סגנונות השחייה והיתרונות שלהם

לספורט זה יש מספר סגנונות שחייה וניתן למצוא את היתרונות שלהם בכל סגנונותיו
לספורט זה יש מספר סגנונות שחייה וניתן למצוא את היתרונות שלהם בכל סגנונותיו: זחילה קדמית, גב, חזה ופרפר.
למד על המאפיינים המיוחדים של כל סגנון שחייה ועל היתרונות שלהם כשאתה מתאמן עליהם. זה כיף וזה הספורט המושלם להתנתק מהכל בזמן שאתה במים.

שחייה היא ספורט שלם מאוד, מלבד היותה טובה לבריאותנו ומומלצת למחלות רבות. לספורט זה יש מספר סגנונות שחייה וניתן למצוא את היתרונות שלהם בכל סגנונותיו: זחילה קדמית, גב, חזה ופרפר.

סגנונות שחייה מרובים והיתרונות שלהם

זחילה קדמית

זהו הפופולרי ביותר מבין סגנונות השחייה המרובים, מקורו באוסטרליה. בתחרויות, זה ידוע כסגנון חופשי.

כדי לתרגל זחילה קדמית טובה, המטרה היא להשיג תנוחת נטייה טובה בהתקדמות על ידי הזזת הידיים בצורה חלופית, בדומה להבי טחנות רוח. יתר על כן, אתה צריך לנשום בזמן שאתה על הצד שלך ובועט ברגליים.

שחייה היא אחד מענפי הספורט המומלצים ביותר לאנשים עם בעיות גב.

שחיית גב היא אחד מסגנונות השחייה המרובים עם יתרונות רבים

סגנון זה ידוע בשם "זחילה לאחור". המאפיין העיקרי שלו הוא שאתה שוחה לאחור על הגב, מלבד הנפת הכתף המסוימת שלו. תנועות רגליים במשחה גב ידועות כקצב גב או פעימה גב. משיכת גב היא המומלצת ביותר מבין סגנונות השחייה המרובים לאנשים מבוגרים שיש להם בעיות גב, צוואר או חוט השדרה. זהו סגנון השחייה השלישי המהיר ביותר.

שחיית חזה: סגנון שחייה עם יתרונות רבים

כפי שאמרנו בעבר, זהו האיטי ביותר מבין סגנונות השחייה המרובים. היתרונות נמצאים במאפיין הייחודי של דחיפות הידיים והרגליים: הידיים והרגליים מפצלות את הדחף באופן שווה.

בשחייה במצב שכיבה, השחיין מחליף לסירוגין משיכות זרוע ורגליים. כתפיים וירכיים מבצעות תנועה למעלה ולמטה, מתווספת למכת היד המתואמת.

פרפר

סגנונות שחייה מרובים והיתרונות שלהם
סגנונות שחייה מרובים והיתרונות שלהם.

סגנון הפרפר הוא המודרני מכולם. זוהי וריאציה של משחי החזה, כאשר אחד המאפיינים המיוחדים שלו הוא תנועה מתמדת של כל הגוף, ויוצרת "S". על מנת להשיג דחף חזק יותר במים, ידיים ורגליים חייבות להיות מתואמות בצורה מושלמת.

היתרונות של סגנונות שחייה מרובים

שריפת שומן

שחייה היא תרגיל טוב לאנשים שירידה במשקל נמצאת במטרותיהם, בהתאם לעצימות ולסגנון השחייה, ניתן לשרוף בין 500 ל-600 קלוריות לשעה.

יתרונות קרדיו-נשימה

הלב יכול להגביר את זרימת הדם בעד 18 אחוז מאחר ששחייה משפרת את צריכת החמצן. זה מקטין את קצב הלב, תוך הגברת סיבולת לב-נשימה.

שיפור מחלות כרוניות

כאשר אתה מתרגל אימון אירובי בעצימות נמוכה במהלך אימונים ארוכים יותר, אתה מוריד את רמות הסוכר בדם, זה הופך את הגוף שלך לרגיש יותר לאינסולין ומפחית את רמות הסוכר בדם (סוכרת).

גמישות וגמישות מוגברת

כאשר אנו שוחים אנו משתמשים ברוב שרירי הגוף שלנו, (פלג גוף עליון ותחתון), מלבד פלג הגוף העליון והראש. זו הסיבה לכך שהגמישות של המפרקים שלנו מוגברת. השרירים נעשים חזקים יותר ומתחזקים יותר, במיוחד שרירי הגב שלנו. זה הופך אותו לפעילות גופנית מומלצת עבור אנשים הסובלים מבקע, מותניים וירכיים.

השפעה נמוכה על העצמות והמפרקים

כאשר אנו מטביעים את גופנו למים למטרות ספורט, אנו שוקלים פחות. הגוף אינו משפיע על הקרקע או על משטחים קשים כמו בענפי ספורט רבים אחרים. במקרה זה, המפרקים שלך סובלים פחות מבלאי.

שחייה, בכל אחד מסגנונותיה, בהחלט מומלצת. זה מספק לנו יתרונות בריאותיים ועוזר להוריד את רמות הלחץ שלנו.

פופולריים