טיפים לשיפור טכניקת השחייה שלך

טיפים לשיפור טכניקת השחייה שלך
טיפים לשיפור טכניקת השחייה שלך.
בעזרת העצות הפשוטות האלה, אתה יכול להגדיל משמעותית את הכישורים שלך מתחת למים. סבלנות ותרגול יהיו, כמובן, מרכיב חיוני.

לא משנה כמה קשה אנשים מתאמנים, יכול להיות להם מאוד קשה לשפר את טכניקת השחייה והמהירות שלהם. שיפור הטכניקה שלך יתורגם לשחייה מסוגננת ואסתטית יותר. אבל זה לא הכל. שיפורים גם יהפכו את התהליך ליותר יעיל ונוח עבור השחיין.

העצה הטובה ביותר לשיפור טכניקת השחייה שלך

הגדל את מספר הימים שאתה מתאמן

על מנת לשפר את טכניקת השחייה שלך, העצה הטובה ביותר היא להתחיל עם שני ימי אימון בכל שבוע. לאחר מכן, עליך להגדיל את זה בהדרגה לחמישה ימי אימון בשבוע.

אין להתאמן יותר מחמישה ימים בשבוע. אמנם שחייה היא פעילות מועילה מאוד, אבל היא גם מאוד מעייפת. חשוב לך לזכור ששרירים צריכים פרק זמן סביר כדי להתאושש.

הפרד את התנועה של משיכותיך

אחד העצות החשובות ביותר עבורך הוא להפריד בין תנועת החבטה שלך. אתה צריך גם להתרכז באופן מלא וספציפי בכל תנועה שאתה עושה.

העצה הטובה ביותר לשיפור טכניקת השחייה שלך
העצה הטובה ביותר לשיפור טכניקת השחייה שלך.

איך אפשר להפריד בין התנועות? כדאי להתרכז ולהגדיר את שלבי השחייה השונים. לדוגמה, השלב הראשון מתחיל מיד כשהיד שלך נכנסת למים. שלב נוסף הוא טכניקת הנשימה שלך, לאחר מכן השבץ, ולבסוף תנועות הידיים.

פרוש את הידיים

פיזור זרועותיך זו אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את טכניקת השחייה שלך. ישנם תרגילים שונים שיכולים לעזור לך לשפר את המיומנות הזו. המטרה שלך תהיה לשפר את ההנעה. כדי שזה יקרה, עליך להשאיר את הידיים פתוחות, כאשר היד הדוחפת דרך המים ממוקמת או מופנית לחלק התחתון של גופך.

שמור על מרפקים גבוהים

חשוב לך להחזיק את המרפקים גבוה, כשאתה מבצע את סגנון השחייה המכונה "זחילה". אתה צריך לשלב את העמדה הזו עם התמקדות חזקה בנשימה שלך. כדאי גם לשמור את הראש באותה תנוחה מבלי לנסות להזיז אותו. כאשר אתה שומר על מרפקים גבוהים, זה עוזר לך לדחוף את המים ממך הרבה יותר מהר. זה, בתורו, מוביל ליותר מומנטום בכל חבטה.

טיפים לשיפור טכניקת השחייה שלך

סוד הנשימה

ככל שהזמן יעבור, תתחיל לשלוט באזורים שידאיגו אותך כשהיית שחיין מתחיל. זה חל גם על הנשימה שלך. עם זאת, תגלו שלעיתים קרובות נדרש מאמץ רב כדי להסתגל לטכניקת נשימה כדי להשיג את הקצב המושלם.

העובדה היא שנשימה היא משהו מאוד אישי. ככזה, כל שחיין צריך לחשוף את הקצב שלו. מומחים מציעים לך להתרכז ולזכור לנשום על כל שלוש פעימות.

הימנע מעומס יתר על הגוף

לשחיין חשוב לא להעמיס על גופו בתרגילים מתישים. כדאי להתאמן בצורה חכמה, תוך שימוש בטכניקת שחייה טובה. זה אומר שאסור להתחיל באימון שחייה כשאתה עייף או לאחר השתתפות בענפי ספורט או תרגילים אחרים. זה כולל רכיבה על אופניים וריצה, למשל.

החזק את הראש במקום

משתנים מסוימים הם בסיסיים כאשר אתה עובד על סגנונות השחייה השונים, כגון זחילה או גב. זה המקרה גם עם החזקת הראש במקום. זה הגוף שצריך לעשות את הסיבובים באמצעות הירכיים, ולא להיפך.

על מנת לשפר את טכניקת השחייה שלך
על מנת לשפר את טכניקת השחייה שלך, העצה הטובה ביותר היא להתחיל בשני ימי אימונים בכל שבוע.

במקרה של זחילה, יש ליישר קו בין הכתפיים לשאר הגוף. זה לא רק יעזור לך לקבל מומנטום טוב ואפקטיבי יותר, אלא זה גם יקטין את הסיכויים שלך לפציעה.

האיץ את היד שלך כשהיא מתחת למים

על מנת לקבל מומנטום טוב יותר, אחד העצות הטובות ביותר שאנו יכולים לתת לך הוא להגביר את מהירות היד שלך ברגע שהיא יצרה מגע עם המים. התנועה צריכה להתחיל במהירות נמוכה. לאחר מכן הוא אמור לעלות בעוצמה עד שתשיג כמות גבוהה של לחץ.

הבעיטה בסגנון חופשי

בשחייה בסגנון חופשי, הבעיטה חיונית להשגת המטרות שלך עם טכניקת שחייה. אתה צריך ליצור את הבעיטה הזו בצורה עוצמתית מהמותניים ולא מהברכיים. הימנע מכיפוף הברכיים במידה מוגזמת. מלבד פציעות, זה גם גורם ליותר התנגדות מהמים ומפחית את מהירות השחיין.

על ידי ביצוע העצות הפשוטות הללו, ייתכן שתוכל במהירות לשפר את טכניקת השחייה שלך. למרות שבסופו של דבר, מומחים רואים בשחייה את אחד מענפי הספורט התובעניים והמקיפים ביותר.

בין אם אתה שוחה באופן מקצועי או כתחביב, שחייה היא פעילות שדורשת מחויבות. זה גם דורש עקביות והרבה סבלנות. עם העצה הנכונה ומחויבות לשכלל את הטכניקה שלך, תוכל להגיע ליעדים שלך תוך זמן קצר.