סיבות אפשריות מדוע צעירים עוזבים את הספורט

מחסור בזמן מאלץ ספורטאים צעירים להפסיק את הספורט המועדף עליהם
במקרים רבים, מחסור בזמן מאלץ ספורטאים צעירים להפסיק את הספורט המועדף עליהם.
לעיסוק בספורט יש יתרונות רבים לצעירים. עם זאת, בני נוער רבים בסופו של דבר עוזבים את הספורט שלהם. במאמר זה, נדון בכמה מהסיבות הנפוצות ביותר מדוע צעירים עוזבים את הספורט.

לספורט יש תפקיד מרכזי בהתפתחותם של ילדים ובני נוער. עם זאת, אין זה נדיר שבני נוער מפסיקים ספורט מסיבה זו או אחרת. יכולות להיות מגוון סיבות לנסיגה זו. הם עשויים להיות תלויים לא רק במאפיינים האישיים של הספורטאי הצעיר אלא גם בהקשר החברתי -תרבותי שבו הם נמצאים.

אין ספק שפעילות גופנית מבוקרת ומאורגנת מייצרת יתרונות רבים לבריאותו של האדם. עם זאת, אנו רואים לעתים קרובות בני נוער עוזבים את הספורט המועדף עליהם.

כאשר בוחנים מדוע צעירים עוזבים את הספורט, עליכם לקחת בחשבון את כל ההקשר המקיף אותם. זה אומר שאתה צריך לקחת בחשבון את האינטרסים שלהם ואת החיפוש אחר הזהות שלהם. גם המטרות של נער בעיסוק בספורט חשובות. עבור חלק, זה התרועעות חברתית. אחרים רק רוצים לגלות עד כמה הפוטנציאל שלהם יימתח.

יחד עם זאת, אתה צריך להבין שבני נוער לא תמיד עוזבים את הספורט מבחירה שלהם. ישנם מצבים שבהם נסיבות שאינן בשליטתו של האדם מוציאות אותו מהמשחק. זה יכול להיות המאמן של הספורטאי, חוסר במשאבים הכלכליים הדרושים להמשך, תחרות מאחרים, או אפילו פציעות שמונעות השתתפות.

ישנן השלכות רבות כאשר ילדים או בני נוער מפסיקים לעסוק בספורט שלהם. לא רק שהם מפסיקים לקבל את היתרונות של עיסוק בספורט בילדות, אלא שיש להם סיכוי מוגבר לנהל אורח חיים בישיבה במהלך הבגרות. מחקר אחד מעריך שבנים נוטשים את הספורט לרוב בגיל 11. בנות נוטות יותר לנטוש את העיסוק האתלטי שלהן בסביבות גיל 12.

מהן הסיבות לכך שצעירים עוזבים את הספורט?

להלן, אנו הולכים לפרט את הסיבות העיקריות מדוע צעירים פורשים מספורט:

1- חוסר מוטיבציה

מהן הסיבות לכך שצעירים עוזבים את הספורט
מהן הסיבות לכך שצעירים עוזבים את הספורט?

הסיבה הראשונה שצעירים עוזבים את הספורט היא בגלל חוסר מוטיבציה ומחויבות. במילים אחרות, מגיע הזמן שהם לא נהנים ממה שהם עושים. זה בא לידי ביטוי בחוסר ההתלהבות שלהם מפעילות הספורט שלהם. בסופו של דבר, הם עשויים לעזוב את הספורט לגמרי כדי להקדיש את זמנם לדברים אחרים.

עם זאת, הירידה במוטיבציה יכולה לבוא כאשר הספורטאי הצעיר מוכנס לתפקיד משני בקבוצה. כשהם לא מרגישים חשובים, הם יכולים לאבד את התשוקה למשחק ואת הרצון להתחרות.

2- שחיקה

שחיקה תופסת את המקום השני ברשימת הסיבות שלנו מדוע מתבגרים וילדים עוזבים את הספורט. שחיקה מתרחשת כאשר מישהו מותש רגשית או פיזית עקב הדרישות הגבוהות של הספורט. עם זאת, ייתכן שתראה את זה גם בהגדרות כאלה שבהן לא מייחסת חשיבות לתוצאות.

"הכאב הוא זמני. הוא עשוי להימשך דקה, או שעה, או יום, או שנה, אבל בסופו של דבר הוא יירגע ומשהו אחר יתפוס את מקומו. אם אני אפסיק, לעומת זאת, זה נמשך לנצח".

-לאנס ארמסטרונג-

3- חוסר זמן

במקרים רבים, מחסור בזמן מאלץ ספורטאים צעירים להפסיק את הספורט המועדף עליהם. ליתר דיוק, ברוב המקרים, חוסר זמן ללימוד גורם להם לצמצם את הזמן שהם עוסקים בספורט או אפילו להפסיק לחלוטין. עם זאת, במקרים מסוימים, זה רק כדי שיהיה לך יותר זמן פנאי. זה הזמן שבו הזמן שהם השתמשו בספורט הופך לזמן שהם מבלים בסוגים אחרים של פעילויות.

4- פציעות

לבסוף, פציעות גורמות לבני נוער רבים לשים את הספורט בצד. למרות שגמילה בגלל פציעה היא הסיבה הפחות נפוצה לוותר על ספורט, זו מציאות. נכון שבשל גילם, רוב בני הנוער שנפצעים בספורט יכולים להחלים ובסופו של דבר להתחיל לעסוק שוב בספורט באותה רמה. עם זאת, פעמים רבות הפחד להיקלע לאותו מצב יכול לגרום להם לעזוב את הספורט ללא הגבלת זמן.

לבסוף, זכור שעליך להבין כל מקרה לגופו אם אתה באמת רוצה להבין את הסיבות לכך שאנשים עוזבים את הספורט. עם זאת, במקרים מסוימים, הסיבות לכך שצעירים נוטשים פעילות ספורטיבית יכולה להיות שילוב של דברים שונים. לכן חשוב לזהות מתי קורה משהו שיכול להשפיע על הרצון שלהם להמשיך ולעסוק בספורט.