חמש קבוצות שרירים נשכחות שכדאי לכלול בשגרת האימון שלך

גם אלה שנמצאים בקבוצות שרירים שנשכחות לעתים קרובות
כל שריר בגוף שלך, גם אלה שנמצאים בקבוצות שרירים שנשכחות לעתים קרובות, תורם לאיזון ולתנועה שלך.
התחל לכלול את חמש קבוצות השרירים שנשכחו בשגרת האימונים שלך.

כל שריר בגוף שלך, גם אלה שנמצאים בקבוצות שרירים שנשכחות לעתים קרובות, תורם לאיזון ולתנועה שלך. תאמן את כל הגוף שלך כדי לשמור על כוח והרמוניה טבעית.

רוב האנשים כוללים כפיפות בטן או כפיפות בטן בשגרת האימון שלהם, כדי לגוון את שרירי הבטן והגב שלהם. אבל אנשים רבים אינם כוללים קבוצות שרירים מסוימות שנשכחו. הם מקבלים שרירי בטן חזקים, אבל שרירי זרוע חלשים.

הסיבה העיקרית שבגללה יש צורך לאמן את כל השרירים שלך, כולל קבוצות השרירים שנשכחו, אינה אסתטיקה. בדיחה נפוצה היא שלמפתחי גוף יש פלג גוף עליון חזק אבל רגליים רזות. זה יכול להיות טריגר לפציעות בירכיים או בברכיים, במיוחד בעת ספורט. חיזוק כל השרירים שלך חשוב לתפקוד הכללי ולקואורדינציה.

חמש מקבוצות השרירים הנשכחות ביותר

1) אמות הידיים

בעוד האמות מקבלות זמן מה באימוני זרועות, הן בדרך כלל אינן מטרות. יש כמה תרגילים ספציפיים שאתה יכול לעשות כדי למקד את השרירים האלה, הממוקמים בין פרק כף היד והמרפק שלך.

מהם היתרונות של אמות חזקות? האמות שלך יכולות לסבול עומסים כבדים ולתמוך במשקל הגוף שלך בשכיבות סמיכה, ולכן חשוב להן להיות חזקות. בנוסף, האמות שלך ממלאות תפקיד חשוב בתוכניות אימונים מבוססות תנועה כמו קרוספיט.

2) שרירי טרפז

שרירי הטרפז שלך הם שרירים גדולים הממוקמים בצוואר התחתון ובגב העליון. שרירי הטרפז אינם בשום אופן 'קטנים', אבל הרבה אנשים עדיין שוכחים אותם. כמו האמות, שרירי הטרפז שלך מופעלים בדרך כלל על ידי עבודת גב או כתפיים, אך לעתים רחוקות הם ממוקדים.

מלכודות שימושיות מאוד לתפקוד הגוף שלך, מכיוון שהן מנחות את זרועותיך ותומכות במשקל הראש שלך.

אבל אנשים רבים אינם כוללים קבוצות שרירים מסוימות שנשכחו
אבל אנשים רבים אינם כוללים קבוצות שרירים מסוימות שנשכחו.

היתרונות של חיזוק אזור זה כוללים יכולת גבוהה יותר להרים משקל מעל הראש, יציבה משופרת וכתפיים רחבות יותר למראה.

3) האמסטרינג

החצי התחתון של הגוף נותר לעתים קרובות בחוץ בשגרות רבות של פיתוח גוף. חוץ מזה שזה מזיק מבחינת אסתטיקה, (זה כן נראה מטופש שלמישהו יש פלג גוף עליון סופר חזק ופלג גוף תחתון חלש) זה גם לא נהדר לבריאות שלך.

בתוך אימון רגליים, אחת מקבוצות השרירים הנשכחות ביותר הן שרירי הירך האחורי. שרירי הירך שלך ממוקמים בין האגן לשוקה. תפקידם הוא לאפשר לרגליים שלך להתארך ולהתכופף. מכיוון שהמסטרינג אינו החלק הכי גלוי ברגל, בדרך כלל מדלגים עליהם לטובת אזורים שמוצגים יותר.

בעוד שסקוואט היא דרך טובה לחזק את שרירי הירך האחורי שלך, סקוואט אינו מספיק. אתה גם לא צריך לצפות לפגישות מתיחות קבועות לבד, כדי לחזק אותן. ישנם תרגילים ספציפיים, כגון שימוש ברצועות אלסטיות, כדי לכוון ולחזק את החלק הזה של הרגליים.

4) חיבורים

ה-adductors שלך הם קבוצה של שרירים שהם אפילו יותר 'מוסתרים' מהשרירים שלך, והם בדרך כלל מוזנחים. האדוקטורים ממוקמים בחלק הפנימי של הירכיים שלך. למרות שהם אינם ברורים לעין בלתי מזוינת, עבודתם חשובה לשמירה על איזון בין השרירים האחרים. כשיש לך חיבורים חזקים, תוכל להגדיל את עומסי המשקל לאימון רגליים טוב יותר באופן עקבי.

בשביל זה, יש כמה תרגילים יעילים מאוד למיקוד הנראים שלך. תרגיל ה'רקדן' הוא סקוואט שבו אתה מצמיד את העקבים ושומרים את אצבעות הרגליים כלפי חוץ. במצב זה, החזיקו משקולת עם שתי הידיים במרכז הגוף, והשתרפו לאט עם הגב, מוחזק כמה שיותר ישר. אתה יכול גם לחזק את החיבורים שלך על ידי שימוש במכונות או רצועות אלסטיות.

5) אזיקים מסובבים

הממוקמים בכתפיים, האזיקים המסובבים פועלים לייצוב מפרקי הכתפיים. שרירים אלו פועלים מעצם השכמה ומתחברים לראש עצם הזרוע, ויוצרים 'שרוול' במפרק הכתף.

מקובל לכוון את השרוול המסובב עם תרגילי סיבוב המגבירים את יציבות הכתף. פציעות רבות בענפי ספורט כמו כדורעף, כדורסל וטניס מתרחשות עקב חולשות בקבוצת שרירים זו.

כפי שציינו במאמר זה, פיתוח גוף נוטה לתעדף שרירים גלויים ומזניח את השרירים הפחות ברורים. כדאי לנסות ליידע את עצמך ולהקדיש זמן לאימון ה'בלתי נראה' הזה, כדי להגיע לרמת התניה כללית גבוהה. עבור אנשים רבים, כדאי לשכור איש מקצוע בתחום הכושר שיעזור להם להתקדם.

פופולריים