יריבים שחולקים אצטדיון

ניתן לכם עוד כמה דוגמאות של יריבות שחולקות אצטדיון
לסיום, ניתן לכם עוד כמה דוגמאות של יריבות שחולקות אצטדיון.
עבור אנשים רבים, זה נראה מופרך לחלוטין עבור יריבים לחלוק אצטדיון! במיוחד בספורט תחרותי כמו כדורגל. אבל, זה קורה!

אולי הדוגמה הטובה ביותר ליריבות שחולקות אצטדיון היא זו של אינטר ומילאן. אבל, הם לא היחידים. במאמר זה, אנו הולכים לספר לכם הכל על אותן קבוצות שטוענות לאותה אדמה כמו היריבות הנצחיות שלהן.

מי הן היריבות שחולקות אצטדיון?

נראה כי זהו נוהג נפוץ מאוד באיטליה ובמקסיקו. יש כמה זוגות של יריבות שחולקות אצטדיון במדינות האלה. איך הם עושים את זה? זה מאוד פשוט, למעשה. הסוד הוא לא לשחק באותו מקום באותו יום.

כאשר יש ביניהם עימותים, הקבוצה האורחת צריכה להשתמש במדי הספסל שלה למרות שזה האצטדיון הביתי שלה! הנה כמה מהדוגמאות המפורסמות ביותר לסוגים אלה של יריבים:

1. בין מילאנו (סן סירו)

אצטדיון סן סירו, או ג'וזפה מאצה, נקרא לכבודו של אחד השחקנים הגדולים ביותר שלבשו את הצבעים של שתי הקבוצות המילאנזיות הללו. אלה אדום ושחור עבור AC Milan וכחול עם שחור עבור Inter FC.

שני המועדונים היו יריבים מההתחלה. זה בגלל שמילאן הלכה בדרכה. הקבוצה החדשה, inter FC, תקבל שחקנים בינלאומיים.

האצטדיון המדובר נבנה בשנת 1925. הוא היה בבעלות רוסונרי. אף על פי כן, כמה שנים לאחר מכן המועדון מסר אותו לממשלה המקומית. ב-1947 החליטו שגם האינטרנציונל ישחק שם.

2. קלאב אירופה - קרוז אזול (אצטקה אצטדיון)

אצטדיון מקסיקו סיטי זה אירח כמה מהמשחקים החשובים בעולם. למשל, הם אירחו פעמיים את גמר גביע העולם. הראשון היה ב-1970 בין איטליה לברזיל. השני היה ב-1986 בין ארגנטינה לגרמניה. אבל, זה גם היה שדה הקרב למשחקים רבים בין שתי הקבוצות שמשתמשות בו כאצטדיון ביתי. שתי הקבוצות הללו הן קלאב אירופה וקרוז אזול, שהן היריבות הנצחיות של מקסיקו סיטי.

"הקולוסוס של סנט אורסולה" ממוקם בקויואקאן והוא פתוח מאז 1966. מאז 1970 הוא היה עד למספר משחקי גמר של הליגה המקסיקנית. מלבד השימוש באירופה - הן נבחרת הנשים והן - וקרוז אזול, האצטדיון מארח את משחקי הנבחרת הלאומית.

3. פלמנגו - פלומיננסה (אצטדיון maracana)

יש כמה זוגות של יריבות שחולקות אצטדיון במדינות האלה
יש כמה זוגות של יריבות שחולקות אצטדיון במדינות האלה.

מי לא מכיר את אצטדיון מרקנה המיתולוגי? אורוגוואי ניצחה שם את נבחרת הבית בגמר גביע העולם ב-1950. ובל נשכח שמשחקי הכדורגל של אולימפיאדת ריו 2016 נערכו שם.

עם זאת, מה שרבים אולי לא יודעים הוא ששתי קבוצות יריבות חולקות את האצטדיון הזה. אלו הם הפלמנגו והפלומנזה. הראשון שבהם נוסד בשנת 1985. שחקניו לובשים מדים של אדום ושחור. השני, מצדו, נוסד בשנת 1902. שחקניו לובשים בצבע אדום, ירוק ולבן.

ה-Rio Classic בין שפעת ופלולה הוא אירוע ענק. בשנת 1963 כמעט 200,000 אנשים השתתפו במשחק.

4. רומא- לאציו: יריבות איטלקיות שחולקות אצטדיון

עוד אחת מהיריבות שחולקות אצטדיון ממוקמת בבירת איטליה עצמה. ה-Associazione Sportiva Roma (AS Roma) נוסדה בשנת 1927. המדים שלה סגולים עם כמויות קטנות של צהוב. מצד שני, ה-societa sportiva lazio היא קבוצה ותיקה יותר משנת 1900. הם לובשים שמיים כחולים ולבנים.

זו יריבות ארוכת שנים. לכן זה כל כך מפתיע אותנו ששתי הקבוצות האלה ישתמשו באותו אצטדיון. כאן הם נלחמים זה בזה על מה שהם מכנים הדרבי די רומא. אוהדי רומא יושבים ביציעים הדרומיים בעוד שהלאציו כובשים את הצפוניים. אצטדיון אולימפיקו ברומא הוא גם המארח של המשחקים של קבוצות הכדורגל והרוגבי הלאומיות של המדינה.

5- אטלס - UDEG (אצטדיון ג'אליסקו)

עכשיו אנחנו חוזרים למקסיקו, שם יש עוד סיפור של יריבות שחולקות אצטדיון. הסיפור הזה מתרחש בעיר גוודלחרה. האצטדיון נוסד בשנת 1960 וגם קבוצות אטלס ואוניברסיטת גוודלחרה (UDG) מכנות את המקום הזה בית.

הראשון שבהם נושא את שמו של הטיטאן מהמיתולוגיה היוונית. שחקניו לובשים שחור ואדום לכבוד לורנצו הקדוש הקדוש הקדוש. השני שבהם, שרוב המעריצים מכירים בתור האריות השחורים, מייצג את האוניברסיטה המקומית. במקרה שהיריבות בין השניים נובעת מעצם העובדה שהם צריכים לחלוק אצטדיון.

לסיום, ניתן לכם עוד כמה דוגמאות של יריבות שחולקות אצטדיון. סמפדוריה וגנואה עושות זאת באיטליה עם אצטדיון ה-luigi ferraris. אתלטיקו נסיונל ואינדפנדיינטה דה מדיין, שתי קבוצות קולומביות, חולקות את אצטדיון Atanasio Girardot. יש את צ'יבו ורנו והאלאס ורונה, צמד נוסף של יריבות איטלקיות שחולקות את אצטדיון מרקנטוניו בנטגודי. יש גם את Independiente de Santa Fe ו-Millonarios. אלו היריבות הקולומביאניות שחולקות את אצטדיון נמסיו קמאצ'ו אל קאמפין.

פופולריים