ענפי הספורט האולימפיים הוותיקים ביותר

למשחקים האולימפיים העתיקים היה אופי דתי למדי
למשחקים האולימפיים העתיקים היה אופי דתי למדי.
ישנם כמה ענפי ספורט אולימפיים שתחילתם אלפי שנים. האם אתה יכול לדמיין את היוונים הקדמונים מתחרים באולימפיאדה? כיום, רק הספורטאים הטובים ביותר שלנו ממשיכים להתחרות באירוע הספורט הבינלאומי המצופה הזה.

המשחקים האולימפיים מקורם ביוון, ליתר דיוק בעיר אולימפיה, לכבוד האל זאוס. באמצעות בדיקות שונות, ספורטאים גברים ניסו להידמות לאלוהות זו. האם ידעת שכמה ענפי ספורט אולימפיים עתיקים מתורגלים עד היום? במאמר זה, אנו רוצים להציג בפניכם כמה מהם.

ספורט אולימפי עתיק ומודרני

למשחקים האולימפיים העתיקים היה אופי דתי למדי. עם זאת, המשחקים שימשו גם להדגמת כוחם הפוליטי והצבאי של היוונים.

לפי אמונתם, הזוכה בכל מהדורה (הראשונה נקראה corebo) היה האיש שהכי דומה לזאוס במראה וביכולות. זו הייתה אחת הסיבות לכך שנשים לא יכלו להשתתף (עם זאת, הייתה להן תחרות משלהן, משחקי הראיאן, לכבוד הרה).

מספר אירועי ספורט, קרבות ומירוצים הרכיבו את המשחקים האולימפיים. בין הענפים הללו, אנו ממשיכים להתחרות בחמישה אירועים כל ארבע שנים במה שהוא אירוע הספורט החשוב ביותר בעולם כיום.

1. פנטאתלון

זה מורכב מחמישה מבחנים: מרוץ 180 מטר (אצטדיון), הקרב, הקפיצה לרוחק, זריקת הדיסקוס והשלכת הכידון. כיום, הם הוחלפו בסייף, שחייה, קפיצות רכיבה על סוסים, קליעה למטרה וריצת שטח.

היוונים ראו את הספורטאים שהתחרו בחמשת הימים הישנים עדיפים על שאר המשתתפים. הסיבה לכך היא שהם התאמנו בין כל אירוע אולימפי (ארבע שנים בין כל משחק) והיו חלק מהשירות הצבאי היווני.

2. זריקת כידון

כפי ששמו מעיד, ספורט זה דרש מהמשתתפים לזרוק כידון שנוצר על ידי מקל ארוך וקצה חד - עד כמה שניתן. ציידים לטווח ארוך יתחרו במשחק הזה.

האחרון מבין ענפי הספורט האולימפיים העתיקים האלה ידוע בתור קפיצה לרוחק
האחרון מבין ענפי הספורט האולימפיים העתיקים האלה ידוע בתור קפיצה לרוחק, זה מבחן אתלטיות.

לספורט האולימפי הזה הייתה, באותה תקופה, טכניקה שונה, שכן היא כללה שימוש ברצועות עור כדי להניע את הכידון, כמעט כאילו היה קשת.

3. איגרוף

איגרוף הוא ענף ספורט שנכלל בשלישיית ענפי לחימה יחד עם פאנקרציה והיאבקות. זה היה אחד הענפים ה"פופולריים" ביותר באותה תקופה מאז שיוונים רבים תרגלו אותו, גם כשלא השתתפו במשחקים האולימפיים.

לוחמים התאמנו על ידי פגיעה בשקי חול וכיסו את ידיהם, פרקי הידיים והאמות (אך לא את אצבעותיהם) ברצועות עור.

4. זריקת הדיסקוס

זהו עוד אחד מענפי הספורט האולימפיים שחי היום במשחקים מודרניים. מבחן אתלטי זה מורכב מזריקת חפץ עגול כבד (דיסק) ביד אחת.

בימי קדם הם לא קבעו את משקל הדיסק וגם לא את גודלו. ארכיאולוגים מצאו חתיכות של בין קילו אחד לארבעה בקטרים שונים, הרבה יותר גדולים מהנוכחיים.

5. קפיצה לרוחק, אחד מענפי הספורט האולימפיים המסורתיים

האחרון מבין ענפי הספורט האולימפיים העתיקים האלה ידוע בתור קפיצה לרוחק, זה מבחן אתלטיות. המטרה שלהם היא, אחרי התחלה בריצה, לקפוץ הכי רחוק שאפשר.

הקפיצה לרוחק נכללה בחמישייה והספורטאים נאלצו לשאת משקלים בידיהם. מסיבה זו, זה היה אחד המבחנים המסובכים ביותר מכל המשחקים.

כך או כך, בעל השיא נקרא Chionis, שיכול לקפוץ יותר משבעה מטרים. כיום, ספורטאים אפילו לא מגיעים לתשעה מטרים ולכן עלינו להכיר ביוונים על כישוריהם.

בנוסף לחמשת ענפי הספורט האולימפיים הללו, ישנם אחרים שאנו עדיין מתאמנים בהם גם היום, אם כי, עם שינויים קטנים, היוונים הקדמונים היו אירועי רכיבה על סוסים, שרבים מהם הביאו לתחרויות מודרניות, כגון קפיצה או אימונים על סוסים.

ראוי לציין שעד למשחקים האולימפיים בהלסינקי 1952, אזרחים לא הורשו להשתתף במשחקים, שכן אלו נועדו רק לקציני צבא. ההיסטוריה האולימפית שלנו עשירה ומרתקת מאוד!

פופולריים