כל מה שאתה צריך לדעת כדי לשחק בדמינטון

יש כמה דברים שונים שאתה צריך כדי לשחק בדמינטון
כמובן, יש כמה דברים שונים שאתה צריך כדי לשחק בדמינטון.
אם אתם מחפשים ספורט משעשע שגם תובעני פיזית, אל תחפשו רחוק יותר: בדמינטון עשוי להיות האופציה המושלמת עבורכם!

בדמינטון הוא אחד מענפי המחבט הדינמיים ביותר שאתה יכול לשחק. זה בעצם דומה לשילוב של טניס, כדורעף וטניס שולחן בענף אחד. האם אי פעם שיחקת בו בעבר? נספר לכם הכל במאמר זה!

אנחנו יכולים לעקוב אחר מקורות הספורט האולימפי הזה כל הדרך חזרה להודו, באזור המכונה פוונה. עם זאת, זה התחיל לתפוס בבית בדמינטון, אנגליה בסביבות שנת 1873. בשנת 1893, איגוד הבדמינטון של אנגליה כבר היה קיים.

הפדרציה העולמית של בדמינטון נוסדה בשנת 1934, אך רק במחצית השנייה של המאה העשרים התרחבה המקצוע לשאר העולם. כיום, פדרציה זו כוללת למעלה מ-165 מדינות.

היבטים בסיסיים לשחק בדמינטון

בדומה לטניס וכדורעף, המטרה העיקרית במשחק הזה היא להכות את כדור השער ולהנחית אותו במגרש של היריב (בצד השני של הרשת). לשם כך, שחקנים משתמשים במחבטים קלים עם אחיזה ארוכה.

אתה יכול לשחק משחקי יחיד, משחקים כפולים (גם לגברים וגם לנשים) וגם בזוגות מעורבים. סוגי הזריקות ששחקנים יכולים להשתמש בבדמינטון הם:

  • מנקה: יש להם מסלול גבוה, ושחקנים מכוונים אותם לחלק האחורי של המגרש של היריב מהמגרש האחורי שלהם.
  • דרייב: כמו בטניס, דרייב הוא מכת ימין.
  • נפילה: במכה זו, הכדור נופל בחדות ליד הרשת.
  • לרסק: זה התקף התקפי פר אקסלנס; שחקנים משתמשים בו כדי להגדיר את הנקודה.
  • הגבהה נטו: זו זריקת מסלול גבוהה שמטרתה לנחות בחלק האחורי של המגרש, אך שיחקה מהמגרש הקדמי.
  • רגיל: זו זריקה שאין לה השפעה.
  • מתוח: שחקנים מבצעים את הזריקה בין החזה והברכיים.
  • Jumping Smash: שחקנים קופצים כדי להשיג זווית ריסוק תלולה יותר.

חוקי בדמינטון

למגרש בדמינטון יש צורה דומה למגרש טניס. עם זאת, הוא קצת יותר קטן: אורכו 44 מטרים ורוחבו 20 מטרים. המגרש מחולק לשניים על ידי רשת בגובה 5'1 אינץ'. בדיוק כמו בטניס, צדדי המגרש משמשים רק במשחק זוגות (ומכאן השם: סמטת זוגות). כאשר מדובר במשחק יחיד, השחקנים היצמד לחלק הפנימי של המגרש, המוגדר על ידי הצד של הרווקים.

באשר לניקוד, התאמה היא הטובה משלוש מערכות. השחקנים חייבים להגיע ל-21 נקודות בכל סט. הסט מסתיים בכל פעם ששחקן מגיע למספר הזה של נקודות כל עוד יש הפרש של שתי נקודות בינו לבין יריבו. להיפך, הסט יכול להאריך עד 30 נקודות.

אל תחכו לשחק בדמינטון
אל תחכו לשחק בדמינטון.

בבדמינטון, כל אחד משני שחקני הקבוצה יכול לירות. כמובן שכל יריב יכול לפגוע במעבורת פעם אחת בלבד. הם צריכים לחכות עד שהשחקנים האחרים יחזירו אותו כדי לפגוע בו שוב.

באשר להגשה, הן השרת והן המקבל חייבות להישאר במגרשי השירות עד שהשרת יכה את ה-shuttle. השרת חייב לפגוע במעבורת מאחורי הקו שמחלק את הצד שלו במגרש לשניים. התרנגולת חייבת תמיד לעבור על אותו קו בצד הנגדי של המגרש כדי שזה לא ייחשב כתקלה.

חלק מהמאפיינים בתנועה זו הם ש: ראש המחבט חייב להצביע כלפי מטה, השאטל חייב להישאר מתחת למותני השרת, ולהפתעתם של רבים, יריב יכול ליירט או לחסום את המעבורת המוגשת ברשת.

ציוד הדרוש לשחק בדמינטון

כמובן, יש כמה דברים שונים שאתה צריך כדי לשחק בדמינטון. אלו הם חלקי הציוד החיוניים:

מחבט

זה יכול להיות מחבט עץ, מתכת גרפיט או סיבי פחמן. יש לו חלקים שונים: האחיזה, הפיר והראש. הם קלים להפליא. מחבטי בדמינטון מקצועיים שוקלים בין 75 ל-90 גרם, בעוד מחבטים חובבים יכולים להיות מעט כבדים יותר.

קוקי

ידוע גם בתור ציפור או ציפור. ההיבט החשוב ביותר ב-shuttlecock הוא המהירות שלו. זה יכול להגיע במהירות של 124 קמ"ש אחרי ירייה התקפית.

דבר נוסף שצריך לשים לב אליו הוא שחלק מהנועות מגיעות עם נוצות אמיתיות או מלאכותיות, ויש גם כמה נוצות ניילון (בעיקר מתחילים שמשתמשים בסוג זה של ציפורי). לתרנגולת בסיס שעם בעל צורה מעוגלת. בדיוק כמו המחבט, תרנגולי בדמינטון הם קלים מאוד. הם שוקלים בסביבות 4,7 ו-5,5 גרם.

לבסוף, ראוי להזכיר שתחרויות הבדמינטון החשובות ביותר הן אליפויות העולם של BWF (נוסדה ב-1977), המשחקים האולימפיים ואליפויות הבדמינטון הפתוחות של כל אנגליה (טורניר שנתי בברמינגהאם, אנגליה).

אל תחכו לשחק בדמינטון. זה כיף במיוחד!

פופולריים