טיפים להגברת ההתנגדות בזמן שחייה

טיפים להגברת התנגדות השחייה
טיפים להגברת התנגדות השחייה.
כשאנחנו מתחילים לשחות, אנחנו בדרך כלל מנסים לשחות מהר יותר ולאורך זמן. במאמר זה, נשתף כיצד להגביר נכון את התנגדות השחייה שלך.

ספורטאים רבים שואפים לשפר את ההתנגדות שלהם בזמן השחייה. לאחר שנכנסו לתחום הספורט המלהיב הזה, ספורטאים מנסים לעתים קרובות לשפר את הטכניקה שלהם כדי לשחות מהר יותר ויותר. על מנת להשיג מטרה זו, חשוב לעקוב אחר שורה של קווים מנחים עליהם נדון במאמר הבא.

טיפים להגברת התנגדות השחייה

התנגדות יכולה לעזור לשחיינים להיות יעילים יותר. התוצאה של אימוני התנגדות טובים תהיה מהירות וסיבולת גבוהות יותר כאשר מתמודדים עם מרחקים ארוכים יותר.

נשתף כיצד להגביר נכון את התנגדות השחייה שלך
במאמר זה, נשתף כיצד להגביר נכון את התנגדות השחייה שלך.

להלן מספר טיפים לשיפור ההתנגדות שלך בזמן שחייה:

 • צור קשר עם איש מקצוע מוסמך: כאשר מתחילים, עדיף להשקיע בשיעורי שחייה. שיעורי שחייה הם דרך מצוינת לשפר טכניקה. שימוש באיש מקצוע בהישג יד יעזור לך לזהות את הטעויות שלך ולשפר את הטכניקה שלך.
 • למד לשלוט בנשימה שלך: מציאת דפוס הנשימה הנכון חיונית לשיפור ההתנגדות. זה יאפשר לך לשמור על קצב קבוע לאורך מרחקים ארוכים יותר.
 • שפר את המצב הגופני שלך: אם תצליח לשפר את המצב הגופני הכללי שלך, זה יביא לכושר כושר טוב יותר בזמן השחייה. חשוב להגדיר מטרות מעוררות מוטיבציה וניתנות להשגה.
 • חיזוק פלג הגוף העליון והתחתון: על מנת לשפר את הסיבולת, תצטרכו להתאמן על הידיים והרגליים.
 • נסה להשתמש בכלי עזר: כלים כגון ציפה יכולים לעזור בשיפור הטכניקה.
 • הימנע מרפלקס valsalva: זהו רפלקס מולד שסוגר את דרכי הנשימה העליונות בזמן שאדם מאמץ מאמץ. על מנת למנוע זאת, השתדלו להירגע ככל האפשר בזמן השחייה.
 • בכל הנוגע לשיפור הטכניקה, חשוב לשים דגש על החלקה במים. נסה להגדיל את ההחלקה שלך במקום לבצע יותר משיכות. שימוש במגלשה יעילה יעזור לך להגביר את ההתנגדות.
 • נסה אימון סדרתי: זוהי אחת השיטות היעילות ביותר להגברת ההתנגדות. לדוגמה, התאמן בשחייה בסדרה של 100 עד 300 מטר. נסו סגנונות שונים וזכרו לנוח בין ההקפה. שימו לב למרחק שעבר ולא למהירות.

אימונים לשיפור ההתנגדות

כמו בכל תוכנית אימונים, על מנת לשפר את ההתנגדות שלך, תצטרך להכין תוכנית. התוכנית שלך צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע והיא צריכה להתבסס על הצרכים והמאפיינים האישיים שלך. להלן דוגמה לאימונים לשיפור ההתנגדות:

 • חימום: בצע שלוש הקפות של 100 מטר בקצב בינוני. קח הפסקה של 15 שניות בין כל סיבוב. המהירות שלך צריכה להיות בערך 50-60 אחוז מהקיבולת שלך. נסו שהטכניקה שלכם תהיה מושלמת ככל האפשר.
 • טכניקת שחייה: בצע הקפות של 8 עד 25 מטר. שחו ב-50-60 אחוז מהיכולת המרבית שלכם ותנוח 15 שניות בין כל סיבוב.
 • היבט עיקרי: התמקדות בנשימה כל 3 פעימות. ודא שאתה משתמש ברגליים שלך. נח 15 שניות בין סט לסט ונסה לבצע קצב מהיר יותר מאשר במהלך הקפות החימום שלך (60-70 אחוז). השלם 3 סדרות של 50 מטר, 3 סדרות של 75 מטר, 3 סדרות של 100 מטר ולבסוף 3 סדרות של 150 מטר.
 • קירור: אל תזניח את שלב ההתקררות. זה יעזור להתאוששות שלך להיות יעילה ככל האפשר. אפשרות טובה היא לשחות בעדינות במשך כמה דקות לאחר הפגישה.

כפי שאתה יכול לראות, אתה יכול להגביר את ההתנגדות שלך בזמן השחייה אם אתה מתכנן את התרגיל הנכון ואם אתה פועל לפי העצה שהוזכרה לעיל. עם מאמץ והתמדה, תוכל לראות את ההתקדמות שאתה מחפש!

פופולריים