היתרונות והחסרונות של השחייה

נעזור להבהיר אותן על ידי הסבר על היתרונות והחסרונות של השחייה
עם זאת, אם עדיין יש לך שאלות, נעזור להבהיר אותן על ידי הסבר על היתרונות והחסרונות של השחייה.
אם אתם מעוניינים לעסוק בשחייה וחושבים לעסוק בספורט הנפלא הזה, כדאי לזכור את היתרונות והחסרונות הבאים. זה כדי שתוכל לשקול את היתרונות והחסרונות לפני שתתחיל.

אם אתה רוצה להתאמן בשחייה, בוודאי עשית מחקר קטן על הספורט הזה? שחייה מציעה את אחד מאימוני הגוף המלא הטובים ביותר שקיימים. עם זאת, אם עדיין יש לך שאלות, נעזור להבהיר אותן על ידי הסבר על היתרונות והחסרונות של השחייה.

אולי תאהבו: חמישה תרגילים לשחיינים

יתרונות השחייה

נתחיל עם "החדשות הטובות" על הספורט הזה. להלן שישה יתרונות של שחייה, ספורט שמתאמן בכל ימות השנה על ידי אנשים מכל הגילאים.

1. זה עוזר לך להרזות

כשאתה שוחה, הגוף שלך חייב להתעמת עם כוח המים, אבל אתה כמעט לא מבין את המאמץ הנוסף שנדרש. ההתנגדות הנוספת מגרה את חילוף החומרים שלך, מה שאומר שאתה שורף יותר קלוריות. לכן, אתה גם מגדיל את האפשרות לרדת במשקל.

2. זה טוב למפרקים שלך

שחייה אינה כרוכה בפגיעה כלשהי בקרקע, מה שאומר שהברכיים שלך לא צריכות להתמודד עם תוספת כוח מהפגיעה. לדוגמה, כאשר אתה מתאמן על הקרקע, ריצה או קופץ, הברכיים שלך צריכות לסבול פגיעה רבה עקב כוח המשיכה ומשקל הגוף שלך.

כאשר אתה צף, לעומת זאת, השרירים שלך לא צריכים לתמוך במשקל שלך. מסיבה זו, שחייה מומלצת לסובלים מדלקת פרקים או כאבי שרירים, ולסובלים מעודף משקל.

3. שחייה מסייעת במניעת מחלות

לשחייה יש יותר יתרונות מחסרונות
כפי שאתה יכול לראות, לשחייה יש יותר יתרונות מחסרונות.

כשאתה שוחה, אתה עוזר למנוע מחלות כמו אוסטאופורוזיס, המשפיעה על העצמות בנשים מעל גיל 45. בנוסף, שחייה מחזקת את המערכת החיסונית ומפחיתה את מקרי הצטננות ושפעת בחורף.

4. שחייה מפחיתה מתח

שחייה מעדיפה את הייצור של הנוירוטרנסמיטר דופמין, שאחראי על ויסות מצבי הרוח. בנוסף לכך, ספורט זה גם מסייע בהפחתת חרדה, מאפשר הרפיה נפשית ומפחית מתח. זה גם מאפשר לך לישון טוב יותר ולהעלים נדודי שינה.

5. זה מחזק את הלב שלך

אחד היתרונות העיקריים של השחייה, שנכון לכל ענפי ספורט אירוביים, הוא שהיא מחזקת את תפקוד הלב ומשפרת את מערכת הדם שלך באופן כללי. המשמעות היא שהוא עוזר לווסת את לחץ הדם, מפחית את הסיכון לסבול מהתקפי לב, ואפילו "מנקה" את העורקים.

6. השחייה מאפשרת לך להתרועע יותר

אלא אם כן אתה משכיר בריכת שחייה רק לעצמך, או שיש לך בריכת שחייה אולימפית בבית, כדי לתרגל שחייה תצטרך ליצור אינטראקציה עם אנשים אחרים. בנוסף, הם עשויים אפילו להיות באותו גיל שלך ולהיות חברים טובים או חברים לאימון.

זהו יתרון גדול לאנשים שגרים לבד או שאין להם הרבה חברים, שכן זה יעזור ליצור קשר עם אנשים אחרים החולקים תחביבים דומים.

אולי תאהבו: האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?

החסרונות של השחייה

בעוד ששחייה היא אימון גוף מלא ויש לה הרבה יתרונות, עלינו לציין גם את חמשת החסרונות העיקריים של השחייה:

1. זה מגביר את הסיכון לפציעות מסוימות

אחד החסרונות העיקריים של שחייה הוא שהיא מגבירה את הסיכון לפציעות מסוימות. הסיבה לכך היא שהתנועות החוזרות ונשנות של השחייה עלולות לפעמים להזיק למפרקים או לגידים.

כתוצאה מכך, שחייה מגבירה את הסיכון לדלקת בגידים, אשר נוטה להופיע כאשר אתה עושה יותר פעילות גופנית מהמומלץ. זה יכול להשפיע על המפרקים וזה בדרך כלל די כואב.

2. זיהומים פטרייתיים

מיקוסיס, או זיהום הנגרם על ידי פטרייה, הוא עוד אחד מהחסרונות של שחייה. עם זאת, זה נכון לכל ספורט אחר אם אתה משתמש במקלחת בחדר הכושר לאחר אימון. פטרת כף הרגל היא אחד מסוגי המיקוזה הנפוצים ביותר ויכולה להופיע כאשר אינך מתייבש בין אצבעות הרגליים.

3. אלרגיות בעור

בריכות מחטאים עם הרבה מוצרים כימיים כמו כלור. חומר זה יכול לא רק ליצור אלרגיות בעור אלא יכול גם לגרות את הריריות, במיוחד את העיניים. אתה יכול להפחית את הסיכון לגירוי בעיניים על ידי חבישת משקפי שחייה באיכות טובה.

4. אתה צריך קצת ציוד נוסף

עלינו לציין גם את חמשת החסרונות העיקריים של השחייה
בעוד ששחייה היא אימון גוף מלא ויש לה הרבה יתרונות, עלינו לציין גם את חמשת החסרונות העיקריים של השחייה.

על מנת לתרגל שחייה, תזדקק לבריכה, אך גם לכמה ציוד או אביזרים חיוניים אחרים. לדוגמה, תצטרך בגד ים פעיל וכובע לראש שלך. בנוסף, לא תמיד יש בריכה קרובה לתרגול שחייה.

יתר על כן, אם תמצא בריכה ללכת אליה, כנראה תצטרך לשלם תשלום חודשי או שנתי.

5. אולי תפסיק בחורף

במהלך הקיץ, שחייה היא פעילות נפלאה כי היא מקררת אותך ומאפשרת לך להיות בבריכה מבלי לצאת לחופשה. עם זאת, כשיגיע החורף, סביר להניח שתעזוב את הספורט הזה.

הפעולות הפשוטות של החלפת בגדים, מקלחת, יציאה מהמים עם שיער רטוב והצורך לחשוב על בגד ים כשקר בחוץ, הם מספיק מוטיבציה להגיד "לא" לפעילות זו.

יחד עם זאת, לעתים קרובות אנו מתייחסים לשחייה עם הצטננות בחורף או שפעת. עם זאת, זה קורה כאשר אתה לא לובש מספיק בגדים חמים לאחר עזיבת חדר הכושר. בנוסף, זה יכול לקרות גם כאשר אתה מבלה יותר מדי זמן ללבוש בגדים רטובים.

אם אתה זהיר, אין שום סיבה שבסופו של דבר תהיה רע לאחר שיעור שחייה.

כפי שאתה יכול לראות, לשחייה יש יותר יתרונות מחסרונות. יתרה מכך, אתה יכול להפחית את הסבירות לחסרונות האחרונים של השחייה על ידי זהירות ושיפור הרגלים מסוימים.

אנו ממליצים לשחות לפחות פעמיים בשבוע כדי לנצל את כל היתרונות של השחייה.

פופולריים