מה מחסור בויטמינים יכול לעשות לבריאות שלך?

על מנת למנוע את ההשלכות של מחסור בויטמינים
על מנת למנוע את ההשלכות של מחסור בויטמינים, יש ליישם את המזונות הבאים העשירים בוויטמינים ולכלול אותם בתזונה.
אם לא תבלע את הכמות הנכונה של ויטמינים, הגוף ישלח אותות שקל לזהות. כאשר אתה מתמודד עם אותות אלה, חשוב לנקוט באמצעים מתאימים כדי למנוע סיבוכים גדולים.

על מנת ליהנות מבריאות טובה, חשוב להצטייד בכמויות מתאימות של כל רכיב תזונתי. אם לא תקפיד על תוכנית תזונה בריאה ומאוזנת, הגוף שלך יתחיל לשים לב להשלכות. במאמר זה נתמקד בוויטמינים ובחוסרים. תופתעו לגלות כיצד היעדר חומרים מזינים אלו יכול להשפיע על הגוף.

השלכות אפשריות של מחסור בויטמינים

אנמיה

ישנן סיבות שונות ומגוונות מדוע מתרחשת אנמיה. אחד מהם הוא מחסור בויטמינים. על מנת לבצע אבחנה ולהכין תוכנית טיפול, חשוב לבצע בדיקת דם. באופן כללי, מחסור בויטמין C ו-D עלול לגרום לאנמיה. אם זה קורה, חשוב להגביר את צריכת המזונות העשירים בויטמינים אלו.

אנשים מסוימים עשויים לצרוך את הכמות הנכונה של ויטמינים ועדיין לסבול מאנמיה. מצבים כאלה מתרחשים מכיוון שהגוף אינו מסוגל לבצע את משימת ההטמעה או הספיגה של רכיבי תזונה חשובים אלו. כאשר זה קורה, יש לבצע מחקר מפורט.

התסמינים העיקריים של אנמיה הם עייפות, כאבי שרירים וסחרחורת. תוספי ויטמינים ותזונה מאוזנת עוזרים לטפל באנמיה הנגרמת על ידי מחסור בויטמינים.

עייפות

אחד התסמינים הראשונים שאנשים חווים כאשר הם לא צורכים את הכמות הנכונה של ויטמינים הוא עייפות. עייפות יכולה להתבטא בדרכים רבות כולל, חיוניות נמוכה, כאבי שרירים או נמנום.

לכן חשוב ליטול ויטמינים חיוניים על בסיס יומי. זה חשוב במיוחד עבור אנשים שמבצעים פעילות גופנית או נפשית אינטנסיבית. ארוחת בוקר בריאה עם מיץ וטוסט טבעי תעזור לכם להתחיל את היום עמוס בויטמינים ואנרגיה.

אובדן ראיה

אם לא תבלע את הכמות הנכונה של ויטמינים
אם לא תבלע את הכמות הנכונה של ויטמינים, הגוף ישלח אותות שקל לזהות.

מחסור בוויטמין A עלול לגרום לקשיי ראייה. התסמין הראשון הוא בדרך כלל קושי להתמקד בתאורה נמוכה. ניתן לטפל בבעיה זו, אולם עדיף לעשות זאת ברגע שהסימפטומים מתרחשים. זה ימנע סיבוכים נוספים.

במקרה שהמחסור בויטמין A נמשך, הוא עלול להוביל לאובדן ראייה ניכר ואף לעיוורון.

בעיות עור

אחד הסימנים הבולטים ביותר למחסור בויטמין b12 הוא בעיות עור. דרמטיטיס היא אחד התסמינים הראשונים להופיע, אחריה עלולים להיות גירוד או כיבים בפה.

בעיות אלו נראות בעיקר אצל אנשים שמקפידים על תזונה טבעונית או צמחונית, בשל העובדה שאכילת מספיק מזון ממקור מהחי עלולה לגרום למחסור בוויטמין B12.

ניתן לטפל במחסור בויטמין B12 באמצעות תוספי מזון אשר יש ליטול מעת לעת בפיקוח של איש מקצוע.

מזון עשיר בויטמינים

על מנת למנוע את ההשלכות של מחסור בויטמינים, יש ליישם את המזונות הבאים העשירים בוויטמינים ולכלול אותם בתזונה. חילקנו את הרשימה לפי ויטמינים ספציפיים על מנת להקל עליך לבחור את המזונות הנכונים בהתאם לתסמינים שלך.

זכור כי אלה הם חומרים מזינים בסיסיים, הם צריכים להיות נוכחים בכל הארוחות שאתה אוכל במהלך היום. אתה תראה שיהיה קל לענות על צורכי הויטמינים שלך מכיוון שהם קיימים במגוון מזונות.

  • מלון, מנגו, חלב, גזר ועגל הם רק כמה דוגמאות למקורות מצוינים של ויטמין a.
  • לגבי ויטמין B, ניתן למצוא אותו בקטניות, חלמונים, אגוזים וסלמון.
  • תפוזים, ברוקולי, פלפלים אדומים ופפאיה מכילים ויטמין C.
  • סרדינים, טונה וגבינה עשירים בוויטמין D.
  • ויטמין E נמצא בחיטה, תירס, אגוזים ותרד.

רשימה זו היא רק כמה דוגמאות למזונות המכילים ויטמינים. זה יכול להיות אינסופי אם נכלול את כל המזונות שבהם ניתן למצוא ויטמינים חיוניים.

פופולריים