כמה דוגמאות לספורטאים טבעוניים מקצועיים

זהו אחד המקרים המעניינים ביותר של ספורטאים טבעונים מקצועיים
זהו אחד המקרים המעניינים ביותר של ספורטאים טבעונים מקצועיים, כי אצנית המרתון הזו הפסיקה לאכול בשר כשהייתה רק בת שש.
ספורטאים טבעוניים הופכים נפוצים יותר ויותר. הם כבר לא חריגים לכלל. רבים החליטו לשנות את התזונה שלהם מסיבות בריאותיות, ואחרים בגלל הביצועים או האתיקה שלהם.

יותר ויותר אנשים מחליטים להפסיק לאכול בשר ומוצרים אחרים מהחי. ברור שאנו יכולים למצוא דוגמאות רבות בעולם הספורט. במאמר הבא נדבר על כמה ספורטאים טבעונים מקצועיים ועל התזונה שלהם.

ספורטאים טבעונים מקצועיים

אנשים בדרך כלל אומרים שטבעונות וספורט לא הולכים יד ביד, מכיוון שסוג זה של דיאטה אינו מספק את כל אבות המזון הדרושים. עם זאת, הספורטאים הטבעונים הללו מוכיחים שהכל תלוי עד כמה התזונה שאתה עוקב אחריהם מאוזנת. הם מצליחים בלי לאכול בשר!

1. ונוס וויליאמס, ספורטאית טבעונית מקצועית ברמה עולמית

אחת הטניסאיות המצליחות בהיסטוריה, עם שבעה תארי גראנד סלאם וקרוב ל-50 טורנירי WTA, בנוסף לזוגות, בהם זכתה עם אחותה סרינה. כאשר הרופאים אבחנו אותה עם מחלה אוטואימונית בשם תסמונת סיוגרן ב-2011, היא כמעט נאלצה לפרוש מבתי המשפט.

במקום זאת, היא החליטה להתחיל בתזונה טבעונית גולמית, במטרה לשחזר את בריאותה וביצועיה הספורטיביים. לקח לה פחות משנה עד שחזרה מנצחת.

בעוד שהיא טוענת שהיא 'מרמה' ואוכלת קצת בשר מדי פעם, היא מחשיבה את עצמה כספורטאית טבעונית. כשאחותה ראתה את השפעות הדיאטה על בריאותה, היא לא היססה להצטרף אליה למעבר. עכשיו שניהם טבעונים!

2. לואיס המילטון

אחד הנהגים הטובים בתולדות הפורמולה 1 החליט להפוך לטבעוני מסיבות אתיות בנוגע לאיכות הסביבה. לפי דבריו שלו: "כבני אדם, אנחנו באמת פוגעים בעולם. הזיהום שמגיע מגידול בקר הוא מדהים, הרבה יותר גבוה מהזיהום שנוצר ממטוסים או מכוניות. זה מטורף".

חוץ מזה, בכמה ראיונות, הוא הצהיר שצער בעלי חיים זה נורא, והוא לא רוצה להיות חלק בזה. לבסוף, הניסיון לחיות אורח חיים בריא יותר הוא מה שעזר לו בסופו של דבר לקבל את ההחלטה להפוך לטבעוני.

3. פיונה אלונים

הוא אולי אחד מהספורטאים הטבעונים המקצועיים המפורסמים ביותר בעולם הספורט
הוא אולי אחד מהספורטאים הטבעונים המקצועיים המפורסמים ביותר בעולם הספורט.

זהו אחד המקרים המעניינים ביותר של ספורטאים טבעונים מקצועיים, כי אצנית המרתון הזו הפסיקה לאכול בשר כשהייתה רק בת שש. למרות האמונה הרווחת, היא הצליחה להתחרות ולזכות בתארים בתנאים קיצוניים, כמו הקוטב הצפוני.

פיונה, המכונה 'מלכת האקסטרים', זכתה בתואר הנשי למרתון הקוטב הצפוני, עם טמפרטורות מתחת ל-6 מעלות צלזיוס וללא צריכת שומנים או בשר.

4. נובאק ג'וקוביץ'

הטניסאי הסרבי הוא עוד ספורטאי מקצועי שהחליט להפוך לטבעוני בתקווה לאכול תזונה בריאה יותר. בשנת 2011, נול החל לאכול דיאטה ללא גלוטן, אך הוא הפך לטבעוני זמן קצר לאחר מכן מסיבות אתיות, בריאותיות וביצועיות.

נראה שהוא לא נאבק יותר מדי מאז, שכן הוא כבש כמה תארים. ביניהם, אנו יכולים למצוא את אליפות אוסטרליה הפתוחה, רולאן גארוס, ארבעה טורנירים של ווימבלדון ושני תארים של ארה"ב הפתוחה. וזה אפילו לא נגמר; אשתו Jelena אפילו הבעלים של מסעדה טבעונית, ללא גלוטן וידידותית לסביבה במונטה קרלו.

5. Héctor Bellerín

שחקן הצד הספרדי של ארסנל החליט להפוך לטבעוני בשנת 2017. לטענתו בריאותו השתפרה באופן ניכר מאז. איך הוא עבר מאכילת הרבה בשר לא ניסה בכלל? זה קרה בגלל שיחה עם דיוויד הייר, אלוף אנגליה לשעבר במשקל כבד, שהוא גם טבעוני.

המטרה של בלרין הייתה לא לאכול בשר במשך שלושה שבועות, אבל השינויים והשיפורים בגופו היו כה גדולים שהוא החליט להאריך את האתגר. "התאוששות השרירים עדיפה לאחר המשחקים, ופציעות ארוכות טווח לא משפיעות עלי כל כך", אמר שחקן הכדורגל.

6. פרנק מדרנו, ספורטאי טבעוני חזק ומקצועי

הוא אולי אחד הספורטאים הטבעונים המקצועיים המפורסמים ביותר בעולם הכושר. Medrano הוא היוצר של Street Workout. סגנון האימון שלו מורכב מאימון עם משקל הגוף שלו, אבל הוא כולל גם דיאטה מסוג אחר.

מדראנו הבין שלכמה מעמיתיו שלא אכלו בשר יש מצב גופני מצוין והוא החליט לנסות את זה. הוא כל כך נהנה מהשינויים שהוא הפך לטבעוני. מדראנו מאוד קולני בנושא במדיה החברתית.

לבסוף, ספורטאים טבעוניים מקצועיים נוספים שאנו יכולים להזכיר הם: פטריק באבומיאן (מפתח גוף), קיירי אירווינג (שחקן כדורסל), נייט דיאז (UFC), סוריה בונאלי (מחליק), סטף דייויס (מטפס), ג'רמיין דפו (שחקן כדורגל), דייב סקוט (טריאתלט), אלנה קונגוסט (אצת מרתון), האנה טטר (גלישת סנובורד) ואלברטו פלאז (רוכב אופניים).