אימון שחקני כדורגל נוער עילית

המפתח להפיכתו למאמן עילית בכדורגל נוער טמון באימון נכון של השחקנים השואפים
המפתח להפיכתו למאמן עילית בכדורגל נוער טמון באימון נכון של השחקנים השואפים.
המפתח להפיכתו למאמן עילית בכדורגל נוער טמון באימון נכון של השחקנים השואפים. בפוסט שלנו היום, אנחנו רוצים להסביר איך אתה יכול לעזור להניע את ההתקדמות שלהם.

כשמדובר בשחקני נוער עילית שנמצאים בדרכם להיות מקצוענים, יש חשיבות מכרעת ליישום אימונים המתאימים לגילם הנוכחי. אימון נכון יכול למקסם את הפוטנציאל של אדם וקבוצה כאחד.

חשוב גם לדחוף את הלמידה שלהם קדימה ולהשתמש בטקטיקות הנכונות כדי לעזור להם להבין את יסודות הכדורגל. יסודות הכדורגל הללו ילכו יד ביד עם ההתפתחות הקוגניטיבית, הרגשית והמוטורית שלהם.

בנוסף, גישות חיוביות לפתרון בעיות הן כפרט והן כקבוצה הן הבסיס להיות חלק מצוות. הוא מעגן אותם בערכים ובהתנהגות הולמת. כל תרגול צריך לכלול את כל הרצינות, השמחה והמוטיבציה הדרושים למפגש על מנת ליצור מסגרת שבה ההנאה מהספורט במלואה יכולה להיות בראש סדר העדיפויות.

מתודולוגיה לנוער המובחר

בתרגוליהם, המאמנים צריכים להשתמש בכמה שיותר אלמנטים וכמה שיותר תשתית. האימונים צריכים להיות מהנים ולכלול שימוש בכדור. הם צריכים להיות מסוגלים לעורר את תשומת הלב של השחקנים.

בינתיים, מאמנים צריכים גם לעבוד בהדרגה על מיומנויות אישיות כמו מסירות, שליטה, זריקות לעבר השער או ספרינט ומיומנויות קבוצתיות כמו מיקום, שמירה על שליטה בכדור וכיסוי יריב.

ישנם סוגים שונים של תוכניות אימונים בכדורגל נוער עילית
ישנם סוגים שונים של תוכניות אימונים בכדורגל נוער עילית.

על מנת להכשיר קבוצת נוער מובחרת להצלחה, המאמנים צריכים להעריך כל הזמן את היכולת והתכונות הקבוצתיות והפרטניות. חלקם עשויים לכלול תפקידים, עבודה קבוצתית, יד ימין או שמאל, חובות בשטח וטווח קשב וכו'.

תרגול למקצועני כדורגל נוער שואפים ומובחרים

ישנם סוגים שונים של תוכניות אימונים בכדורגל נוער עילית. הם משתנים בעצימות וביעדים או בתרגילים:

 • חימום: משחקים דינמיים שעוזרים לילדים להתמקד ולהיכנס לקצב הנכון לתרגול. על המאמנים לתת הדרכה מספקת ובדרך לממש את יכולת התגובה של השחקנים שלהם, תוך שילוב של אלמנטים למידה שונים בו-זמנית בחימום. החימום מסתיים במתיחה ונמשך בין 10 ל-15 דקות.
 • תרגילי התחלה: תרגילים קצרים בזוג או קבוצתי המפעילים את התנועות המוטוריות שהשחקנים צריכים לצורך התרגול. תרגילים קבוצתיים לבניית צוות הם גם אופציה ומסגרת זמן של 10 עד 20 דקות.
 • אמצע: סט של תרגילים במקום, כל 5 עד 8 דקות, העולים בהדרגה ברמת הקושי.
 • גבוה: תרגילים המכסים יותר מהתחום. תרגילים אלו מטרתם לעזור לשחקנים לעבוד ולנוע יחד, בהתאם לאסטרטגיה של המאמן. הם גם שואפים לחזק את הכישורים הדרושים לשחקנים עבור כל עמדה על המגרש. הזמן הכולל הוא 20 עד 30 דקות.
 • גמר: שחקנים עוברים לתרגול תרגילים כגון זריקות עונשין, זריקות רגילות לעבר השער ומשחק לפי פקודות. החלק האחרון של האימון נמשך חמש דקות ומסתיים במתיחות.

הכשרה מיוחדת

כל ילד צריך כיוון מיוחד בעמדה שהוא בדרך כלל משחק. ככל שהשחקנים משחקים יותר ויותר משחקים, המאמנים שלהם מעריכים את הכישורים שהם צריכים לעבוד עליהם ומעצבים אימונים מותאמים אישית עבור השחקנים שלהם.

בכל אימון, שחקן אחד או שניים נבחרים לעקוב אחר שגרת אימון שונה. הטיפול המותאם אישית בונה את מערכת היחסים שלהם עם המאמן שלהם וגורם להם להרגיש חשובים.

התפתחות

בין גיל שש לשמונה, לילדים יש רמת פוטנציאל דומה - למעט מקרים חריגים כמובן. מאמנים יכולים לפתח את הפוטנציאל שלהם לכדי כישורים על ידי ניסיון להפחית את הסחות הדעת באימונים שלהם.

לפיכך, התרגולים צריכים להיות דינמיים, מתקדמים ולא נרחבים מדי. בנוסף, התרגילים צריכים ללכוד את תשומת הלב של השחקנים. זה שילדים מבינים את המשחק לא אומר שלכולם יש את המיומנות המוטורית המתאימה להיות שחקן כדורגל טוב.

אימון פרוגרסיבי הוא הפתרון. עם הזמן, האחריות מחולקת באופן שילדים יוכלו ללמוד כיצד לעקוב אחר תנועות בצורה נכונה. בתורו, הם יהיו בטוחים יותר כאשר הם צריכים לבצע את התנועות הללו במשחק בפועל.

תרגילים פרוגרסיביים

לדוגמה, תרגול ראש הוא דוגמה לתרגיל פרוגרסיבי שבו שחקנים עובדים על הקפיצה, מיקום הגוף ותנועות הראש שלהם עם כדור קל יותר - כמו כדורי כדורעף. התרגיל עוזר לשחקנים לעקוב אחר התנועות הנכונות עם יותר ביטחון ודיוק.

ברגע שהשחקנים מראים התקדמות טובה בשלב הראשון, הם עוברים לעשות את התרגיל עם כדור כדורגל אמיתי. על ידי אימון עם כדור כדורגל, הם יסתגלו לתנאי המשחק האמיתיים על פני אימונים.

איך מאמנים מנהלים את הרגש על המגרש?

רגש הוא היבט מכריע של כדורגל; אנחנו לא יכולים לשכוח איך מאמנים מתמודדים עם ניצחון או תבוסה תמיד יהיו דוגמה לילדים. דבר נוסף שאנחנו לא יכולים, ואסור לנו, לשכוח הוא ששמחה והתרגשות צריכים להיות מה שמניע אותם לשחק.

קבוצות כדורגל צריכות לחוות תסכולים וחגיגות ביחד. הדינמיות של המשחק צריכה לשמש כדי ללמד את השחקנים איך להתמודד עם מכשולים ואת הפרסים שיבואו עם הזמן.

על מנת להכשיר קבוצת נוער מובחרת להצלחה
על מנת להכשיר קבוצת נוער מובחרת להצלחה, מאמנים צריכים להעריך כל הזמן את היכולת והתכונות הקבוצתיות והפרטניות.

כל שחקן צריך להרגיש מרוצה כשחקן בקבוצה שלו. לבסוף, סבלנות וחיזוק חיובי יהפכו שניהם דרכים בסיסיות לטפל בכל השחקנים.

כדורגל נוער עילית, כלי חברתי

מתוך הבנת הכדורגל כענף ספורט שיכול לעזור לפתח אופי חיובי, מאמנים צריכים לכפות כללים המעודדים תחושת שייכות ואחווה. עבור הדינמיקה הקבוצתית הנכונה, נורמות ההתנהגות הבאות צריכות להיות נוכחות בפרקטיקות:

 • דיקנות
 • פשרה
 • עבודה קשה
 • מערכת יחסים חיובית עם חברי הצוות
 • כבוד כלפי היריב
 • כבוד כלפי מדים ומראה חיצוני
 • שייכות

ניהול מצבים בין ילדים להורים

במהלך השבועות הראשונים של תחילת העבודה, מאמנים צריכים ליצור קשר עם הורי נוער עילית על מנת לתקשר כיצד הם עובדים ולפתור קונפליקטים. ההורים צריכים גם למלא תפקיד בהכשרת ילדם. הם צריכים לתמוך בהם ולעזור ליצור סביבה בריאה לכולם.

בנימה אחרת, בריונות לא יכולה להיות טאבו או השפלה דרך להתייחס לאחרים. המאמנים צריכים לעבוד עם הילדים הנוטים יותר להציק כדי להשתמש בהשפעתם בצורה חיובית ומאחדת עבור הצוות שלהם. כמו כן, מאמנים חייבים לעבוד גם עם אותם ילדים שסביר להניח שהם קורבנות יתנתקו מתפקיד זה.

אתה עשוי לחשוב שמאמן כדורגל נוער עילית תהיה עבודה קלה. אבל עבודה עם ילדים פירושה להיות חלק פעיל בהתפתחותם, לעבוד איתם מדי יום כדי לשפר את כישוריהם.

מאמנים צריכים להיות בקיאים בתחומים אחרים מלבד ספורט. לא פעם, מאמנים צריכים לשים טקטיקות וטכניקות בצד ולהציב עדיפות להיבטים רגשיים.

פופולריים