האם עלינו לאכול סביב המקצבים הצירקדיים?

מטרת השימוש במקצבים הצירקדיים היא לצרוך קלוריות בקצב הנכון לאורך היום
מטרת השימוש במקצבים הצירקדיים היא לצרוך קלוריות בקצב הנכון לאורך היום.
מטרת השימוש במקצבים הצירקדיים היא לצרוך קלוריות בקצב הנכון לאורך היום. זה יאפשר לנו לשמור על תקופות מנוחה נאותות, תוך שמירה על האנרגיה הדרושה במהלך היום.

כולנו שמענו את הדרכים השונות שבהן נוכל להוריד כמה קילוגרמים מיותרים. בין אם אתה מתאמן באופן קבוע או לסירוגין, אולי שמעתם על המקצבים הצירקדיים כדי להנחות את התזונה שלכם? במאמר זה, נחקור הכל על תרגול זה.

מהם מקצבי יממה?

למרות שזה מושג מסובך להבנה, כאן ננסה לפשט אותו ככל האפשר. אז בואו ניקח בחשבון שהגוף שלנו עובד אחרת במהלך היום מאשר במהלך הלילה.

אנחנו בעיקר יצורים יומיומיים. במילים אחרות, כל תפקודי הגוף שלנו, כולל חילוף החומרים, נמצאים בשיאו במהלך היום. בינתיים, בלילה הפונקציות הללו רדומות בעיקרן.

עם זאת, עלינו להבין גם שאור השמש שולח אותות מסוימים לגופנו או ל"שעון הביולוגי" שלנו. האותות הללו עוברים ישירות להיפותלמוס שלנו, שיש לו השפעה ישירה על מהירות חילוף החומרים שלנו בזמן נתון.

חלק זה של המוח סופג את אור השמש ומייצר אדרנלין כדי לעזור לנו לתפקד בשעות היום. הוא מספק מלנין וסרוטונין כדי לעזור לנו לנוח במהלך הלילה. אז איך חילוף החומרים שלנו משתנה במהלך היום בהתאם למחזור הזה?

עד כמה תרגול זה יעיל?

אם המטרה שלנו היא לרדת במשקל, הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא תזונה דלה בקלוריות, שתייה מרובה של מים ופעילות גופנית סדירה. עם זאת, עלינו לתת לגוף שלנו מספיק קלוריות כדי לעמוד בתפקודי היומיום שלו. אחרת, אנו עלולים לקבל את הדחף לבקר במקרר בלילה.

הדיאטות דלת הקלוריות שלנו חייבות ללכת יד ביד עם סוג הפעילות שאנו מצפים לעשות. אם לא ניתן לגוף שלנו את הקלוריות שהוא צריך במהלך היום, בלילה נצטרך לאכול יותר. ובמהלך הלילה, חילוף החומרים שלנו מתכונן להאט.

אתם בטח תוהים אם הדיאטה הזו סביב מקצבים צירקדיים באמת עובדת
עכשיו, אתם בטח תוהים אם הדיאטה הזו סביב מקצבים צירקדיים באמת עובדת.

ללא ספק, תרגול זה יוביל לעלייה במשקל בטווח הארוך. סביר להניח שבלילה נרגיש הרבה יותר רעבים, מה שיוביל אותנו לצרוך יותר סוכרים ופחמימות.

סוכרים ופחמימות מתאימים לארוחת בוקר בריאה. בזמן הזה קרוב לוודאי שתנצלו את האנרגיה שלהם במהלך היום ולא תסתכנו בעלייה במשקל.

הבעיה האמיתית היא כשאנחנו אוכלים אותם בלילה כשאנחנו לא צריכים כל כך הרבה אנרגיה. לאחר מכן, הגוף שלך הופך את כל עודפי הפחמימות והסוכרים לשומן, והם מצטברים באזורים שמשנים את צורת הגוף שלך. תרגול זה יהפוך למזיק אם זו התנהגות קבועה בחיי היומיום שלך.

עכשיו, אתם בטח תוהים אם הדיאטה הזו סביב מקצבים צירקדיים באמת עובדת. ובכן, זה כן, והנה הסוד להשגת ביצועים מיטביים.

הסוד למקצבים הצירקדיים: תזונה מודרכת

יש פתגם ידוע האומר שעלינו " לאכול ארוחת בוקר כמו מלך, ארוחת צהריים כמו נסיך ולסעוד כמו אביון ". זהו, למעשה, הסוד של דיאטת הקצב הצירקדי הזה.

יש תמיכה מדעית לפרקטיקה הזו. בבוקר, רמות האינסולין שלנו עולות, מה שמאפשר לנו לעכל טוב יותר פחמימות וסוכרים. עם זאת, בערב, רמות האינסולין יורדות והגוף מתחיל לאגור את הפחמימות והסוכרים שהוא כבר לא יכול לעבד.

לכן, זו הסיבה מדוע אף פעם לא מומלץ לצרוך פחמימות וסוכרים בלילה. ולכן, דיאטה מונחית על ידי המקצבים הצירקדיים היא יעילה, כל עוד נזכור את הנתונים התזונתיים הנכונים.

זכור, לא הכל קשור לקלוריות. חשוב לוודא שהקלוריות שאנו מכניסים לגופנו נושאות גם תזונה מאוזנת עם רכיבי תזונה נכונים. אם אנו צורכים קלוריות ריקות ללא חומרים מזינים כלשהם, הגוף שלנו יגיב בהתאם.

לסיכום, תזונה דלת קלוריות ומאוזנת עם ארוחת בוקר גדולה, ארוחת צהריים בינונית וארוחת ערב קטנה בהחלט תעזור לכם לרדת במשקל. בנוסף, תרגול זה יכול לעזור לשמור על המשקל הטבעי הנכון לגופנו.

פופולריים