יתרונות בריאותיים של שחייה

היתרונות הבריאותיים של השחייה מיועדים לאנשים בכל גיל
היתרונות הבריאותיים של השחייה מיועדים לאנשים בכל גיל.
ישנם יתרונות בריאותיים שונים הקשורים לשחייה. זה לא מפתיע שהוא נשלט באופן מסורתי כענף הספורט השלם ביותר.

היתרונות הבריאותיים של השחייה נגזרים מהשלמות של ספורט זה. התנועות לא רק מפעילות את הגוף אלא גם מספקות הרפיה נפשית ומשחררות אותך ממתח.

אנחנו לא יכולים לצמצם את השחייה לפעולה של קפיצה לבריכה והזזת הידיים בלבד. מעקב אחר תוכנית ספורטיבית, רצוי כזו שתוכננה עם מאמן, מבטיח שיש יתרונות גדולים יותר לבריאות שלך.

יש גם משהו שנקרא "שחייה טיפולית". זאת למקרים בהם מחלות מסוימות שוחות בתכניות הטיפול שלהן כחלק מהגישה שלהן. דוגמה לכך היא מחלות ראומטיות מסוימות, שבהן הוכח שהמים מקלים על כאבים במפרקים.

היתרונות הבריאותיים של השחייה מיועדים לאנשים בכל גיל. ילד יכול להתחיל את מסעו בשחייה מגיל צעיר מאוד. יש אפילו חוגי שחייה לתינוקות שזה עתה נולדו! גם קשישים יכולים ללמוד לשחות, גם אם מעולם לא עשו זאת קודם לכן.

אם נשים לב להמלצות הכלליות לתרגול ספורט בריא, ההמלצה המינימלית לשחייה היא 30 דקות ביום שלוש פעמים בשבוע. זאת, כמובן, יש להתאים בהתאם לזמינות הבריכה וללוח הזמנים של האדם.

יתרונות השחייה למערכת השרירים והשלד

היתרון העיקרי של השחייה הוא השפעתה על מערכת השלד והמפרקים וכן על השרירים. העבודה שהשחייה דורשת מהגוף בכללותו משפיעה על כל חלק בגוף, כולל תא המטען.

גם הגמישות גדלה במיוחד עם השחייה. המפרקים מקבלים גמישות וטווח תנועה. מספר מחקרים מדעיים מראים השפעה זו על אזורי המפרקים הגדולים ביותר, כגון הכתפיים.

עלינו לזכור שבמים, הפיזיקה השולטת בדרך כלל בגוף משתנה, כולל תחושה וקלילות. יכולת הציפה תומכת בחלק הגדול ביותר של משקל הגוף, מה שמפחית את המאמץ שהעצמות צריכות להפעיל כדי לתמוך בגוף.

בדיוק השילוב הזה של יכולת ציפה והגברת הגמישות מקל על כאבים מהגב התחתון. מסיבה זו, אחת העצות הרפואיות הראשונות לחולים עם כאבי מותניים היא שהם לא מפסיקים להתאמן, במיוחד לשחות.

יתרונות קרדיו-נשימה

היתרונות הבריאותיים של השחייה נגזרים מהשלמות של ספורט זה
היתרונות הבריאותיים של השחייה נגזרים מהשלמות של ספורט זה.

שחייה היא אחד מענפי הספורט האירוביים, כמו ריצה. בסוגי ספורט אלה, יכולת הריאות משתפרת בהדרגה. הלב גם מתאים את תפקודו כדי להגביר את זמינות החמצן לתאים.

אצל שחיינים יש חשיבות רבה לדינמיקת הנשימה. חלק מאימון השחייה מורכב משליטה בטכניקת הנשימה. המטרה היא להיות מסוגל לתזמן את משיכות היד שלך עם הזמן שהפה שלך מחוץ למים כדי לקבל חמצן.

תרגיל אירובי זה מחזק את מערכת הלב וכלי הדם. כולסטרול LDL ("כולסטרול רע") מוריד עם פעילות אירובית, בעוד שכולסטרול HDL ("כולסטרול טוב") עולה. איזון זה מסייע במניעת חסימות עורקים ומגביר את זרימת הדם לכל הגוף.

לב שהתחזק במשך חודשים של תרגילי שחייה יהיה מיומן יותר בדחיפת הדם בכל הגוף תוך שימוש בפחות כוח. זה לא יחויב במס בזמן שהוא עושה את העבודה שלו. זה יכול להאריך את תוחלת החיים השימושית של שריר הלב.

מתח ושחייה

כפי שציינו, אחד היתרונות הבריאותיים של השחייה הוא שהיא מחזקת את טכניקת הנשימה ויכולת הריאות שלך. נשימה היא המפתח לשליטה במצבי לחץ, כך שבדרך זו, שחייה יכולה להשפיע באופן חיובי על הרווחה הפסיכולוגית שלך.

הפחתת מתח באמצעות שחייה מועילה גם לבריאות הלב וכלי הדם. ככל שלאדם יש פחות לחץ, כך הסיכון שלו לסבול מאירוע לב יורד.

אנשים רבים משתמשים בלוחות הזמנים של השחייה שלהם כדרך להפחית את הלחץ בעבודה. מומלץ אפילו לשחות כשיוצאים מהעבודה לפני שמגיעים הביתה. הסיבה לכך היא שזה יכול לעזור לנקות את דעתך ולשחרר את עצמך מהמתחים של היום.

אם ספורט זה מתאמן בהתלהבות, הוא יכול גם לשחרר אנדורפינים בגוף, שהם חומרי ההנאה של המוח. אנדורפינים גורמים לך להרגיש אופוריה ואושר, כמו גם פועלים כנוגדי דלקת טבעיים.

היתרונות של שחייה הם לכולם

אין צורך בגיל מסוים כדי לנצל את היתרונות הבריאותיים של השחייה. זו הסיבה שזהו ספורט שיכול לעורר ילדים, מבוגרים וקשישים.

מומלץ לעשות זאת עם מאמן או מוניטור שיוכלו להדריך את התהליך על מנת להפיק את היתרונות הגדולים ביותר. אם נהיה עקביים, נוכל להוריד את הסיכון לאירועים קרדיו-וסקולריים ולהגדיל את הקיבולת של מערכת התנועה.

פופולריים