היתרונות של זרעים ואגוזים

היתרונות של זרעים ואגוזים
היתרונות של זרעים ואגוזים.
אם אגוזים אינם חלק מהתזונה היומית שלכם, מאמר זה יגרום לכם לשקול לאכול ולכלול אותם. זרעים ואגוזים מספקים הרבה חומרים מזינים ופחמימות טובות שיעזרו לכם להישאר בכושר מושלם.

אכילת זרעים ואגוזים יכולה לשפר את איכות החיים שלך! הם יכולים לעזור לך להישאר צעיר, למנוע מחלות ולהזין את הגוף שלך. במאמר זה נסביר את הסיבות החשובות מדוע זה נוח להוסיף אותם לתזונה היומית שלך.

זרעים ואגוזים נצרכים ברחבי העולם. כמובן, יש להם שמות בודדים. ובכל זאת, גם כשהם טעימים ונראים שונים מאוד, הם מקובצים תחת השם "אגוזים". ככלל, אגוזים מכילים פחות מ-50 אחוז מים.

בוטנים, שקדים, אגוזי מלך, צנוברים, אגוזי לוז וערמונים, בין היתר, לכולם יש תכונות שונות שהופכות אותם למזון נהדר להוסיף לחטיפים שלך. המשיכו לקרוא כדי לגלות מה הם!

היתרונות של זרעים ואגוזים

1. יש להם איכויות נוגדות חמצון

אגוזים הם מקור מצוין לנוגדי חמצון. אם אינכם צורכים סוגים כמו שקדים ופיסטוקים, זה הזמן לכלול אותם בתזונה ולהתחיל ליהנות מהיתרונות שלהם.

לנוגדי החמצון הקיימים באגוזים יש את היכולת להילחם בלחץ חמצוני על ידי נטרול רדיקלים חופשיים. זה למעשה מקטין את הנזק לתאים ומונע מחלות.

במובן זה, נוגדי חמצון המצויים באגוזים עוזרים לנו להישאר צעירים יותר מכיוון שהם מעכבים את ההזדקנות. באותו אופן, הם יכולים להפחית את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם ונוירודגנרטיביות.

2. לזרעים ולאגוזים יש הרבה חומרים מזינים

למרות שזה אולי לא נראה כך, גם לזרעים וגם לאגוזים יש רכיבי תזונה מגוונים וחיוניים. חומרים מזינים אלו חיוניים לגוף. בעוד שכמות החומרים המזינים הללו משתנה, כולם מכילים את המרכיבים הבאים:

  • חלבונים
  • ויטמין E
  • סיב
  • מגנזיום
  • מנגן
  • סלניום
  • נחושת
  • פחמימות

ברוב הזרעים והאגוזים יש כמות גבוהה של מה שמכונה לפעמים 'פחמימות טובות'. פחמימות אלו למעשה יעזרו לך להפחית במשקל תוך שמירה על בריאות הגוף שלך.

3. להפחית את הדלקת

דלקת היא הדרך שבה הגוף מגן על עצמו מפני פציעות, חיידקים ופתוגנים אחרים שעלולים להזיק. עם זאת, דלקת כרונית עלולה לגרום לנזק לאיברים ולהגביר את הסיכונים למחלות ארוכות טווח.

גם לזרעים וגם לאגוזים יש רכיבי תזונה מגוונים וחיוניים
למרות שזה אולי לא נראה כך, גם לזרעים וגם לאגוזים יש רכיבי תזונה מגוונים וחיוניים.

כמה מחקרים מראים שאכילת אגוזים יכולה להפחית דלקת ולקדם הזדקנות בריאה. מחקר על התזונה הים תיכונית מצא שאנשים שצרכו אגוזי מלך חוו ירידה של בין 35 ל-90 אחוזים במדדים הדלקתיים.

באופן דומה, נמצא כי אגוזים מסוימים, כגון פיסטוקים, אגוזי ברזיל, אגוזי מלך ושקדים, נלחמים בדלקת הן אצל אנשים בריאים והן בחולים הסובלים ממחלות קשות כמו סוגים שונים של סוכרת או בעיות בכליות.

4. הפחתת כולסטרול וטריגליצרידים

לאגוזים יש השפעות מרשימות גם על רמות הכולסטרול והטריגליצרידים. הדרך שבה זרעים ואגוזים מסוגלים להפחית את רמות הכולסטרול יכולה לנבוע מהתכולה הגבוהה שלהם של חומצות שומן חד בלתי רוויות ורב בלתי רוויות.

נראה כי שקדים ואגוזי לוז מעלים את הכולסטרול ה-HDL ה'טוב' תוך הורדת כולסטרול ה-LDL הכולל וה'רע'. כמו כן, מספר מחקרים מצאו שלאגוזי לוז טחונים, קצוצים או שלמים היו השפעות מועילות דומות על רמות הכולסטרול.

על פי מומחים בתחום, מחקר אחד גילה כי על ידי אכילת 30 גרם של אגוזים מעורבים ביום, במשך 6 שבועות, הפחיתה משמעותית את כל סוגי הכולסטרול, מלבד HDL 'טוב'.

5. לזרעים ואגוזים יש כמות גבוהה של סיבים

סיבים מספקים יתרונות רבים לבריאות. למרות שהגוף לא יכול לעכל את זה, החיידקים שחיים במעי הגס יכולים.

סוגים רבים של סיבים פועלים כפרוביוטיקה עבור חיידקי מעיים בריאים. לאחר מכן, חיידקי מעיים מתסיסים את הסיבים וממירים אותו לחומצות שומן קצרות שרשרת מועילות (SCFAs).

לכן Scfas יכול לשפר את בריאות המעיים ולהפחית את הסיכון לסוכרת והשמנה. בנוסף, סיבים מספקים שובע ומפחיתים את מספר הקלוריות הנספגות מהארוחות.

זרעים ואגוזים הם מזונות פשוטים, אותם ניתן לאכול מדי פעם. עם זאת, תוכל ליהנות מיתרונות נפלאים אם תחליט לכלול אותם בתדירות גבוהה יותר בתזונה שלך. אתה יכול אפילו לאכול אותם כתחליף למוצרים מעובדים.

לדוגמה, אתה יכול לאכול אגוזים כנשנושים, לליווי מתכונים שונים או להכנת שייקים, בין שאר האפשרויות ליהנות מהטעם שלהם ולהזין את הגוף שלך. אל תהססו! בפעם הבאה שאתה קונה בחנות, קנה עוד זרעים ואגוזים ותיהנה מכל היתרונות.

פופולריים