איך לשכלל את סקוואט משקולת מעל הראש?

שכלול סקוואט משקולת מעל ראש מביא את כל היתרונות של הסקוואט הנפוץ ועוד
לסיכום, שכלול סקוואט משקולת מעל ראש מביא את כל היתרונות של הסקוואט הנפוץ ועוד.
בזמן שאתה מבצע סקוואט, חשוב לשלוט בטכניקה הנכונה. השימוש במוט יכול להגביר את האינטנסיביות ולהקל על התרגיל.

אם יש תרגיל שצריך ללטש בתרגול מתמיד, זה הסקוואט. על מנת לשכלל את סקוואט המשקולות, אתה חייב להתגבר בהצלחה על אתגרים בעבר כדי להיכנס לכושר.

רוב הספורטאים האולימפיים חייבים כל הזמן לשכלל את הסקוואט שלהם באמצעות משקולות. תרגיל זה המשלב גם משקולות וגם סקוואט הוא דרך לבצע פעילות אירובית ואנאירובית בצורה אינטנסיבית.

היתרונות של שכלול הסקוואט מעל הראש

באופן עקרוני, תרגיל זה מביא את כל היתרונות של הסקוואט הרגיל. המשמעות היא שכפיפות בטן אלו עוזרות לחזק את כל החלק המרכזי של הגוף. החלק המרכזי של הגוף מורכב מהאזור התחתון של הגב, הבטן, הישבן והארבע ראשי.

בנוסף, המאמץ שדורש מספר סדרות של כפיפות בטן עוזר לחיטוב כל השרירים סביב עמוד השדרה, הזרועות, הצוואר והשוקיים.

שיפור טכניקת הסקוואט שלך

לאחר שכלול הסקוואט, תוכל להרגיש את התפקיד שכל שריר ממלא בביצוע התנועה. זכור כי סקוואט מספקים גם פעילות גופנית קרדיווסקולרית. זה תרגיל שגם בצורתו הבסיסית הוא מלא ביתרונות.

כעת, אם תוסיפו סרגל מעל הראש לסקוואט שלכם, תשפרו משמעותית את היתרונות שהתקבלו מהתרגיל. ההיבט העיקרי שיש לזכור הוא שתחילה תצטרך לשלוט בטכניקת הרמת משקולות תוך כדי כפיפה. לאחר שעשית זאת, פשוט תצטרך להתחיל בקטן לפני הוספת משקלים נוספים.

סקוואט המשקולות מעליו יכול לשפר את רמת ההתנגדות והכוח שלך. התרגיל הזה הוא בהחלט למי שאוהב פעילות גופנית ולמי שמחפש אתגרי כושר חדשים.

טכניקה לשכלל את סקוואט המשקולות

טכניקה לשכלל את סקוואט המשקולות
טכניקה לשכלל את סקוואט המשקולות.

על מנת לבצע תרגיל זה, עליך להתחיל מנקודת ההתחלה הנכונה. הצעד הראשון הוא להכניס את הגוף למצב סקוואט. כפות הרגליים שלך צריכות להיות מופרדות באורך קצת יותר רחב מהכתפיים שלך. שמור על הגב והצוואר שלך מיושרים. לאחר מכן, קח את המוט והנח אותו על תמיכה שנמצאת סביב גובה החזה שלך.

כאשר מתחילים, עדיף להתחיל עם משקולות קלות. בעת הסרת המוט מהתמיכה, יש למתוח את הידיים לרווחה ולהוריד את הכתפיים. זכור להמשיך להסתכל קדימה. בשלב זה, הרגליים שלך צריכות להישאר מורחבות.

לאחר המיקום, הרם את המוט מעל הראש עם ידיים מושטות ובצע סקוואט. העקבים שלך לא צריכים לאבד מגע עם הקרקע. הברכיים שלך לא אמורות לעבור זווית של 90 מעלות. ברגע שאתה מגיע ל-90 מעלות, ספר עד שלוש או ארבע ולאחר מכן קום על ידי הארכת הרגליים, בדיוק כמו בסקוואט הבסיסי.

כמה עצות לשקול

סקוואט נחשב מוצלח אם שרירי הגוף מגיבים בצורה מספקת וכמובן אם אין פציעות או תנועות לא תקינות. העצה הראשונה היא לוודא שהזרועות והכתפיים שלך שומרות על המשקל בחוזקה, מורידות את השכמות שלך למטה ואחורה.

כדי לשכלל את הסקוואט, החזה שלך חייב להישאר זקוף. זכור להסתכל קדימה. על מנת להימנע מפציעות גב תחתון, נסו לשמור את הירכיים מעט פנימה. יש לכופף את אזור העכוז והבטן שלך בזמן הכריעה.

כשזה מגיע לקצב ולרגע הביצוע, עדיף לבצע תרגילים מסוג זה בתחילת שגרת הכושר שלך. אם הידיים שלך כבר מותשות הן לא יוכלו לשמור על המשקולת זקופה. עדיף להתחיל עם משקלים קלים כדי למנוע פציעות. אתה יכול להעלות את המשקל בשימוש בהדרגה.

לסיכום, שכלול סקוואט משקולת מעל ראש מביא את כל היתרונות של הסקוואט הנפוץ ועוד. תרגיל זה מכניס את שרירי הזרועות, הטרפז והתלת ראשי לפעולה. בקיצור, זה אימון בעל ביצועים גבוהים שכדאי לנסות לכלול בשגרה.

פופולריים