כיצד משפיעה הספירולינה על ביצועים ספורטיביים?

המשמעות היא שכרגע אין מספיק ראיות המצביעות על כך שספירולינה יכולה באמת לשפר ביצועים אתלטיים
המשמעות היא שכרגע אין מספיק ראיות המצביעות על כך שספירולינה יכולה באמת לשפר ביצועים אתלטיים.
על פי מחקרים שונים, תוספת עם נוגדי חמצון נוטה להשפיע לרעה על הביצועים הספורטיביים. במאמר זה, נדבר יותר על תוסף זה.

ספירולינה היא אצה שרבים נהגו לחשוב שהיא מזון-על. אחד המאפיינים העיקריים שלו הוא שזהו מקור לויטמינים מקבוצת B, אשר ממלאים תפקיד במטבוליזם האנרגיה.

הוא מכיל גם הרבה חלבון. עם זאת, חלבון זה הוא חלבון מהצומח ולכן אינו איכותי במיוחד. לספירולינה חסרות כמה חומצות אמינו חיוניות והיא קשה יותר לעיכול מחלבון מן החי. מצד שני, הוא מכיל גם הרבה ברזל.

מלבד כל זה, נבדקה גם ההשפעה הפוטנציאלית שלו על ביצועים אתלטיים, ובמאמר זה, נספר לכם מה הם וכיצד ניתן להשתמש בספירולינה ביעילות.

מעבר לאיכויות אלו, נחקרו גם השפעותיו האפשריות על ביצועי ספורט. במאמר זה, נספר לכם מה אומרים המחקרים וכיצד תוכלו להשתמש בתוסף זה ביעילות.

ספירולינה וביצועים אתלטיים

מאמר שפורסם בכתב העת Sports medicine קובע כי לתוספת עם נוגדי חמצון יש השפעה שלילית על הביצועים הספורטיביים. עם זאת, הדו"ח ציין כמה חריגים. אחת מהן היא ספירולינה, וישנה ההשערה שהיא יכולה להועיל לביצועי סיבולת.

ישנם אינדיקטורים המצביעים על כך שתוספי ספירולינה יכולים לשפר את חמצון השומן ולהפחית את חמצון השומנים הנגרם כתוצאה מפעילות גופנית. עם זאת, המחקרים העדכניים ביותר מצביעים על כך שספירולינה רק משפרת את הביצועים אצל אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר.

המחקרים הראו כי בשילוב עם פעילות גופנית, לספירולה הייתה השפעה חיובית על הרכב הגוף והכושר הקרדיו-נשמתי.

מעבר לכך, אין מחקרים המראים את ההשפעות הפוטנציאליות על ספורטאי עילית או ספורטאים עם משקל תקין. המשמעות היא שכרגע אין מספיק ראיות המצביעות על כך שספירולינה יכולה באמת לשפר ביצועים אתלטיים.

איך אנשים לוקחים ספירולינה?

אתה יכול לקנות ספירולינה כאבקה או לכסניות, והצריכה היומית היא בסביבות שני גרם על פני שתיים או שלוש מנות. לגרסת האבקה יש את היתרון שאתה יכול להוסיף אותה לשייקים או למיצים, אם כי יש אנשים שלא אוהבים את הטעם יותר מדי.

תוספת עם נוגדי חמצון נוטה להשפיע לרעה על הביצועים הספורטיביים
על פי מחקרים שונים, תוספת עם נוגדי חמצון נוטה להשפיע לרעה על הביצועים הספורטיביים.

בגלל הטעם שלו, הוא נצרך בדרך כלל כקנקנית. זה תוסף זול למדי שאתה יכול להשיג בקלות בצורה הטהורה. עם זאת, חשוב להדגיש שאין יתרונות ניכרים אלא אם כן אתם סובלים מעודף משקל או השמנת יתר.

ספירולינה ובריאות כללית

למרות שאולי אין לתוסף זה השפעה על הביצועים הספורטיביים שלך, חלק מהרופאים רושמים אותו מסיבות בריאותיות אחרות. ישנם מחקרים המקשרים בין צריכה קבועה של ספירולינה לבין ירידה בסיכון למצבים קרדיווסקולריים בטווח הבינוני עד הארוך.

כתוצאה מכך, זה עשוי להיות טוב לקחת את זה לצד כמה תרכובות נוגדות חמצון אחרות כדי לשפר את תפקוד הלב שלך. דוגמה טובה אחת יכולה להיות רזברטרול.

בכל מקרה, תזונה מגוונת ומאוזנת המורכבת ממוצרים טריים צריכה להספיק כדי להבטיח בריאות טובה לטווח בינוני וארוך ללא צורך בספירולינה.

לסיכום

ספירולינה היא מיקרו אצה שהפכה לטרנדית בשנים האחרונות בגלל היתרונות הבריאותיים שלה לכאורה. כתוצאה מכך, חוקרים חקרו את השפעותיו על ביצועים אתלטיים.

עם זאת, אף מחקר לא הראה יותר מאשר שיפור קל בביצועים עבור אנשים הסובלים מעודף משקל שיש להם תוכנית פעילות גופנית.

עם זאת, ההשפעות החיוביות שלו על בריאות הלב וכלי הדם עשויות להיות מבטיחות, במיוחד בשילוב עם נוגדי חמצון אחרים כגון פלבנואידים.

מבחינת הבריאות שלך, האסטרטגיה הטובה ביותר היא להקפיד על תזונה מגוונת ומאוזנת. הקפד לאכול מספיק מוצרים טריים ולהימנע ממזון מעובד יהיה מספיק טוב.

אם אתה מחפש לשפר את הביצועים הספורטיביים שלך, ישנם חומרים ארגוגניים אחרים בשוק. לדוגמאות כמו קריאטין, קפאין ובטא-אלנין יש השפעות מוכחות בניסויים אקראיים.

חומרים אלו ישפרו את הביצועים האתלטיים עבור ספורטאים חובבים ומקצוענים ללא תופעות לוואי מזיקות.

פופולריים