיוק עם סיום האימון או אם אתה נח כמה שעות לאחר נטילתן.

אם תחליט לקחת את שני התוספים, לאורך היום שלך, לא יהיו בעיות שליליות. הם תואמים כל עוד אתה לא לוקח אותם יחד בו זמנית. לדוגמה, אתה יכול לקחת אחד בבוקר ואחר כך עוד אחד לאחר האימון שלך.

הכמות הנכונה

בעוד שספורטאים רבים שותים את התוספים הללו כבסיס לתזונה שלהם, עליך לדעת מהו המינון הנכון. אנו ממליצים לך לקנות את התוספים הללו מחנויות או מאנשי מקצוע מורשים ומהימנים. כך, אנו מקבלים מידע מהימן לגבי המינון הנכון למבנה הגוף ולמטרותינו.

חשוב לציין כי בליעת מינון גבוה יותר לא אומר שמסת השריר תגדל יותר. לפיכך, עליך לתת לגוף שלך את הכמות הנכונה של חלבונים או חומצות אמינו.

מינון גבוה בהרבה מהנדרש יגרום לך לעלות יותר במשקל. בליעת עודף חלבונים או חומצות אמינו תגרום לגוף להפוך את התוכן שאינו בשימוש לשומן, מה שאולי אינו המטרה שלך.

פופולריים