מדוע קשה יותר לרדת במשקל לאחר הישנות?

בפוסט זה נסביר מדוע קשה יותר לרדת במשקל לאחר הישנות
בפוסט זה נסביר מדוע קשה יותר לרדת במשקל לאחר הישנות.
כשאנחנו מתחילים דיאטה, אנחנו בדרך כלל עושים את זה בהתלהבות ובשכנוע, אבל ככל שחולפים הימים, יכול להיות קשה יותר למלא אותה ואנחנו שוב עולים במשקל. לאחר מכן, יהיה לנו קשה יותר לרדת שוב במשקל.

ירידה במשקל היא מטרה שלא רק מועילה לנו מבחינה אסתטית אלא גם שומרת על בריאותנו. זה דורש רמה גבוהה של מחויבות וכוח רצון. עם זאת, זה נורמלי שיש הישנות ולאחר מכן, זה הופך להיות קשה יותר להשיג את המטרה. בפוסט זה נסביר מדוע קשה יותר לרדת במשקל לאחר הישנות. המשך לקרוא!

ישנן סיבות שונות לרדת במשקל: הרצון להיראות מסוגנן יותר, להשתפר בבריאות, לנהל חיים בריאים יותר ועוד. כדי לרדת במשקל, אנו עוקבים אחר צעדים מסוימים, כגון פעילות גופנית, אכילת תזונה בריאה ושינוי הרגלים מסוימים.

כאשר אנו מקבלים את ההחלטה הזו ומתחילים לבצע את השינויים הללו בתזונה ובשגרת היום שלנו, המוח שלנו מנסה להטמיע הכל בצורה הטובה ביותר. עם זאת, בכל רגע, סביר להניח שאתה "תרד מהדיאטה" או "תרמית", מה שמקשה עוד יותר על ירידה במשקל לאחר מכן. אנחנו נספר לך למה זה קורה.

זו לא התזונה הנכונה

רוב האנשים שעובדים כדי לרדת במשקל מצפים לקבל תוצאות במהירות. מסיבה זו, לעתים קרובות הם בוחרים בדיאטות מגבילות למדי מבלי להבין שהן עלולות להזיק לבריאותם.

כאשר אדם הנוהג לאכול כמויות גדולות מכל סוג מזון עובר דיאטה קפדנית, השינוי הפתאומי הזה מייצר שינוי הורמונלי תוך ירידה מהירה במשקל.

הקיצוץ המשמעותי בקלוריות בתזונה החדשה משפיע על רמות הגרלין והלפטין -הורמונים האחראים על ויסות תחושת הרעב והשובע. לכן, לא רק שקשה לרדת במשקל לאחר הישנות, אלא שזה לא יעיל מבחינה הורמונלית. לכן, האפשרות המומלצת ביותר היא לבחור בתזונה שבה הורמונים אלו יכולים לשתף פעולה ולא להזיק.

כוח רצון

לא רק שקשה לרדת במשקל לאחר הישנות
לכן, לא רק שקשה לרדת במשקל לאחר הישנות, אלא שזה לא יעיל מבחינה הורמונלית.

זוהי דרישה הכרחית כאשר מנסים לרדת במשקל: כוח רצון. הדברים החדשים שאתה חייב לעשות כדי לרדת במשקל צריכים להיות עקביים. כלומר, כל צעד חייב להיות בטוח, עם שכנוע, ושתי העיניים על המטרה.

אם אתה הולך לחשוב כל הזמן על כל מה שאכלת קודם, רוב הסיכויים שתתחיל לפתות את עצמך. יתרה מכך, אם אין לך הרבה כוח רצון, בסופו של דבר תיכנע לפיתוי. לפעמים הכניעה ל"אכילת פינוק" אחרי כל כך הרבה התנזרות יכולה להיות גרועה יותר מאשר לא התאפקת מלכתחילה.

בואו נסקור את זה עם דוגמה. נניח שיש לכם כמה ימים שרוצים לאכול שוקולד ואתם עוברים ליד קונדיטוריה שבה הריח של עוגות, בראוניז ועוגיות מדהים למדי. לבסוף, בסופו של דבר אתה נכנס ואוכל כל מיני ממתקים. בדוגמה זו, אתה יכול לראות איך אתה יכול בסופו של דבר לאכול פי שניים מרגע בודד של כניעה ללחץ.

הדברים האלה קורים, הבעיה היא שיש מקרים שבהם הנפילה כל כך גדולה שאתה הורס את כל מה שעבדת עבורו. זה, למעשה, מקשה עליך לרדת במשקל לאחר ההישנה מכיוון שאתה נכנס למעגל קסמים של עליות ומורדות.

סגנון חיים

לרדת במשקל זה לא רק להקטין את המספר על הסקאלה. ירידה במשקל מרמזת על שינוי באורח החיים, בהרגלים ובסדרי העדיפויות שלך. יש אנשים שלא מטמיעים את זה נכון; כלומר, הם מקפידים על דיאטה ומצליחים לרדת במשקל, אך לאחר זמן מה הם שוב עולים במשקל.

זה תוצאה של אי-שינוי הרגלים שלהם, כך שאין השפעה אמיתית לגבי היותם בריאים. לכן, הם לא מסוגלים לשמור על המשקל המתאים. זה חיוני להבין שמתוך כל הדברים שאתה עושה בתהליך כדי לרדת במשקל, אורח החיים שלך הוא הדבר שחייב להיות קבוע.

ירידה במשקל היא יותר מהישג אסתטי, זה הישג אישי שישפר את בריאותך. תזונה נכונה ופעילות גופנית מגבשים את הצעדים לקראת חיים ארוכים ומלאים, הן פיזית והן נפשית. אז, אל תחכו יותר, שנו את ההרגלים הרעים שלכם והיו מסוגלים להראות לעולם את הפוטנציאל שלכם.