ארגינין: ארבעה יתרונות בריאותיים לספורטאים

במאמר זה נסביר מה זה ארגינין ומה היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שיש לו עבור ספורטאים
במאמר זה נסביר מה זה ארגינין ומה היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שיש לו עבור ספורטאים.
ארגינין היא אחת מ-20 חומצות האמינו המרכיבות את החלבונים בגוף. בצורת L-Arginine שלה, מולקולה זו משמשת כתוסף ספורט. במאמר זה נדבר על כמה מהיתרונות האפשריים של צריכת חומצת אמינו זו.

ארגינין הוא אחד התוספים החדשים ביותר בתעשיית הכושר. השימוש בו התפוצץ בשנים האחרונות, שכן מומחים מבטיחים שהוא יכול לשפר את מצבו הפיזי והאסתטי של הספורטאי באמצעות מנגנונים שונים.

האמת היא שלמרות שאין לו כל כך הרבה הוכחות מדעיות כדי לגבות את זה כמו תוספי תזונה אחרים (כגון קריאטין), זה יכול להיות בעל השפעה חיובית על ביצועי ספורט. במאמר זה נסביר מה זה ארגינין ומה היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שיש לו עבור ספורטאים.

מה זה ארגינין?

ארגינין היא אחת מ-20 חומצות האמינו המרכיבות את הפפטידים והחלבונים בגופנו. כאשר הוא יוצר חלבונים, תפקידו הוא בעיקרו מבני. הסיבה לכך היא שהמולקולות הפועלות העיקריות בגופנו הן חלבונים. עם זאת, כאשר ארגינין זורם חופשי דרך זרם הדם בצורה של L-Arginine, יש לו כמה פונקציות מעניינות עבור ספורטאים.

L-Arginine, יחד עם תוספי ספורט אחרים כגון L-citrulline או תחמוצת חנקן, היא תרכובת הגורמת להרחבת כלי דם של העורקים והנימים. זה מאפשר אספקת דם גדולה יותר להגיע לשרירים, מה שמתורגם ליותר חמצן וחומרי מזון לביצוע תפקידיהם.

היתרונות של ארגינין עבור ספורטאים

נכון לעכשיו, ארגינין הוא תוסף עם מעט ראיות מדעיות לטובת היתרונות שלו. עם זאת, זה לא בהכרח דבר רע, שכן L-Arginine הוא תוסף חדש למדי.

כמה מחקרים הראו שזה יכול להגביר את ביצועי הספורט באמצעות מנגנונים שונים. עם זאת, יש צורך במחקר נוסף בהקשר זה כדי לאשר שזה באמת שימושי כתוסף לספורטאים.

בחלק זה, נדבר על היתרונות הפוטנציאליים שיכולים להיות לארג'ינין. כפי שהזכרנו קודם לכן, כל היתרונות נובעים מפעולת מרחיב כלי הדם שלו.

מסת שריר מוגברת

היתרונות של ארגינין עבור ספורטאים
היתרונות של ארגינין עבור ספורטאים.

הרחבת כלי הדם המיוצרת על ידי L-Arginine משפרת את אספקת החמצן וחומרי הזנה ברמה השרירית. לכן, תא השריר יקבל יותר דלק ויסבול אימונים קשים יותר.

עומסי עבודה גבוהים יותר יובילו להסתגלות טובה יותר לאימון ולהיפרטרופיה גדולה יותר. עלייה זו באנרגיית השריר המתקבלת יכולה לא רק לעזור לגוף שלנו לסבול אימונים תובעניים יותר אלא גם להתאושש טוב יותר לאחר כל אימון. הסיבה לכך היא שאפקט הרחבת כלי הדם משתרע מעבר לשעות האימון.

עליית כוח

אותו מנגנון שהסברנו בנקודה הקודמת גורם לעלייה בעליית החוזק. יש לכך שתי סיבות, הראשונה היא היפרטרופיה גדולה יותר, מה שהופך את תאי השריר עמידים יותר לעומסים שאנו מעבירים אותם. הסיבה השנייה היא שיפור ברמה העצבית.

הבסיס לכך הוא שבהינתן התרומה הגדולה יותר של חומרים מזינים, אנו מסוגלים לבצע יותר חזרות וסטים. בדרך זו, נוכל לשפר את דפוסי התנועה שלנו ואת הגיוס של שרירים.

איבוד שומן מוגבר

בעקבות אותו קו, אנו מגלים שהיכולת להתאמן יותר ותדירות יותר תאפשר לנו לשרוף יותר קלוריות. אם אנו מקפידים על תזונה נאותה, עלייה זו בהוצאה הקלורית יכולה להוות דחיפה למטרת איבוד השומן שלנו.

גוף שנראה טוב יותר

L-Arginine יכול לעזור לנו לשפר את האופן שבו אנחנו נראים אם יש לנו את המטרה הזו בראש כשהולכים לחדר כושר. אפקט מרחיב כלי הדם, למרות שהוא פועל בעיקר על עורקים ונימים קטנים, מגביר גם את זרימת הדם שמגיעה לוורידים של גופנו.

זה עוזר לנו להשיג כלי דם ונראות גדולים יותר של הוורידים השטחיים בגופנו. זוהי אחת המטרות העיקריות עבור מפתחי גוף ואנשים שהם קבועים בחדר כושר ורוצים להיראות עם גוון.

לסיכום, כדאי להדגיש כי אין להשתמש בתוספים אלו בשום צורה ללא התייעצות רפואית מוקדמת. רק רופא יכול להזהיר אותנו לגבי התוויות נגד של כל מקרה ספציפי ולומר לנו כמה עלינו לקחת, למקרה שיאשרו לנו את התוסף האמור.

פופולריים